Snapchat, AI chatbot’unu küresel kullanıcılara açıyor, AI’nın daha sonra sizi geri çekeceğini söylüyor

rent a car 34

Snapchat’in AI chatbot’u artık küresel bir izleyici kitlesine açılıyor, şirket bugün Snap Partner Summit’te duyurdu. İlk olarak Şubat ayında kullanıma sunulan özellik, Snapchat’in ücretli abonelerinin OpenAI’nin GPT teknolojisi tarafından desteklenen bir AI sohbet robotuyla sohbet edin doğrudan uygulamasında. Snap, bugüne kadar kullanıcıların chatbot kullanarak günde yaklaşık 2 milyon mesaj gönderdiğini belirtti. Bugünün küresel genişlemesiyle birlikte özellik, AI’mı grup sohbetlerine ekleme, Snap Haritası ve Lensler’deki yerler için öneriler alma ve AI’mla Snap’leri paylaşma ve sohbet yanıtları alma yeteneği dahil olmak üzere yeni işlevlerle yükseltiliyor.

Daha sonra My AI, görsel sohbeti devam ettirmek için yalnızca sohbet yanıtları yerine benzersiz üretken Snap’lerle yanıt verebilecek.

AI’yı Snapchat uygulamasına entegre etme fikri, başlangıçta kullanıcılara, ChatGPT benzeri deneyimler için artan tüketici talebinden yararlanırken, uygulamaya başka bir şekilde katılmalarını sağlamayı amaçlıyordu. Şirket, özelliğin diğer şeylerin yanı sıra bir BFF için doğum günü hediyesi fikirleri önermek, bir yürüyüş gezisi planlamak, akşam yemeği tarifleri önermek veya bir arkadaş için bir şiir yazmak gibi şeyler yapmak için kullanılabileceğini öne sürdü.

Görsel Kaynakları: Snap (TechCrunch tarafından değiştirildi)

Ne yazık ki Snap için yapay zeka kısa sürede raydan çıktı. Çıkışından sadece birkaç gün sonra, Washington Post bildirdi bot güvenli olmayan bir şekilde yanıt veriyordu. Bot, kullanıcının 15 yaşında genç bir genç olduğunu söylemesine rağmen, bir doğum günü partisinde alkol ve ot kokusunun nasıl maskeleneceği konusunda önerilerde bulundu. Ayrıca gençler için okul için bir makale yazdı. Bot’a kullanıcının 13 yaşında olduğu söylendiğinde, ilk kez seks yaparken ruh halini nasıl ayarlayacağınızla ilgili bir soruya yanıt verdi.

Snap, yanıt olarak, kullanıcıların denediğini söyledi “yönergelerimize uymayan yanıtlar vermesi için sohbet robotunu kandırmak” ve yapay zeka yanıtlarını yaşa daha uygun tutmak için yaş filtreleri de dahil olmak üzere yeni araçlar kullanıma sundu.

Ayrıca, ebeveynlerin ve velilerin çocuklarının bot ile etkileşimleri hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olan Aile Merkezi ebeveyn denetimleri merkezine ilişkin içgörüler sunacağını da söyledi.

Bugünün küresel lansmanı itibariyle Snap bunu hâlâ yapmadı ve Aile Merkezi denetimlerinin ne zaman devreye alınacağını belirtmedi, yalnızca bunların hâlâ üzerinde çalışıldığını belirtti.

Görsel Kaynakları: Snap (TechCrunch tarafından değiştirildi)

Bu arada şirket, @ bahsederek eklenebileceği arkadaşlarla grup sohbetlerine izin vererek chatbot’u genç kullanıcılar için daha çekici hale getiriyor. Burada bot, başka bir grup üyesi değil, bir bot olduğunu belirtmek için adının yanında bir ışıltıyla sohbete girecek.

AI ayrıca yer önerileri veya ilgili Lensler önerebilecek. Örneğin, bir arkadaşınıza doğum gününü kutlamak için hafta sonu aktiviteleri veya iyi bir Lens önerebilir, diyor Snap.

Ve artık Snap’lerinize bir sohbet yanıtıyla yanıt verebilir ve daha sonra görsel bir yanıt oluşturabilecektir. Üretken yönlerde ne tür güvenlik kontrollerinin yer alacağı net değil. Lensa AI gibi diğer üretken AI uygulamaları daha önce olduğundan, bu başka bir endişe olabilir. kolayca kandırılmış NSFW görüntüleri yapmak için.

AI’nızı adlandırma ve My AI’nize daha fazla kimlik kazandırmak için özel bir Bitmoji oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere diğer yeni kişiselleştirme özellikleri de tanıtılacak.

Bu özellik, yalnızca Snapchat + aylık 3,99 ABD doları aboneliği olan kişiler tarafından kullanılabilir ve bu da yükseltmeleri artırmaya yardımcı olabilir. Snap Today, Snapchat+’ın şu anda 3 milyondan fazla abonesi olduğunu da söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın