İşte bu yıl Paris’e gidemeyenler için bir EthCC özeti

rent a car 34

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Paris merkezli Ethereum Topluluğu Konferansı, EthCC, bu hafta gerçekleşti ve 350’den fazla konuşmacı ve 5.000 katılımcı getirdi.

Avrupa’nın en büyük yıllık Ethereum odaklı etkinliğine katılamasam da, TechCrunch okuyucularına üst düzey bir genel bakış sunabilmek ve Paris gezisinde birkaç bin dolar tasarruf edebilmek için NYC’deki dairemden orada olup bitenleri yakından takip ettim (tatil, yani iş gezisi, kulağa hoş geliyor).

İşte bazı büyük kuruluşlardan gözüme çarpan birkaç panel:

 • Ethereum
  • Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, katman-1 blok zinciri ağı başlatılmadan önce bile hesap soyutlamanın tarihine ve geliştiricilerin bunun üzerinde nasıl çalıştığına daldı. Buterin tartışıldı kullanıcıların programlanabilir akıllı sözleşmeler olarak saklama dışı cüzdanlar oluşturmasına olanak tanıyan bir değişiklik olan en son Ethereum İyileştirme Önerisi. Başarılı olursa, bu yükseltme, kripto cüzdanlarını kullanımı bir e-posta hesabı kadar kolay hale getirerek küresel web3 benimsenmesini potansiyel olarak geliştirebilir.
 • a16z
  • a16z crypto’nun genel ortağı Sriram Krishnan, bir açılış sunumu sırasında Web3’ün sosyal medyayı ve tüketici uygulamalarını düzeltme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Artık “büyük ölçekli kripto tüketici sosyal medya pazar yeri uygulamaları” oluşturma zamanının geldiğine inanıyor.
  • a16z’de web3 media’nın genel ortağı Chris Lyons, konuştu “kabloları gizlemek” ve bunun kriptoda 100 milyon kullanıcıya ulaşmak için en büyük fırsat olabileceği hakkında.
 • reddit
  • Reddit’in koleksiyonluk avatarlar için kıdemli mühendis yöneticisi Mirela Spasova, paylaşılan platformun birincil görevi, tıpkı yaptığı gibi, milyonlarca kullanıcıyı dijital koleksiyonlara dahil etme geçen sene. Reddit, bugün 8 milyondan fazla kullanıcıyı cüzdanlarına ve dijital koleksiyon ürünlerine dahil etti ve 30 ila 100 içerik oluşturucu için 1 milyon doların üzerinde gelir elde etti.
 • Zincir bağlantı
  • Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, tartışıldı Chainlink Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP), son zamanlarda başlattı Avalanche, Ethereum, Optimism ve Polygon blok zincirlerindeki ana ağda. Nazarov, CCIP’nin lansmanının “güvenli ve güvenilir bir sözleşmeler interneti” oluşturmaya odaklanmayı amaçladığını belirtti. “Geliştirdiğiniz uygulamalar ne kadar iyi olursa, büyük bankalar, bireyler veya varlık yöneticileri olsun, parası olan herkes için tüm bu blockchain olayı o kadar çekici olacaktır.”
 • Coinbase’in Temel
  • Base lideri ve Coinbase protokol başkanı Jesse Pollak, konuştu katman-2 blok zincirinin merkezi olmayan hale gelme planı hakkında. “İnternet öncesi alana bakarsanız, bir geliştiriciyseniz, dünya için ürünler oluşturmakta zorlandınız.” Pollak, daha sonra internetin ortaya çıktığını ve uygulama oluşturma yeteneğini açtığını söyledi. Pollak, çevrimiçi çağın yerini blockchain teknolojisi aracılığıyla on-chain dünyalarının alacağına inanıyor. “Çevrimiçi bir platformdan zincir üstü bir platforma geçmemizle birlikte, şimdi bu değişimin eşiğindeyiz.”
  • Pollak ayrıca önümüzdeki hafta, Ethereum odaklı bir katman-2 projesi olan Optimism’in ademi merkeziyet yönergelerine odaklanan bir “açık tarafsızlık çerçevesi” yayınlayacağını ve Base’in de bunu izleyeceğini söyledi. Çerçeve, merkezden uzaklaştırılmayı amaçlayan ağlar için ilkeler sağlamayı planlamaktadır.
 • aave
  • Aave Şirketler CEO’su Stani Kulechov, ilan edildi lansmanı Mercek Protokolü V2, merkezi olmayan bir sosyal ağ ekosistemi yaratmayı amaçlayan web3 ürününe yükseltme. Kulechov, yeni yinelemenin, web3 deneyimlerinin sosyal deneyimler haline gelebilmesi için zincir üstü öğeleri sosyal içeriğe bağlayan “açık eylemler” gibi yükseltmelere sahip olacağını belirtti. “Etkili olarak, herkese fayda sağlayan bir internete ve ağın gelecekte nasıl gelişeceği konusunda söz sahibi olacağınız, insanların gücüyle çalışan sosyal ağlara sahip olacağız.”

web3’te bu hafta

 1. Bazı VC’ler kriptodan uzaklaşıyor, ancak CoinFund en son 158 milyon dolarlık fonla daha derine dalıyor
 2. Ripple’ın XRP davası ‘düzenleyici netlik ihtiyacının altını çiziyor’
 3. Kripto, finansal kullanım durumları ile bilinir, ancak oradan nasıl büyüyebilir?
 4. Gnosis, Avrupa’da, yakında ABD ve Hong Kong’da kişisel gözetim kripto harcamanıza izin veren Visa kartını piyasaya sürdü
 5. Electric Capital GP, kripto kışının önceki düşüşlere kıyasla pazar olgunluğunu gösterdiğini söylüyor

En son bölme

en yenimizde bölüm, jacquelyn kripto, blockchain, fintech ve pazarlara odaklanan erken aşama bir girişim şirketi olan Electric Capital’in yatırım ekibinin genel ortağı Maria Shen ile röportaj yaptı.

Maria, Electric Capital’den önce, küçük ve orta ölçekli işletmelerin küresel üreticilerle daha verimli tedarik zincirleri oluşturmasına yardımcı olan bir girişim olan Bambify’ın CTO’su ve kurucu ortağıydı. Ondan önce Microsoft’ta çalıştı.

Mart 2022’de firma kapandığını duyurdu. Bir çift kripto para için 1 milyar dolar — startup’lara sermaye yatırımı yapmak için 400 milyon dolarlık bir araç ve doğrudan kripto paralara yatırım yapmayı amaçlayan 600 milyon dolarlık bir fon. Web sitesi şu anda Magic Eden, ConsenSys ve Bitwise gibi kripto girişimleriyle yaklaşık 75 yatırım içeren bir portföy sergiliyor.

Daha yakın zamanlarda, Electric Capital bir rapor ABD’deki blockchain geliştiricilerinin sayısının 2017’den bu yana her yıl düştüğünü ve 2017’de %40 olan geçen yıl %29’a düştüğünü gösterdi. Gerçekten anlamına gelir ve bunun yurtiçi ve yurtdışındaki geliştiricilerin büyümesini nasıl etkileyeceği.

Maria’nın yatırımlar için hangi kripto sektörlerini izlediğini, NFT’lere neden büyük bahis oynadığını ve genel risk sermayesi piyasası duyarlılığını tartıştık.

Şunlardan da bahsettik:

 • ABD’nin yatırımlar üzerindeki düzenleyici etkisi
 • Ayı piyasası
 • Takip ettiği trendler
 • Kurucular için tavsiyeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Jacquelyn’i konuk olarak da kontrol edin. Erkek Kulübükripto hakkında haber yapmanın nasıl bir şey olduğunu, sektörün durumunu, takip ettiği trendleri ve daha fazlasını arka planına daldığı yer.

Parayı takip et

 1. P0x Labs, arkasındaki ekip Mantra Ağı500 milyon $ değerinde 25 milyon $ topladı
 2. Binance Labs, Radiant Capital borç verme ve borç alma protokolüne 10 milyon dolar yatırım yaptı
 3. RISC Zero, blok zincirlerine daha gelişmiş kriptografik araçlar getirmek için 40 milyon dolar topladı
 4. Web3 altyapı sağlayıcısı Cosmic Wire, bir başlangıç ​​turunda 30 milyon dolar topladı
 5. AI ve metaverse odaklı Futureverse, Seri A turunda 54 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

başka ne okuyoruz

Web3 dünyasından ayrılmak ister misiniz? İşte TechCrunch hakkında bu hafta dikkatimizi çeken bazı makaleler.

 1. TechCrunch.com’da bir gönderi satın almaya çalıştım
 2. Sahte pasaportlar, gerçek banka hesapları: TheTruthSpy taciz yazılımı nasıl milyonlar kazandı?
 3. Kurucu ekipleri tamamen kadınlardan oluşan girişimler, ilk yarıda yalnızca 1,4 milyar dolar topladı
 4. Fintech değerlemeleri düştü. Buradan nereye gidiyorlar?
 5. 8 VC, SAFE turlarında hala yükselişe geçtiklerini söylüyor, ancak artık 2021 değil

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın