Microsoft, Bing’i Android ve iOS’ta klavye SwiftKey uygulamasına entegre ediyor

Microsoft, Bing sohbet robotunu Android ve iOS’ta akıllı telefon klavye uygulaması SwiftKey’e entegre ediyor. ilan edildi Perşembe günü. Yeni entegrasyon, kullanıcıların botla doğrudan mobil klavyelerinden sohbet etmelerine ve uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan bir şeyler aramalarına olanak tanır.

Bing, Swiftkey’de üç ana özelliğe sahiptir: Sohbet, Ton ve Arama. Sohbet işleviyle, daha ayrıntılı sorgular için hareket halindeyken yeni Bing’e erişebilirsiniz. Şirket, işlevselliğin çeşitli şeyler için yararlı olabileceğini açıklıyor. Örneğin, birinin mesajına yanıt vermek için akıllıca bir kelime oyunu arıyorsanız veya arkadaşlarınızla bir parti planlarken belirli bir yemekle hangi tatlıların iyi eşleştiğini hızlı bir şekilde bulmak istiyorsanız sohbet işlevini kullanabilirsiniz. mobil.

Microsoft, Bing'i SwiftKey'e entegre ediyor

Görsel Kaynakları: Microsoft

Ton özelliği, metinlerini her duruma uyacak şekilde özelleştirmek için AI kullanarak kullanıcıların daha etkili iletişim kurmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Microsoft, bu özelliğin iş e-postalarınızda resmi olmaya çalıştığınız veya yeni bir dil öğrendiğiniz ve kelime seçiminde yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumlarda yararlı olabileceğini söylüyor. Cümlelerinizi bir sosyal medya gönderisi için daha profesyonel, gündelik, kibar veya yeterince öz hale getirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Arama işleviyle, uygulamalar arasında geçiş yapma ihtiyacını esasen ortadan kaldıran doğrudan klavyenizden web’de hızlı bir şekilde arama yapabilirsiniz. Şirket, bir arkadaşınızla konuşurken ve konuşmanın ortasında bir şeyler aramak istediğinizde özelliğin kullanılabileceğini özetliyor.

SwiftKey’deki yeni özelliklere, yeni Bing’in sunulduğu tüm pazarlarda erişilebilir. Artık herkes Arama’yı kullanabilir, ancak Tone and Chat’e erişmek için kullanıcıların yeni Bing ön izlemesine erişimleri onaylanmış Microsoft Hesaplarında oturum açmaları gerekir.

Microsoft'un yeni SwiftKey Tonu özelliği

Görsel Kaynakları: Microsoft

Microsoft, güncellemenin bugün kullanıma sunulduğunu ve güncellemeyi aldıktan sonra klavyenin üzerinde Bing simgesini göreceğinizi belirtiyor. Oradan, tam olarak kullanmak istediğiniz özelliği tıklayabilirsiniz; Sohbet, Ton veya Arama.

Microsoft’un sahip olduğunu belirtmekte fayda var. kapatılması planlanıyor Geçen yıl iOS’ta SwiftKey, ancak daha sonra kullanmamaya karar verdi. Microsoft, muhtemelen yeni Bing’i ürüne entegre ederek SwiftKey çevresinde biraz heyecan ve popülerlik yaratmayı umuyor.

Şirket ayrıca bugün Skype’ta grup sohbetlerinde Bing’e daha fazla erişim başlattığını duyurdu. Microsoft, önizleme aşamasında Bing’i Şubat ayında Skype’a entegre etti. Artık grup sohbetlerinde Bing ile konuşmak için önizlemeye erişimi olan yalnızca bir üye gerekiyor.

Görsel Kaynakları: Microsoft

“Bu, bir grup olarak yeni Bing’i tıpkı masaüstünde yeni Bing’i kullandığınız gibi Skype uygulamasından kullanabileceğiniz anlamına gelir; Örneğin, bir tartışmayı halletmek, bir grup gezisi planlamaya yardımcı olmak veya şahsen buluşacağınız bir restoran bulmak için kullanabilirsiniz, ”diye yazdı şirket bir blog yazısında. “Başlamak için, Skype kişilerinizde ‘Skype’ta Bing’i arayın ve herhangi bir kişide yaptığınız gibi bunu bir grup sohbetine ekleyin. Tıpkı masaüstünde olduğu gibi, Skype uygulamasındaki gerçeklere atıfta bulunan yeni Bing sohbet yanıtları, kaynaklara web bağlantılarıyla belirtilir, böylece bilgilerin nereden geldiğini tekrar kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Microsoft, Bing’in artık şu adresten kullanılabileceğini duyurdu: Microsoft Başlatşirketin kişiselleştirilmiş haber okuma deneyimidir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın