Electric Capital GP, kripto kışının önceki düşüşlere kıyasla pazar olgunluğunu gösterdiğini söylüyor

rent a car 34

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepkikripto meraklıları için her şeyi blok blok parçalamak için sektördeki en büyük isimlerden bazılarıyla birlikte kriptodaki en son trendleri, dramayı ve haberleri açıp derinlemesine dalan bir podcast.

bu hafta için bölüm, jacquelyn kripto, blockchain, fintech ve pazarlara odaklanan erken aşama bir girişim şirketi olan Electric Capital’in yatırım ekibinin genel ortağı Maria Shen ile röportaj yaptı.

Electric Capital’den önce Shen, küçük ve orta ölçekli işletmelerin küresel üreticilerle daha verimli tedarik zincirleri oluşturmasına yardımcı olan Bambify’ın CTO’su ve kurucu ortağıydı. Ondan önce Microsoft’ta çalıştı.

Mart 2022’de firma kapandığını duyurdu. Bir çift kripto para için 1 milyar dolar: Yeni girişimlerde öz sermaye yatırımları yapmak için 400 milyon dolarlık bir araç ve doğrudan kripto jetonlarına yatırım yapmayı amaçlayan 600 milyon dolarlık bir fon. Web sitesi şu anda Magic Eden, ConsenSys ve Bitwise gibi kripto girişimleriyle yaklaşık 75 yatırım içeren bir portföy sergiliyor.

Bu yılın başlarında, Electric Capital rapor çıkarmak ABD’deki blockchain geliştiricilerinin sayısının 2017’den bu yana her yıl düştüğünü ve 2017’de %40 olan geçen yıl %29’a düştüğünü belirtiyor. Gerçekten anlamına gelir ve bunun yurtiçi ve yurtdışındaki geliştiricilerin büyümesini nasıl etkileyeceği.

Shen, “Birçok kurucu ABD’den çoktan taşındı veya ABD’den taşınmak istiyor” dedi. “Bu aynı zamanda, yatırım yapmaya baktığımızda, fırsatlar ve ilginç kurucular için giderek daha fazla Amerika Birleşik Devletleri dışına baktığımız anlamına geliyor.”

Ayrıca, yatırımlar için hangi kripto sektörlerini izlediğini, NFT’lere neden büyük bahisler yaptığını ve çalkantılı bir kripto piyasasının ortasında genel risk sermayesi piyasası duyarlılığını tartıştık. Devam eden ayı piyasasının “bir süre daha süreceğini ve şirketlerin kaynak yaratmasının giderek zorlaşacağını” düşünüyor.

VC’lere gelince, makro ortam “çok değişti” ve firmalar “daha az sermaye topluyor ve daha az sermaye kullanıyor. Pek çok firma, fon ömürlerinin neredeyse sonuna geldi.”

Genel olarak Shen, kripto para toplama ortamının muhtemelen gelecek yıl daha da kötüleşeceğini söyledi. Ancak olumlu bir not olarak, mevcut ayı piyasasını, “fiyatların uçurumdan düştüğü” 2018’deki bir öncekine kıyasla daha iyi görüyor. Bu pazar döngüsü “tamamen farklı” hissettiriyor. “Gerçekten hayalini kurduğumuz ve teorik olarak bahsettiğimiz pek çok şey şimdi sevk edildi.”

Shen, bugün kripto ekosisteminin Ethereum odaklı ölçeklendirme çözümlerine, daha istikrarlı para seçeneklerine, merkezi olmayan finansa, zincir üstü yönetişime ve NFT’lere sahip olduğunu belirtti. “Bunlar 2018, 2019’da yoktu, bu yüzden pazarın token veya parayı birbirine aktarmanın ötesinde olgunlaştığını görmek ilginç.”

Chain Reaction her Perşembe günü çıkıyor, bu yüzden bize abone olmayı unutmayın. Apple Podcast’leri, spotify veya web3 ve kriptodaki en son gelişmelere ayak uydurmak için favori pod platformunuz. Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın