Büyük şirketleri izleyerek girişiminizin geleceğini güvence altına alın

rent a car 34

Startups Weekly’e hoş geldiniz. Üye olmak Burada her Cumartesi sabahı gelen kutunuza almak için. Gelecek haftadan itibaren Cuma günleri 12:00 PT’ye taşınacak.

Bir girişim kurucusu olarak, geleceği şu anda yaptığınızdan biraz daha fazla tahmin edebilmeniz harika olmaz mıydı? Şunları yapabileceğiniz ortaya çıktı: Alanınızdaki canavarların ne yaptığına çok dikkat ederek. Geçen yılki AWS Re:Invent nereye yatırım yaptığı da dahil olmak üzere Amazon’un bu yıl yaptığı birçok şeyin yönünü belirledi. Re:Invent 2023 yakında geliyor.

Google I/O ortaya çıkardı Google büyük yatırım yapıyor hesaplamalı fotoğrafçılıkta, büyük dil modellerinde ve AI ile ilgili her şeyde. Bir girişim olarak, bu veri noktalarını kullanabilir ve geleceğe bir çizgi çizebilirsiniz: Kendinizi büyük resimdeki trendlerle uyumlu hale getirebilir misiniz? Bir şey kaçırıyor musun?

Bu hafta, Apple’ın dünya çapındaki geliştirici konferansı WWDC’de şirket, AR/VR başlığını tanıttı. 3.500 $ fiyatla ticari bir başarı olmayacak, ancak bir başlangıç ​​olarak, Dikkat etmemek çok aptalca olur: Yeni başlayanlar için tam bir oyun değiştirici.

Başlangıç ​​değerlemeleri darbe alıyor

Birkaç yıllık köpüklü deme balonundan sonra, kaçınılmaz piyasa düzeltmesi burada gibi görünüyor. Gördük teknoloji işten çıkarma dalgasından sonra dalgave görünüşe göre yatırımcılar yatırımlarına daha gerçekçi bir bakış açısı getirmeye ve onları düşürmeye başlıyor.

Bir yatırımı işaretlemek mutlaka drama anlamına gelmez; bir yatırım varlığının değerini mevcut piyasa değerini yansıtacak şekilde ayarlamaya yönelik ortak süreci ifade eder. VC durumunda, bu genellikle değerlemenin biraz iyimser olduğu ortaya çıkarsa olur. Yatırımcılar, portföylerinin değerini abartmaktan kaçınmak için genellikle yatırımlarını düşürürler. Özetle, potansiyel kayıpları gerçekleşmeden önce kabul etmek en iyi uygulamadır. Şu anda olan da bu – ve belki de bir süredir olması gerekiyordu, Rebecca’nın geçen yıl tartıştığı gibiNe zaman bir grup girişimin sessizce kendi değerlemelerini not ettiğini fark etti..

Her ikisi de Irving Investors’tan Jeremy Abelson ve Jacob Sonnenberg, henüz yapmadıysanız, muhtemelen 2023 yatırım değerlemenize yetişemeyeceksiniz.

dolar banknotlarının arka plan deseni üzerinde noktalı çizgi tacı

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin/TechCrunch

Sadece geçtiğimiz birkaç hafta içinde, bunun bir avuç örneğini daha yaşadık:

Hayat bir otoyoldur

EV alanı patlıyor (bazen kelimenin tam anlamıyla) şu anda ve ulaşım dünyasında hareket halinde olan çok fazla şey var gibi görünüyor.

Mercedes, California eyaletinden izin aldı. direksiyonu tutmaya veya yola bakmaya gerek kalmadan kendi kendine gidebilen bir araba satmaya başlayın. Hiç şüphe yok ki bu, Elon Musk’ın küçük sıcaklık göstergesini “öfkeli” olarak ayarlayacaktır. şirketin arabaları federal bir vergi muafiyeti çekiyor ancak ana vatanı Kaliforniya’da sürücüsüz cephede yetersiz kaldı.

Fiyat genellikle EV’ler için büyük bir engel olarak gündeme getirilir, ancak Volvo küçük bir SUV’u kaçırdı 275 mil boyunca yol alabilen ve 35.000 $ ‘ın altında bir fiyat etiketine sahip. Bu hala cep değişikliği değil, ancak yoldaki birçok EV’den çok daha ucuz. Bu sırada, Fiat, üzerinde çalıştığı bir şehir aracını sergiledi bu hem Harri’yi hem de beni zevkle kıvrandırdı.

Güvenlik, TechCrunch’ın ulaşım kapsamındaki başka bir temadır: Daha akıllı arabalar, teoride daha güvenli yollar anlamına gelmelidir. Uygulamada, Waymo, otonom Jaguarlarından birinin neden San Francisco’da bir köpeğe çarptığını açıklamak zorunda kaldı. geçen ay ve Ulaştırma Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) kısa süre önce şu anlama gelen bir kural önerdi: tüm yeni araba ve kamyonların acil durum sistemlerine sahip olması gerekir “Saatte 62 mile varan hızlarda bir aracı durdurabilmeli ve araçla temastan kaçınabilmelidir.”

İnovasyonu ve girişimcilik fırsatlarını yönlendiren mevzuat hakkında söylediklerimizi hatırlıyor musunuz? Önerilen NHTSA kuralı bu kategoriye giriyor. Düşünce deneyi: Şirketiniz bir şekilde bu değişimden faydalanabilir mi?

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin/TechCrunch

Apple tempoyu belirliyor

Apple gerçekten bir startup olmasa da, dünyanın ilk 3 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip şirketi, yani sunucularımızın erimeye başladığı bir haftada WWDC açılış konuşmasından çıkan tüm heyecan verici haberlerStartuplar ve startup kurucuları için en ilginç olan bazı şeyleri vurgulamak istedim.

Dikkate değer bir şey, Apple Tasarım ÖdülleriCupertino tabanlı yazılım devinin şu anda kutladığı şeyle birlikte, tasarım ve kullanıcı deneyimi en iyi uygulamalarındaki büyük eğilimlerin habercisidir.

Apple’ın dikkat etmeye değer bir başka trendi de sağlık ve güvenliğe odaklanması: check-in özelliği İnsanların evlerine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak, çıplaklık filtresi sizi istenmeyen gerçek hayattaki patlıcan emojisinden korumak için ve ruh sağlığı ruh hali takibi. Bunların hepsi bu WWDC’ye özgüdür, ancak bir trendi sürdürmektedir: düşme tespiti, araba kazası algılama, Kalp olaylarını saptamak için EKGve diğer birçok sağlık ve güvenlik göstergesi. başardı AirTag’leri bulmak ve devre dışı bırakmak daha kolay takip için kullanılabilecek ve bir Güvenlik Kontrolü ve kilitleme modu, iPhone’unuzu radardan çıkarır küfürlü bir partnerden uzaklaşmak için (güvenlik ekibimizden daha fazlası burada).

Bir başlangıç ​​olarak, yukarıdakilerin tümü sizi bir an için duraklatmalıdır: Burada Apple’ın açıkça yatırım yapmaya devam etmek istediği büyük eğilimler var. Apple, verilerinizin gizliliğine çok önem verdi ve güvenlik, güvenlik, zihinsel ve fiziksel sağlık ve daha fazlası. Bu alanlarda gerçekten yenilikçi bir şey inşa edin ve dünyanın en değerli şirketi bunların çözülmeye değer sorunlar olduğunu onaylasın.

Görsel Kaynakları: Elma

TechCrunch’ta bu hafta en çok okunanlar

TechCrunch düzeltme IRL’nizi alın. Başlangıçla ilgili her şeye kendinizi kaptırmak için bu Eylül ayında San Francisco’daki Disrupt 2023’te bize katılın. Manşet röportajlarından samimi yuvarlak masa toplantılarına, tıka basa dolu bir başlangıç ​​fuarına kadar, Disrupt’ta herkes için bir şeyler var. 11 Ağustos’a kadar kartınızı şimdi satın aldığınızda 600$’a kadar tasarruf edin ve STARTUPS promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın