Bursa’da drift gösterisi nefes kesti

Bursa’da drift gösterisi nefes kestiBursa Havalimanında trafiğe kapalı boş alanda meydana getirilen etkinlikte muhit il ve ilçelerden gelen modifye tutkunlarıyla doldu taştı.

Ses ve modifiye yarışlarının yanı sıra alanda ustalaşmış sürücülerin yaptığı drift gösterileri seyircilere keyifli anlamış olur yaşattı. Gösteriler esnasında araçların lastikleri parçalanırken, sürücüler yeni lastik değişiminden sonrasında gösterilerine devam etti. Dron ile havadan da görüntülenen drift gösterisi, adrenalin tutkunlarının heyecan dolu anlamış olur yaşadığına sahne oldu. Erkeklerin yanı sıra hanımefendilerin da ilgi gösterdiği gösterilerde kadın şoför ise büyük destek aldı.

Ellerindeki ojeleriyle gaza bastığında lastikleri yakan İranlı Drift Pilotu Farnoush Rezaei, “Çocukluktan beri otomobil tutkunuydum. 2 yıldır drift yapıyorum. Yaptığım spordan da her an büyük heyecan duyuyorum” dedi.

Seyircinin coşkusu kendilerini daha da etkilediğini belirten Drift Pilotu Örge Pamukçu, “Bursa’ya birkaç etkinlik için gelmiştik. Ancak bu şekilde bir gösteri için ilk kere geliyoruz. Cadde ve sokaklarda tehlikeli dostlar, harbiden adrenalin istiyorlarsa bizlere ulaşsınlar. Bizlerden ihtiyaç duyulan eğitimi alıp, trafiğe kapalı alanda bu heyecanı yaşasınlar. Kendilerini pistte denesinler. Burada otomobiller gösterileri bakılırsa özel yapılmıştır” dedi.

Gösterilerin dışında modifiye ve ses sistemi geliştirilmiş araçlar da, alana gelenler tarafından ilgiyle incelendi. Bursa Motor Sporları Gençlik Spor Kulübü Başkanı Gökhan Temel ise, “Bu etkinliğe Bursa’dan 33, İstanbul’dan 12, Eskişehir’den 4 adet katılan firma var. Ayrıca Bursa’dan 43 öbek var. Bunun yanı sıra 12 ilden gelip burada araçları inceleyen ve gösterileri takip edenler var. Günün yarısında şu anda içeriye girişlerin 13 bin kişiyi bulmuş olduğu anlatım ediliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne de bize burayı tahsis etmiş olduğu için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın