Bana ulaşmak istiyorsan beni ara, bip sesi çıkar

TechCrunch Podcast Ağı, En İyi Teknoloji Podcasti kategorisinde iki Webby’ye aday gösterildi. Şuna oy vererek TechCrunch’ın kazanmasına yardımcı olabilirsiniz: Zincirleme tepki, kripto dünyasının vahşi dünyasına giren. Veya Kurmak, kurucuların kendileriyle oturarak size girişimlerin arkasındaki hikayeleri getiriyor. Lütfen oy vermek için birkaç dakikanızı ayırın Burada. Oylama 20 Nisan’da sona eriyor. (NB Chain Reaction’a ev sahipliği yapıyorum, bu yüzden programıma oy verin!)

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Yaklaşık 10 ay önce, Solana’nın kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko, Saga’nın lansmanı, web3 odaklı bir Android akıllı telefon. Telefon şimdi piyasaya sürülüyor ve lansmanından önce bir tane test etmeliyiz.

Tipik Android cihazların aksine Saga, web3 özelliklerine ve web3 platformları için uygulamalar bulabileceğiniz bir “Solana dApp Store”a sahiptir.

Mağazanın ince bir avuç uygulaması var:

 • Dört cüzdan: Phantom, Solflare, Ledger ve Squads
 • Üç DeFi uygulaması: Marinade.finance, Jupiter ve Mango
 • Üç NFT uygulaması: Nokiamon, Minty Fresh ve TIEXO
 • Üç sosyal uygulama: Dialect, Audius Music ve urFeed
 • Ve dApp “çalışma alanı”

Solana Mobile mühendislik lideri Steven Laver, TechCrunch’a verdiği demeçte, telefonun ayrıca kullanıcılar tarafından görülemeyen ancak dApp’leri cüzdanlara bağlayan altyapı olan Solana Mobile Stack’in (SMS) bir parçası olan yerleşik bir mobil cüzdan adaptörüne sahip olduğunu söyledi. MetaMask’ın masaüstü istemcisinde bir bağlantı düğmesine sahip olmasına benzer şekilde, bu adaptörün web dApp’lerini mobil cihazlara köprüleyecek “kapsamlı bir teknoloji” olduğunu da sözlerine ekledi.

Cihaz ayrıca, telefona gömülü olan web3 odaklı bir özellik olan Seed Vault’u da içerir. Kullanıcılar, başka bir kripto cüzdanından bir tohum ifade alabilir veya yeni bir tane oluşturabilir (Solana, yeni bir tane oluşturmanızı önerir).

Bununla ilgili her şeyi okuyabilirsiniz Burada.

web3’te bu hafta

Kripto başlangıç ​​değerlemeleri Dünya’ya geri dönerken, büyük yatırımcılar pazarlık avlıyor (TC+)

Kripto fonları geçen çeyrekte düşmüş olabilir, ancak alandaki en büyük fonların arkasındaki yatırımcılar silahlarına sarılıyor. Ava Labs İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lydia Chiu, TechCrunch+’a “Girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansmanı bulmalarına yardımcı olacak büyük fonlara ve yatırımcılara her zaman ihtiyaç duyulacak” dedi. Piyasadaki düşüş eğiliminin yanı sıra alan üzerindeki mevcut düzenleyici inceleme ile risk sermayesi fonlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Düzenleme karşısında CeFi ve DeFi (TC+)

FTX’in çöküşünün ardından mevcut piyasa oynaklığının etkisinin tam boyutu hala bilinmiyor. Domino taşları düşmeye devam ediyor ve daha kaç proje ve kuruluşun etkileneceğini tahmin etmek zor. Tartışmasız olan şey, tüm endüstrinin nasıl etkilendiği ve kripto düzenlemesi hakkındaki konuşmanın ön plana çıktığıdır.

Twitter, gerçek zamanlı hisse senedi ve kripto bilgilerini göstermek için eToro ile ortaklık kuruyor

Twitter, hisse senetleri ve kripto fiyatları hakkında gerçek zamanlı bilgileri göstermek için yatırım platformu eToro ile ortaklık kurdu. Bu, TradingView verileri aracılığıyla sınırlı sayıda hisse senedi ve kripto para hakkında bilgi sağlayan sosyal ağın Cashtag özelliğini genişletiyor. eToro ile yeni ortaklık, bilgi görüntülemenin ötesine geçiyor. Ayrıca kullanıcıları ticaret yapabilecekleri eToro sitesine yönlendirir.

a16z’nin kripto raporu, blockchain ölçeklendirme çözümleri genişledikçe geliştirici büyümesini öngörüyor (TC+)

Kripto piyasası her zaman çalkantılı bir ortamda temellerini bulmaya devam ederken, geçen yıl 4,5 milyar dolarlık bir web3 fonu başlatan Andreessen Horowitz ikinci State of Crypto raporunu yayınladı. Blok zincir aktivitesinden yeni teknolojilere kadar her şeye dalar, ancak öne çıkan bir tema, blok zincirlerinin ölçeklenmesidir.

Hong Kong’un ZA Bank’ı, kripto girişimleri için başvurulacak banka olmak istiyor

Signature Bank ve Silvergate’in iflası kripto şirketlerini zor durumda bırakırken, Hong Kong’dan bir sanal banka web3 girişimlerine sıcak bir karşılama sunuyor. Hong Kong merkezli ZA Bank’ın artık şehirdeki düzenlemeye tabi web3 şirketleri için yerleşim bankası olarak hizmet vermesine izin verildi, şirket bugün Hong Kong’un bölge hükümeti tarafından desteklenen ve dünyanın her yerinden kripto girişimlerini ve kurumlarını çeken bir etkinlik olan web3 festivalinde söyledi. Asya üzerinde.

En son bölme

geçen hafta için bölümJacquelyn röportaj yaptı Arianna Simpson, Andreessen Horowitz’in genel ortağı (yaygın olarak a16z olarak bilinir).

Arianna, a16z ailesine katılmadan önce kripto odaklı bir yatırım fonu olan Autonomous Partners’ı kurdu. Ayrıca, öncelikle YC şirketlerine yatırım yapan erken aşama bir fon olan Crystal Towers Capital’in kurulmasına yardımcı oldu.

A16z, en sonuncusu Mayıs 2022’de yaklaşık 4,5 milyar dolar olmak üzere, sektöre adanmış dört fon başlattıktan sonra kripto dünyasının derinliklerine indi. Portföy şirketlerinden bazıları, Alchemy gibi geçmişte röportaj yaptığımız büyük kripto oyuncularını içeriyor. Çığ ve Aptos.

Simpson’ın geçmişi, stratejisinin yıllar içinde nasıl değiştiği, kurucularda ne aradığı ve gelecekte başka bir VC şirketi açıp açmayacağı hakkında konuştuk.

Ayrıca şunları da tartıştık:

 • Mevcut yatırım ortamı
 • Web3 oyun alanı
 • Kurucuların inşa ettiği yer
 • Düzenleyici manzara
 • Kurucular için tavsiyeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

 1. Ticaret odaklı blockchain Sei 30 milyon dolar topladı800 milyon $’a kadar değerleme getiriyor
 2. Xclaimkripto şirketlerine karşı iflas iddiaları için bir borsa, 7 milyon dolar topladı
 3. metaverse tabanlı gameta 5 milyon dolar topladı
 4. Armut Protokolü zincir üstü ticaret platformu için 1,25 milyon dolar topladı
 5. Grup01 Merkezi olmayan bir gerçek zamanlı iletişim ağı oluşturmak için 2,8 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Bana ulaşmak istiyorsan beni ara, bip sesi çıkar ile Jacquelyn Melinek orijinal olarak yayınlandı TechCrunch


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın