Google’ın Health Connect platformu, yeni özelliklerle Android 14’e geliyor

Google, yıllık Google I/O konferansında, kullanıcıların sağlık verilerini depolamasına ve gizlilik ayarlarını tek bir yerde düzenlemesine olanak tanıyan bir platform olan Health Connect’te birkaç güncelleme duyurdu. Sağlık Bağlantısı şu anda Beta’da mevcutancak bu yıl Android 14’ün piyasaya sürülmesinden itibaren Health Connect, Android’in temel bir parçası olacak ve tüm Android mobil cihazlarda kullanılabilecek.

Kullanıcılar, Health Connect’e doğrudan cihazlarındaki Ayarlar’dan erişebilecek ve sağlık verilerinin uygulamalar arasında nasıl paylaşılacağını kontrol etmeye yardımcı olacak.

Google, kullanıcıların Health Connect aracılığıyla antrenmanlarının haritalarını paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir egzersiz rotası özelliği ekliyor. Şirket ayrıca kullanıcıların adet döngülerini kaydetmelerini kolaylaştırdı. Google, Health Connect güncellemelerinin, yeni özelliklerin sık sık güncellenmesini sağlayacak olan Google Play Sistem Güncellemeleri aracılığıyla teslim edileceğini belirtiyor.

Peloton, Withings, Oura ve diğer önemli uygulamalar dahil olmak üzere Health Connect ile entegre edilmiş 100’den fazla uygulama var. Health Connect, uygun platformlardan sağlık ve fitness verilerini senkronize eder ve diğer uygulamaların, kullanıcıların izniyle bu verilere erişmesine izin verirken, kullanıcılar için merkezi gizlilik denetimleri sağlar. Geliştiriciler daha önce farklı uygulamalar arasında veri paylaşmak için birden çok API bağlantısı kurmak zorunda kalıyordu, bu da geliştiricilerin veri paylaşım yeteneklerini sınırlıyor ve kullanıcıların bu verileri farklı uygulamalarda kullanmak üzere açmasını zorlaştırıyordu.

Şirket ayrıca bugün MyFitnessPal’in, Health Connect entegrasyonu sayesinde Tip 1 ve Tip 2 diyabetli bireylerin glikoz verilerini doğrudan MyFitnessPal uygulamasında görmelerine olanak tanıdığını duyurdu.

Ayrıca Google, Wear OS cihazlarındaki sensör verilerine güç verimli bir şekilde erişmek için API yüzeyi olan Sağlık Hizmetlerine yönelik güncellemeler duyurdu. Şirket, geliştiricilerin ev jimnastiği kullanım durumlarını desteklemek için kalp atış hızı verilerinin veri dağıtım sıklığını ayarlamasına olanak tanıyan yeni bir “Yığınlama Modları” özelliğini duyurdu. Google ayrıca golf vuruşu tespiti gibi yeni API özellikleri ekledi.

Wear OS 4 bu yılın sonlarında kullanıma sunulduğunda, Google, iyileştirilmiş arka plan gövde sensörü izinleri dahil olmak üzere ek Sağlık Hizmetleri güncellemeleri yayınlamayı planlıyor.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın