Wolf’un ilk Bitcoin odaklı startup kohortuna bir göz atın

Tarihsel olarak, yeni başlayanlar, yavaş işlem hızlarından, yüksek ücretlerden ve zincirler arası iletişim kuramamasından kaçınmak için ürünlerini Bitcoin ağının dışındaki blok zincirler üzerine inşa ettiler.

Ancak Lightning Network gibi çabalar sayesinde ve Kazık kök (eski adıyla Taro), Bitcoin ağının erişilebilirliğini, hızını ve ölçeklenebilirliğini geliştiren bir dizi meraklı, Bitcoin’in üzerine inşa ediyor.

Referans olarak, Lightning Network, blok zinciri için nominal bir maliyetle daha hızlı işlemleri mümkün kılmayı amaçlayan bir katman-2 ödeme sistemidir. Ayrıca, Nisan 2022’de piyasaya sürülen Taproot, Bitcoin’in blok zincirinde daha sonra düşük ücretli işlemlerle anında Lightning Network’e aktarılabilecek dijital varlıkların çıkarılmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Wolf’s Clothing’te (Wolf), bir başlangıç ​​​​hızlandırıcısı varlık yönetimi şirketi Stone Ridge tarafından başlatıldı, Bitcoin odaklı uygulamaları ve kullanım durumlarını desteklemek isteyen benzer bir çabadır. 36 farklı ülkeden 100’den fazla ekip, merkezi New York City’de bulunan, yalnızca uzak olmayan grubun bir parçası olmak için başvurdu.

İlk kohortu Wolfpack 1, 10 ülkeden sekiz ekip ve 23 kurucudan oluşuyordu ve fikirlerini Çarşamba günü özel olarak TechCrunch+ kapsamındaki bir demo gününde sundular.

Hızlandırıcının CEO’su Kelly Brewster, tüm takımlara başlangıç ​​sermayesinin Wolf tarafından sağlandığını söyledi. Stone Ridge’in bir yan kuruluşu olan NYDIG, Bitcoin merkezli VC firmaları ve işletme şirketlerinden mentorluk ve yatırımların yanı sıra programı da destekliyor.

Yeni başlayanların çoğu, bitcoin ekosistemini iyileştirmekle ilgili olmayan, daha çok insanların her gün kullanabilecekleri, yalnızca daha hızlı ödeme raylarıyla desteklenen ürün ve hizmetler olan gerçek dünya kullanım örnekleri sundu. Yeni başlayanların çoğu, Lightning Network’ü teknolojilerine entegre etti.

Programda Stone Ridge ve NYDIG’den 30 konuk konuşmacı yer aldı ve aralarında Lightning Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Elizabeth Stark; İnsan Hakları Vakfı baş strateji sorumlusu Alex Gladstein; ve Lyn Alden Yatırım Stratejisini kuran Lyn Alden.


Şirket: 10101

Bu ne yapar: Bitcoin’de merkezi olmayan ticaret

Kurucular: Philipp Hoenisch, Richard Holzeis, Lucas Soriano del Pino, Mariusz Klochowicz, daniel karzel

Saha: 10101 (Ten Ten One), mobil uygulaması aracılığıyla merkezi olmayan finans ve Bitcoin ticareti sağlar. Şirket, kullanıcıların karşı taraf riskleri veya borsalar gibi üçüncü taraf aracılar olmadan kalıcı vadeli işlemlerde ticaret yapmasına izin veren, kendi kendini koruyan, zincir içi ve zincir dışı bir cüzdandır.

Uygulama tamamen açık kaynaklıdır ve Bitcoin Dev Kit ve Lightning Dev Kit tarafından desteklenmektedir. Kurucu ortak Philipp Hoenisch satış konuşması sırasında yaptığı açıklamada, şirketin uzun vadede uygulamasına sentetik istikrarlı paralar ve ikili opsiyonlar, vadeli işlemler, yapılandırılmış ürünler ve tahmin piyasaları gibi diğer ürünleri eklemeyi planladığını söyledi.

2,7 milyon $’lık bir başlangıç ​​turu topluyor ve 2023’ün üçüncü çeyreğinde halka açılmayı planlıyor.

Şirket: Oyun makinesi

Bu ne yapar: Nostr üzerine kurulu küresel eşler arası pazar yeri

Kurucular: Christopher David, Erik Aronesty

Saha: Arcade, ilk olarak Nijerya pazarında genişlemeye odaklanarak eşler arası ticaret için merkezi olmayan bir küresel pazar inşa ediyor. İnsanların herhangi bir ürünü veya hizmeti küresel olarak satın almasına olanak tanıyan küresel bir sipariş defteri oluşturmak istiyor. Kurucu ortak ve CEO Christopher David, eşler arası Bitcoin rampalarının sansürlenemez, küresel, mobil ve genişletilebilir olması gerektiğini, “böylece inşa ettiğimiz şey bu” dedi.

Pazar yeri, LocalBitcoins gibi P2P pazar yerlerinin yakın zamanda kapanmasıyla serbest kalan pazar payını talep etmeyi umuyor. Bitcoin, Lightning ve veri ağı Nostr gibi ödemeler için sansüre dayanıklı açık ağlar üzerine kuruludur. Uygulama, yaklaşık 500 test kullanıcısı ile beta modunda yayında.

Arcade şu anda YC SAFE aracılığıyla tohum finansmanı için 2 milyon dolar topluyor.

Şirket: Agora

Bu ne yapar: Sosyal tartışma platformu

Kurucular: James Pierrog, Ruban Sundara Raj

Saha: Agora, insanların fikirlerini paylaşabilecekleri, yorumlarda fikirlerini tartışabilecekleri ve hangi tarafın kazanacağını belirlemek için bitcoin’in en küçük değeri olan satoshis ile oy kullanabilecekleri oyunlaştırılmış bir sosyal tartışma platformudur. Tartışma bittiğinde, fonlar kazanan tarafa oy verenler tarafından bölünür. İş, her ödül havuzunun yaklaşık %5’ini alır. Kurucu ortak ve CEO James Pierrog, son iki hafta içinde 1.085 işlem ve 30 tartışmada yaklaşık 140.000 satoshi veya 36.98 $ ödeme hacmi gördüğünü söyledi.

Platform, 2023’ün sonuna kadar bir mobil uygulama başlatmayı planlıyor.

Şirket: Tozlanma
Ne yapar: Kolaylaştırılmış turnuva araçları
Kurucular: Neil Woodfine, Richard Bensberg, Adam Woodfine
Saha: Dustup, oyunculara giriş ücretlerini ödeme ve ödül ödemelerini hızlı bir şekilde toplama olanağı vererek, bitcoin ödemelerini entegre eden aerodinamik turnuva araçlarıyla e-spor rekabet alanını iyileştirmeyi amaçlıyor. CEO ve kurucu ortak Neil Woodfine, e-spor turnuvaları için tipik kayıt sürecinin son derece yavaş olduğunu ve bir dizi yeniden yönlendirme gerektirdiğini, ancak şirketin aracı aracılığıyla oyuncuların doğrudan bir Discord’a 30 saniyeden daha kısa sürede kaydolabileceğini söyledi. Başlangıç ​​ayrıca otomatik sonuçlar ve özel puanlamanın yanı sıra battle royale turnuvalarını yönetmeye yardımcı olabilecek bir bot da sağlıyor.

350.000 $’lık bir tohum öncesi uzatma turunu artırıyor.

Şirket: Şok Ağı

Bu ne yapar: Yıldırım odaklı web altyapısı

Kurucular: Justin Hilton, Hatim Boufnichel

Saha: ShockNet, hızlı ödemeler için web uygulamalarını Lightning Network ile köprülemek için altyapı ve araçlar sağlar. Altyapısı, Lightning mikro ödemelerini herhangi bir uygulamaya bağlar, böylece insanlar içerik sunabilir ve para kazanma araçlarına sahip olabilir. Girişim aynı zamanda platformunu da inşa ediyor, Lightning.videoiçerik oluşturuculara YouTube gibi platformlarda yayınlamak zorunda kalmadan kendi içeriklerini yayınlayarak ve içeriklerinden para kazanarak kazanma fırsatı vermek için teknoloji yığınını kullanır.

Şirket: Rota Finans

Bu ne yapar: Kurumsal hazine işletim sistemi

Kurucular: Nate Castillo, Ramin Keene

Saha: Route, kurumsal hazineler için işletmelerin nakit yönetimini, analizini, tahminini, mutabakatını otomatikleştirmesine ve 170’in üzerinde farklı entegrasyondan veri çekerek ödemeleri doğrudan hazine iş akışlarına entegre etmesine olanak tanıyan bir işletim sistemi kuruyor. Hizmet, gelişmiş hazine iş akışları için desteği uyarlayacak yapay zeka, makine öğrenimi ve Bitcoin desteğiyle programlanabilir bir finansal veri platformu sağlar.

Şirketin kurucu ortağı Nate Castillo, zamanla, başlangıç, Lightning ve Taproot teknolojileri aracılığıyla ödemeleri güçlendirmek ve “esasen Swift’in yerini almak” ve “hazine için Stripe olmak” istiyor. Şu anda pilot programında Amboss, Stackhawk, Denali ve Teachable olmak üzere dört müşterisi var.

Şirket: Zevda

Bu ne yapar: maaş çeklerini korumak

Kurucular: Oday Kemal, Javier Vargas

Saha: Zawda platformu, MENA, Lübnan, Türkiye ve Pakistan’daki çalışanların parasal değeri korumak için maaş çeklerinin bir kısmını doğrudan işverenleri aracılığıyla bitcoin ve stablecoin’lere tahsis etmelerine yardımcı oluyor.

Şirketin kurucu ortağı Oday Kamal, Orta Doğu’daki ülkelerin yüksek enflasyon ve artan maliyetlerle karşı karşıya olduğunu ve bu bölgelerdeki insanların yerel para birimlerinin ve satın alma güçlerinin önemli ölçüde azaldığını gördüğünü söyledi. Platformu, hiçbir teknoloji entegrasyonu gerektirmez ve para birimini koruma becerilerini geliştirmek için insanlarla birlikte çalışmayı ve onlara fonlarını korumak için maaş çeklerinin küçük bir kısmını bitcoin olarak almanın bir yolunu sunmayı amaçlar.

Pilot aşamasına Birleşik Arap Emirlikleri ile başlıyor ve ülkedeki düzenleyici kurumlarla lisansları 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar tamamlamayı planlıyor; yıl sonuna kadar bu aşamadan çıkmayı öngörüyor. Ayrıca, Taproot Assets aracılığıyla maaş çeki tekliflerini sabit paralara genişletmek istiyor. Daha sonra Lübnan, Türkiye ve Pakistan’da piyasaya sürülmesinin yanı sıra havale, staking ve borç verme gibi hizmetleri de eklemeyi planlıyor.

Şirket: Zeus

Bu ne yapar: Bitcoin cüzdanı, düğüm yönetimi

Kurucu: Evan Kaloudis

Saha: Zeus, yıldırım arabirimleri ve düğüm maliyetleri için daha iyi bir seçenek sunmayı amaçlayan, açık kaynaklı, gözetimsiz bir Bitcoin cüzdanı ve düğüm yönetimi istemcisidir. Kurucu Evan Kaloudis sunumu sırasında cüzdanını kurma sürecinin tamamının 30 saniyeden az sürdüğünü gösterdi. Cüzdanın şu anda yaklaşık 10.000 kullanıcısı var ve bu, tüm Lightning Network kullanıcılarının %10’undan fazlasını oluşturuyor. Aynı zamanda, yıldırım ağına daha kolay bağlantı sunmayı amaçlayan bir yıldırım servis sağlayıcısı olan Olympus by Zeus’u da inşa ediyor. Cüzdan Eclair, LND ve Core Lightning tarafından destekleniyor ve diğerleri arasında BTC Pay, MyNode ve Nodl gibi şirketler tarafından entegre ediliyor. 2 milyon doları 3 milyon dolara çıkarmak istiyor.

TC+ paketi


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın