WhatsApp, Wear OS için bağımsız akıllı saat uygulamasını başlattı

rent a car 34

WhatsApp, uzun bir beklenti ve aylarca süren beta testinden sonra nihayet Google’ın Wear OS işletim sistemini çalıştıran akıllı saatler için bağımsız uygulamasını başlattı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg Çarşamba günü, kullanıcıların bağlı telefonlarını yanlarında bulundurmalarına gerek kalmadan yeni konuşmalar başlatmalarına, mesajlara yanıt vermelerine ve VoIP çağrılarını almalarına olanak tanıyan Wear OS için WhatsApp uygulamasının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bugün dünyanın her yerinden kullanıcılar için kullanıma sunulan uygulama, Wear OS 3 çalıştıran akıllı saatlerle uyumludur. Kullanıcıların doğrudan bileklerinden metin ve sesli mesajların yanı sıra emojiler ve hızlı yanıtlar gönderip almalarına olanak tanır.

Google, Mayıs ayında düzenlediği geliştirici odaklı I/O konferansında ilan edildi WhatsApp’ın Wear OS uygulamasının piyasaya sürülmesi. Uygulama başlangıçta bir beta sürümü olarak yayınlandı ve kısa süre sonra herkesin kullanımına sunulması bekleniyordu.

G/Ç açılış konuşması sırasında Google ayrıca açıkladı Spotify ve Peloton dahil olmak üzere üçüncü taraf şirketlerden yeni ve geliştirilmiş Wear OS uygulamaları ve Wear OS tabanlı akıllı saatlere güncellenmiş bir deneyim sunmak için Google Home, Gmail ve Takvim gibi kendi uygulamalarında güncellemeler duyurdu.

Wear OS’den farklı olarak, Apple’ın watchOS’unda şu anda bağımsız bir WhatsApp uygulaması bulunmuyor. Bu, Apple Watch kullanıcılarının, akıllı saat aracılığıyla WhatsApp üzerinden mesaj gönderme veya arama yapma gibi yerel bir seçeneğin olmaması gibi sınırlı bir deneyim elde ettiği anlamına gelir. Ancak Apple, etkinleştirdiyseniz, gelen mesajlarınıza bakmanıza ve onlara Apple Watch’unuzun ekranı aracılığıyla yanıt vermenize izin verir. uygun bildirim ayarları iPhone’unuzdan. Bununla birlikte, Apple Watch’ın hakim olmaya devam etti Bir süredir genel akıllı saat pazarı.

Google, Wear OS’yi iyileştirmenin yanı sıra yeni üreticiler ekleyerek ve platforma yeni uygulamalar ve deneyimler getirerek Apple Watch’ın hakimiyetini ele geçirmek için çaba harcıyor. Android üreticisi, I/O açılış konuşmasında Wear OS’yi dünyanın en hızlı büyüyen akıllı saat platformu olarak ilan etti. beş kat büyüme kaydedildi Wear OS 3’ün 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın