WhatsApp iOS uygulamasında Durum güncellemelerini takip etmek kolaylaşacakWhatsApp iOS uygulaması için sürekli olarak yeni özellikler sunuluyor. Reaksiyonlar, iOS ve Android içinde sohbet geçmişlerinin taşınabilmesi gibi yenilikler bu yıl arasında kullanıcılarla buluşmuştu. Bu özellikler yakında bir yenisi daha eklenebilir.

Bu yeni özelliğin merkezinde WhatsApp’ın Durum özelliği bulunuyor. Kullanıcılar önümüzdeki dönemde Durum güncellemelerini doğrudan sohbet sıralaması üstünden izleyebilecek. Durum özelliği popüler Instagram hikayelerinin WhatsApp versiyonu olarak tanınabilir. Facebook zamanında Snapchat’i satın alamadıktan sonra Snapchat’in popüler özelliklerini kendi platformlarına getirmeye başlamış ve bunlar içinde Hikaye özelliği ön plana çıkmıştı. Hikaye özelliğini hem Instagram’da hem Facebook’ta bununla birlikte WhatsApp’ta bulmak mümkün.

Kullanıcılar, bu hususiyet yardımıyla 24 saat sonrasında kaybolacak resim veya videolar paylaşabiliyor. WABetaInfo sitesinin haberine nazaran, yeni özellik yardımıyla Durum paylaşan kullananların durumlarını söyleşi listesinde görmek ve izlemek olası olacak. Haberde kullananların bu özelliği devredışı bırakabileceği bilgisi de yer alıyor.

whatsapp iosWhatsApp iOS uygulaması için planlanan bu yeni özelliğin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ve bunun ne zaman olacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın