Microsoft, yapay zeka destekli yeni alışveriş araçlarını Bing ve Edge’e getiriyor

Microsoft bugün, yeni Bing arama motoru ve Edge kenar çubuğundaki Bing AI sohbet botu için bir dizi yeni AI destekli alışveriş aracını duyurdu. Microsoft’un yıllar içinde Edge’e yerleştirdiği birçok alışveriş özelliği tam olarak aynı olmasa da hayran favorileribu yeni araç seti aslında kullanışlı görünüyor.

Örneğin Microsoft artık, “üniversite malzemeleri” gibi bir sorgu kullandığınızda otomatik olarak satın alma kılavuzları oluşturmak için Bing’in GPT destekli yapay zeka yeteneklerini kullanacak. Bulduğu her kategorideki ürünleri otomatik olarak toplayacak, benzer ürünleri karşılaştırabilmeniz için özelliklerini listeleyecek ve elbette bunları nereden alacağınızı size söyleyecektir (satın aldığınızda Microsoft bir ortaklık ücreti alır).

Bu tür satın alma kılavuzlarına odaklanan eksiksiz bir site ekosistemi olduğu göz önüne alındığında, bu değişikliğe nasıl tepki vereceklerini görmek ilginç olacaktır (ve Microsoft bunu Bing’de yapıyorsa, Google ve diğerleri kesinlikle aynı şeyi yapacaktır). Farklı ürünleri karşılaştırmaya çalıştığınızda sıklıkla karşılaştığınız düşük kaliteli, SEO için optimize edilmiş alışveriş içeriğinin sonundan kimse şikayet etmeyecektir, ancak bu, yasal editoryal işlemlere de zarar verme potansiyeline sahiptir.

Bing’deki yeni satın alma kılavuzları artık ABD’de kullanıma sunuldu ve Edge’deki satın alma kılavuzlarının dünya çapında kullanıma sunulması bugün başlıyor.

Görsel Kaynakları: Microsoft

Microsoft’un bugün dünya çapında kullanıma sunduğu bir başka yeni özellik de yapay zeka tarafından oluşturulan inceleme özetleridir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik, ürünlerin çevrimiçi incelemelerini özetler. Bunu kullanmak için, Edge’te Bing Chat’ten insanların belirli bir ürün hakkında söylediklerini özetlemesini istemeniz yeterlidir ve bu sizin için hızlı bir genel bakış oluşturacaktır.

Ayrıca, fiyat düştükten sonra bile bir satıcıdan fiyat eşleştirmesi talep etmenize yardımcı olacak bir araç olan Fiyat Eşleştirme aracı da yenidir. Microsoft, “Mevcut fiyat eşleştirme politikalarına sahip en iyi ABD perakendecileriyle ortaklık kurduk ve zaman içinde daha fazlasını ekleyeceğiz” diyor (gerçi hangi perakendecilerle çalıştığını belirtmedi).

Görsel Kaynakları: Microsoft

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın