Google, AI geliştiricilerinin modellerini eğitmesine ve dağıtmasına yardımcı olmak için ML Hub’ı kullanıma sunuyor

Google, I/O geliştiricileri konferansında bugün yeni Makine Öğrenimi Merkeziyapay zeka kariyerlerinin ilk aşamalarında veya tecrübeli profesyoneller olsun, makine öğrenimi modellerini nasıl eğitecekleri ve dağıtacakları konusunda daha fazla rehberlik almak isteyen geliştiriciler için tek adres.

“Makine öğrenimini demokratikleştirme ve onu gerçekten daha erişilebilir hale getirme konseptinden bahsediyoruz, bu nedenle bizi oldukça heyecanlandıran bir şey, Google’ın birçok farklı varlığı kapsayan, genişleyen bir dizi açık kaynak teknolojisine sahip olması. […] Google’ın makine öğrenimi için ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Spinelli, “Bunların nasıl bir araya geldiklerini anlamayı çok ama çok daha kolay hale getirmek ve aslında insanların çalışmaya başlamasına yardımcı olmak istiyoruz” dedi. Buradaki fikir, dedi, geliştiricilere, sahip oldukları verilere dayanarak ne tür bir model oluşturmak istediklerine temelde bakabilecekleri ve ardından nasıl düşüneceklerine dair adım adım talimatlar alabilecekleri bir açılış sayfası vermek. bu modelleri dağıtmak.

Şirket, bu platformu, bir dizi yaygın kullanım durumunu kapsayan, bunları düzenli olarak güncelleme ve yenilerini istikrarlı bir tempoda piyasaya sürme planları ile birlikte, bir dizi ilk araç seti ile piyasaya sürüyor. Örneğin, erken dönem araç takımlarından bazıları, geliştiricilerin Keras kullanarak metin sınıflandırıcılar oluşturmasına veya büyük dil modelleri alıp bunları Android’de Keras ve TensorFlow Lite ile çalıştırmasına yardımcı olabilir.

Spinelli’nin haklı olarak belirttiği gibi, üretken yapay zeka şu anda tüm abartıyı alıyor olabilir, ancak makine öğrenimi, çok çeşitli model ve teknoloji türlerini kapsayan geniş bir alandır.

“Bilgisayarla görme, yüz tanıma ve öneri sistemlerinde ve içeriğin uygunluk sıralamasında ve bu tür şeylerde – içeriğin kümelenmesinde – tüm bu şeylerde inanılmaz şeyler oluyor. Gerçekten geride hiçbir şey bırakmak istemiyoruz ve geliştiricilerin ve araştırmacıların kendi özel kullanım durumları için doğru araçlara ve teknolojilere sahip olmalarına gerçekten yardımcı olabileceğimizden emin olmak istiyoruz” dedi.

Buradaki odak noktasının çoğunun açık kaynak olduğunu belirtti ve geliştiriciler bu teknolojileri alıp şirket içinde veya herhangi bir bulutta çalıştırabilse de, bu yeni araç takımları aynı zamanda kendisinin “Google bulutuna süzülme yolu” dediği şeyi sağlayacak. ” Ancak Spinelli’nin vurguladığı gibi, burada kilitlenme yok. “Bunun her yerde kullanabileceğiniz açık kaynak olduğuna dair temel bir taahhüt var” dedi.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın