Yüzlerce subreddit, Reddit CEO’sunun dahili notundan sonra süresiz olarak karartmayı planlıyor

rent a car 34

r/aww, r/music r/videos ve r/futurology gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere 300’den fazla alt dizin, süresiz olarak karanlığa gitmeyi planla Reddit’in API değişikliklerine karşı büyük bir protestonun ardından 14 Haziran’da sona eriyor. Bu, kullanıcıların bu kesinti sırasında bu topluluklara erişemeyeceği anlamına geliyor.

Bu adım daha sonra açıklandı Sınır Reddit CEO’su Steve Huffman’ın dahili bir notta “Reddit’teki tüm patlamalar gibi, bu da geçecek” dediğini bildirdi. Huffman notta, kesintinin şirketin geliri üzerinde önemli bir etkiye neden olmadığını söyledi.

Son günlerde, (12-14 Haziran) binlerce subreddit karardı platformun birçok üçüncü taraf uygulamasını kapatma potansiyeline sahip API değişikliklerini protesto etmek için. Bu alt dizinlerin kararması nedeniyle, site, 12 Haziran’da kısa bir süre için bir kesintiyle karşı karşıya kaldı. üzerine bir yazı twitter bu karartmanın Reddit’in etkinliğinin büyük bir bölümünü etkilediğini öne sürdü. Ancak, Huffman’ın notta önerdiği gibi, birçok alt dizin Çarşamba günü tekrar aktif olacak. Geliştiriciler de hızlandı izci sitesi bu, kullanıcılara hangi alt dizinlerin karanlık, kısıtlı veya herkese açık olduğunu söyler.

Birçok alt dizinler kesintiyi süresiz olarak uzatmaya hazır olarak 20 Haziran’a kadar uzatıyorlar.

Reddit, ilk olarak Nisan ayında API’si için ücret alacağını duyurdu. Bu ayın başlarında, popüler üçüncü taraf istemci Apollo’nun arkasındaki geliştirici Christian Selig, Reddit, uygun olmayan API fiyatlandırmasını öğrendi. Ancak şirket duruşundan taviz vermediği için, Apollo’yu kapat 30 Haziran’da. Reddit Eğlenceli, Reddit için senkronize etVe ReddPlanet ayrıca kapatın.

Kullanıcılarla yapılan bir AMA’da, Huffman yeniyi güçlü bir şekilde destekledi. API fiyatlandırması ve hatta Apollo ve Selig’de yumruklar aldı. Bazı üçüncü taraf uygulamalarının aksine Reddit’in kârlı olmadığını ve şirketin “karlar gelene kadar kâr odaklı olmaya devam edeceğini” söyledi.

Reddit’in çok daha fazla para kazanma yaklaşımı, şirket göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. bildirildiğine göre bu yıl halka açılmayı planlıyor. Maliyetleri düşürmek için sosyal medya platformu işten çıkarıldı Personelinin %5’i geçen hafta ve işe alım planlarını yavaşlattı.

Devam eden Reddit kesintisi hakkında daha fazla konuşmak isterseniz [email protected] adresinden muhabirle iletişime geçebilirsiniz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın