Android akıllı saatler Spotify’ın AI DJ’ini, WhatsApp’ı ve güncellenmiş Google uygulamalarını alıyor

Google, bugün yaptığı duyuruda, akıllı saat işletim sistemi platformuna yeni özellikler, uygulamalar ve uygulama deneyimleri getirmek için Wear OS’yi güncelliyor. Google I/O geliştirici konferansı. Bu yıl içinde kullanıma sunulacak özellikler arasında Google’ın Gmail, Takvim ve Ev gibi kendi birinci taraf uygulamalarında yapılan geliştirmelerin yanı sıra WhatsApp, Peloton ve Spotify gibi üçüncü taraflarca sunulan yeni ve geliştirilmiş uygulamalar yer alıyor.

Şirket son tazelenmiş iki yıl önce Wear OS platformu, ardından Samsung ile ortaklık birleşik bir platformda. Bu son güncelleme o kadar kapsamlı değil, ancak daha geniş Wear OS uygulama ekosisteminde bir dizi iyileştirme içeriyor.

Buna, artık kullanıcıların akıllı kilitlerini 2 faktörlü kimlik doğrulama yoluyla ek güvenlikle kontrol etmelerine olanak tanıyan yeni akıllı ev kontrolleri kazandıracak olan Google Home gibi Google’ın kendi uygulamalarında yapılan güncellemeler de dahildir. Kullanıcılar kilitlerini ve atanmış bir PIN’e sahip diğer cihazları da kontrol edebilecekler.

Görsel Kaynakları: Google

Bu arada Gmail for Wear OS, bu yılın sonlarında, saatinizin küçük ekranından gelen kutusu önceliğini belirlemeye ve e-postaları yanıtlamaya odaklanan yeni özellikler getirecek şekilde güncellenecektir.

Yine bu yıl içinde Google Takvim uygulaması, yaklaşan programınıza (sırada ne var) genişletilmiş erişim, eylem desteği içeren etkinlik ayrıntıları (ör. LCV, silme ve gezinme) ve işlem içeren Görevler (tamamlandı olarak işaretle ve silmek).

Görsel Kaynakları: Google

Başka bir yerde, üçüncü taraf uygulama ekosisteminde Google, WhatsApp, Spotify ve Peloton gibi uygulamalara yönelik birkaç güncelleme duyurdu.

WhatsApp, Wear OS sürümüyle ilk kez akıllı saatlere gelecek – Meta’nın rakibi Apple’a karşı biraz dikkate değer bir küçümseme. (İki şirket, Apple’ın Meta’nın işini etkileyen iOS için “takip etme” özelliklerini yayınlamasından bu yana anlaşmazlığa düştü.) Yeni WhatsApp akıllı saat uygulaması, kullanıcıların güvenli bir şekilde mesaj gönderip almalarına ve sohbetlerini bileklerinden takip etmelerine olanak tanıyacak.

Görsel Kaynakları: Google

Spotify’ın Wear OS uygulaması, yeni parçalar için destek, en sevdiğiniz podcast’lerden yeni bölümleri çalma veya yoğun rotasyonunuzda neler olduğunu görme ve doğrudan saatinizden Spotify’ın yeni AI DJ’ini kullanma yeteneği getiren bir güncelleme alacak.

Görsel Kaynakları: Google

Peloton’un uygulaması ayrıca, Peloton ekipman tabanlı antrenmanlar ve kullanıcıların haftalık antrenman ilerlemelerini bir bakışta görmelerine olanak tanıyan yeni bir kutucuk ile izleme desteği kazanıyor.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın