web3 kışı yakın zamanda çözülmeyecek

Anka kuşu benzeri bir şey var kripto dünyası hakkında. Zirveler ne kadar yüksek veya takip eden dipler ne kadar düşük olursa olsun, blockchain meraklıları, kurucuları ve yatırımcılar, tercih ettikleri sektörün tekrar yükseleceğinden eminler. Onlara vermelisin: her zaman geri döndü.

Bunun, ilk madeni para arzı (ICO) patlamasının ardından gerçekleştiğini gördük; örneğin, NFT’ler ve DeFi yükselişe geçtiğinde, web3 girişimini ve token dünyasını yeni zirvelere taşımaya yardımcı oldu.

Bugün kontrol ediyoruz web3’ün hayati belirtileri üzerine sektör, 2021’den sonra Dünya’ya geri dönen büyük token’ların, blok zincirlerinin ve başlangıç ​​projelerinin bıraktığı kraterde mücadele ederken. Crypto Land’de başka bir rollercoaster yolculuğu geliyorsa, buna hazır olmak istiyoruz.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.

rent a car 34

Ne yazık ki, yakın zamanda bir canlanma olmayacak. Geçen ayki verilerin ilk okumasından, mevcut kripto kışının çözülmekten çok uzak olduğu sonucuna varabiliriz – hatta daha da soğuyor olabilir. Hadi kazalım.

Bom büstü?

Crunchbase’den gelen veriler, web3, kripto ve blok zinciri girişimlerine yapılan yatırımın sarsıcı bir resmini çiziyor.

Firmanın verilerine göre, sektördeki şirketler bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında toplu olarak 1,2 milyar dolarlık risk sermayesi fonu çekti. web3 izci. Bu çeyreğe hala bir ay kaldı, ancak herhangi bir mucize beklemek anlamsız: Mevcut oranda, 2. çeyreğin çetelesi, 2023’ün 1. çeyreğinde web3 girişimleri tarafından toplanan 2 milyar dolardan daha az olan 1.8 milyar dolara ulaşacak.

O 2 milyar dolar da eve yazılacak bir şey değildi. 2023’ün ilk çeyreği, web3 şirketleri için 2020’nin üç aylık rakamlarından biraz daha iyi olsa da, 2022’nin ilk çeyreğine (10,8 milyar dolar) yaklaşık beş kat daha azdı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın