Snapchat+ lansmanından bu yana ilk yılında 4 milyon ücretli aboneye ulaştı

Snapchat ilan edildi bugün Snapchat+ abonelik hizmeti, lansmanından bu yana ilk yılında 4 milyon ücretli aboneye ulaştı. Şirket ayrıca, abonelerin yakın gelecekte erişebilecekleri iki yeni özelliği de açıkladı.

İlk özellik “Etkileyici Sohbet Mesajları” olarak adlandırılır ve kullanıcıların daha büyük yazı tipi boyutlarında mesajlar göndermesine olanak tanır. İkinci yeni özelliğin adı “Özel Sohbet Renkleri” ve kullanıcıların sohbetlerde adlarının göründüğü rengi seçmelerine olanak tanıyor. Snapchat şu anda adınızın sohbetlerde varsayılan olarak kırmızı renkte görünmesini sağlıyor, ancak aboneler yakında adlarının görünmesini istedikleri belirli tonu seçebilecekler.

Görsel Kaynakları: Snapchat

Snapchat’in son dönüm noktası şirket olarak geliyor Nisan ayında tekrar ortaya çıktı abonelik hizmetinin 3 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığını. Haziran 2022’de kullanıma sunulan Snapchat+, 1 milyon abone işareti geçen ağustos ve Şubat ayında 2 milyon abone işareti.

Abonelik hizmeti istikrarlı bir büyüme gösterse de, en son rakam hala uygulamanın yalnızca küçük bir bölümünü temsil ediyor. Günlük 375 milyon aktif kullanıcı.

Lansmanından bu yana Snapchat+, “My AI” adlı yapay zeka destekli bir sohbet robotu da dahil olmak üzere birçok önemli özelliği kullanıma sundu. Özellik başlangıçta yalnızca abonelere açık olsa da şirket daha sonra chatbot’u tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getirdi. Bununla birlikte Snapchat, uygulama içi sohbet robotundan üretken bir Snap geri almak için Snapchat+ abonelerinin yaptıklarının Snap’lerini göndermelerine olanak tanıyan yeni bir üretken AI özelliği de dahil olmak üzere aboneler için özel My AI avantajlarını duyurdu.

Snapchat+ aylık 3,99 ABD doları tutarındadır ve abonelere deneysel ve yayın öncesi özelliklerin yanı sıra özel uygulama temaları, benzersiz uygulama simgeleri, 1 numaralı BFF’nizi sabitleme yeteneği ve daha fazlasını sağlar. Abonelik hizmeti Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde mevcuttur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın