VC Ofis Saatleri: Bu girişim tezi, kadınlar için teknolojiyi nasıl geliştirmeyi hedefliyor?

rent a car 34

Naseem Sayani başlattı Emmeline Ventures Ocak 2022’de iki misyonla: daha fazla kadın kurucuyu desteklemek ve karar alma fonu yöneticileri olarak daha fazla kadın ve beyaz olmayan insanı işe almak. O, marjinal gruplar için finansmanın korkunç durumunu değiştirme misyonunu üstlenen, sayısı artan kadın ve beyaz olmayan insanların bir parçasıdır.

Emmeline’i kurmadan önce Sayani, danışmanlık şirketlerinde ve kuluçka merkezlerinde 20 yılı aşkın bir süredir liderlik pozisyonlarında, bir yandan da melek yatırımcı olarak çalıştı ve girişim ekosistemindeki çeşitliliği artırmak için bir şeyler yapmak istedi. TechCrunch+’a “İş kurma ve zenginlik yaratma fırsatını genişletmek yerine aynı insanların zengin olmasını sağladığımı biliyordum” dedi.

Fonu, diğer kadınların sağlıklarını, servetlerini ve yaşamlarını yönetmelerine yardımcı olan şirketler kuran kadın kuruculara yatırım yapıyor. çevre. Şimdiye kadar Emmeline, Clutch Wallet, Deux Foods, She Matters ve Alaşım dahil olmak üzere 19 portföy şirketine sahiptir.

Emmeline’in yatırım tezi, kadınların inovasyonu için çok önemli bir döneme denk geliyor: “Femtech” olarak kabul edilen şirketlere sağlanan fonlar, özellikle Dobbs’un devrilmesinin ardından güçlü kaldı — femtech şirketleri, 2021’de topladıkları 1,26 milyar dolardan hafif bir düşüşle 2022’de 1,15 milyar dolar topladı, ancak Bununla birlikte, 2020’de toplanan 466 milyon dolardan çok daha yüksek.

Yatırım tezi, fintech’in geleceği ve sırada ne olduğu hakkında konuşmak için Sayani ile görüştüm.

(Not: Bu röportaj, uzunluk ve netlik için düzenlenmiştir.)

Neredeyse herkes ABD sağlık sisteminden korkmuş durumda ve alternatiflere bayılıyor. Sağlık şirketlerine odaklanmanızı artırdıkça, ABD sağlık sistemi içinde veya dışında çalışan şirketlere yatırım yapmak daha mı iyi?

Her ikisini de yapmak için yatırım yaptığımız şirketlere ihtiyacımız var.

Sağlık hizmetlerinin mevcut altyapısı, zengin yenilikler için yeterince hızlı hareket etmiyor ve yeniden yazılması ve geri alınması gereken önyargılarla dolu. Ancak bu sistemler, nüfusun büyük bir çoğunluğu için sağlık yardımlarının nasıl verildiğinin ve finanse edildiğinin özü olmaya devam ediyor. Yeni girişimlere, yeni veri kümeleri oluşturabilmeleri, yeni dağıtım modlarını etkinleştirebilmeleri ve yeni kullanım durumlarını daha hızlı ve daha hassas bir şekilde hedefleyebilmeleri için mevcut sistemin dışında başlatılarak daha iyi hizmet verilir.

Ve sağlayıcıların benimsenmesini sağlamak, kapsamı sağlamak, yeni verileri ve içgörüleri entegre etmek ve nihayetinde yeni ve gelişmekte olan bakım protokollerini etkilemek için mevcut sağlık sistemlerine kablolama yapmaları gerekiyor. Sağlık hizmetleri için en kötü senaryo, biri eski çözümlere, diğeri yeni çözümlere dayanan ikili bir sistemdir. Entegrasyon, büyüme ve ölçeklendirme için kritik öneme sahiptir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın