Meteoroloji açıkladı! Sağanak yağış geri geliyor

Meteoroloji açıkladı! Sağanak yağış geri geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü 22 Ağustos – 28 Ağustos tarihleri için 5 günlük hava tahmin raporunu deklare etti. Hava sıcaklığının genellikle mevsim normalleri civarında olması beklenirken,da aralarında bulunduğu birçok il için sağanak uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından meydana getirilen son değerlendirmelere gore: Ülkemizin şimal ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve doğu, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin mahalli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

MARMARA BÖLGESİ’NDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

22 Ağustos Pazartesi günü hava durumunun parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA’DA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine gore Bursa’da haftanın ilk iş gününde öğle saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var. Sıcaklıkların ise mevsim normallerinde olması planlanıyor. En yüksek sıcaklık 33 derece olacak. Yağışın saat 15.00’ten sonrasında etkisini yitirmesi bekleniyor. Yağışların hafta süresince devam etmesi beklenirken sıcaklıklarda değişiklik beklenmiyor. Cuma gününe kadar en yüksek sıcaklığın 30 ile 33, en düşük 20 ile 21 derecede olacağı tahmin ediliyor.

23 AĞUSTOS SALI

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin tutanağına gore salı günü Marmara Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Diğer bölgelerin az bulutlu ve aleni geçeceği tahmin ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken İç Anadolu’da da sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

25 AĞUSTOS PERŞEMBE

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken İç Anadolu’da da sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

26 AĞUSTOS CUMA

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağış planlanıyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın