Egnyte büyümeye devam ediyor ve halka arz kaçınılmaz görünüyor

rent a car 34

Egnyte hiç olmuştur acele bir başlangıç ve 16 yıllık tarihi boyunca yavaş ama istikrarlı bir büyüme yörüngesi izlemekle yetindi. Bugün yılda yaklaşık %25 büyüyen 200 milyon dolarlık bir şirket. Bu, birçok kurumsal SaaS şirketinin çift haneli rakamlara ulaşmaya çalıştığı bir dönemde özel bir şirket için oldukça etkileyici.

Kalabalık bir depolama, yönetişim ve güvenlik pazarında, rakiplerinin gösterişli finansman turlarından kaçınırken, sağlam bir büyüme ile ilerlemeyi başardı. Box’ın daha önce 1 milyar doları aştığını düşünün. halka açıldı 2015 yılında. Bu arada Dropbox, hangi 2018’de halka açıldı1,7 milyar dolarla daha da arttı.

Egnyte mütevazı bir 137 milyon dolar topladı – son bağış toplaması 75 milyon dolardı beş yıl önce – ve henüz halka açılmadı, bir noktada istemediğinden değil. Ekonomi ve piyasalar bir gün işbirliği yaparsa, bu hala CEO ve kurucu ortak Vineet Jain’in bir hedefidir.

“Neyse ki bizim için herhangi bir değer artışımız yok. Dolayısıyla, kısıtlama bu değil ve genel iş tarafında, ister dolar bazlı elde tutma, karlılık, artan karlılık olsun, tüm temel KPI’lar, büyüme oranı hala çok sağlıklı bir %25. Ve hiçbir zaman gösterişli bir şirket olmadık,” dedi Jain TechCrunch+’a.

Şirket, finansal hizmetler, mimarlık, mühendislik ve inşaat ve yaşam bilimleri gibi niş alanlara bakarak tuğla tuğla bir iş inşa etti. Bu yaklaşım, belirli bir sektöre yaslanmadan, ona iyi hizmet etti.

Yaşam bilimleri piyasası son yıllarda sakinleşti ve diğer alanlar yavaşlayan veya gelir kaybını telafi ederken Egnyte yoluna devam edebildi. Jain, şirketinin son bir veya iki yıldır ekonominin kaprislerine karşı bağışık olmadığını, ancak şirketini karlı, istikrarlı ve büyümeyi sürdürmeyi başardığını söylüyor.

Jain, “Kurumsal alıcı perspektifinden bakıldığında harcamalardaki sıkılaşmaya rağmen, ister sektöre özgü ister coğrafyaya özgü olsun, birden çok talep hunisi bulmaya devam ediyoruz, bu nedenle bir şeyler alçalırken, başka bir şey akıyor” dedi.

Şirket geleceğe bakarken, halka arz bir noktada kendi başının çaresine bakacaktır, ancak şimdilik Egnyte’yi eski moda şekilde yönetmekten memnun. Son dört çeyrekte kârlı olduğunu ve defterlere nakit kattığını düşünün, belki de son zamtan beş yıl sonra neden bağış toplama kuyusuna geri dönmek zorunda olmadığını açıklıyor. Bir sonraki finansman olayı, ne zaman olursa olsun, o halka arz gibi görünecektir.

Yavaş, kararlı ve listelenmeye hazır

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın