Wear OS saat yüzleri oluşturmak artık daha kolay

Google, bugünkü I/O geliştirici konferansında, geliştiricilerin Wear OS saat yüzleri oluşturmaları için yeni bir yöntemin yanı sıra Wear OS 4 dahil olmak üzere Android Wear platformuna yönelik genel güncellemeleri duyurdu.

Bu güncellemeyle geliştiriciler, Wear OS 4 saatler için saat yüzleri oluştururken Jetpack Watch Face kitaplığını kullanarak kendi saat yüzlerini tasarlamak ve oluşturmak için yeni bir bildirim biçimine erişim elde ediyor. Yeni biçim bu kitaplığı temel aldığından, geliştiriciler, gelecekteki performans ve pil iyileştirmeleri de dahil olmak üzere bu kitaplığa yapılan tüm güncellemelerden otomatik olarak yararlanacaktır.

Yeni biçim temelde yalnızca bir XML dosyası olduğundan, artık bu yeni saat yüzlerinin oluşturulmasında yer alan yürütülebilir kod yoktur. Bu nedenle, saat yüzü APK’sına hiçbir kod yerleştirilmeyecektir.

Görsel Kaynakları: Google

Geliştiriciler, yeni kitaplığı kullanarak, karmaşıklık içeren veya içermeyen standart analog ve dijital saat yüzleri veya daha özelleştirilebilir olanlar gibi, eskisi gibi aynı türde saat yüzleri oluşturabilecekler. Saat yüzü düzenleyicisi artık Wear OS’nin bir parçası olduğundan, bu özelleştirilebilir saat yüzlerini oluşturmak isteyen geliştiricilerin artık onlar için kendi düzenleyicilerini oluşturmaları gerekmeyecek.

Samsung, bu yeni formatı zaten bir parçası olarak entegre etti. Face Studio’yu İzle.

Android Wear/Wear OS, 2014’te ilk kez piyasaya sürüldüğünde pek umut verici bir başlangıca sahip değildi. En uzun süre, Apple’ın Watch OS’sinin gölgesinde kaldı (neredeyse tam bir yıl sonra piyasaya sürülmesine rağmen) ve en iyisiymiş gibi geldi. Android ekosisteminin çevresinde kalan. Bu süre zarfında, etrafındaki inatçı üretici ekosistemi tarafından yavaşça ileriye doğru itildi ve ancak Samsung kendi Tizen işletim sisteminden geçiş yaptığında gerçekten başarılı oldu. birkaç yıl önce. Google’ın Pixel Watch’ı artık piyasada olduğundan, Google’ın bu alanda yenilik yapması için daha da güçlü bir teşvik var.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın