Üzgünüm ama Alexa artık Samuel L Jackson gibi konuşamıyor

rent a car 34

Amazon, bildiğiniz veya bilmediğiniz bir özellik olan Alexa için ünlülerin seslerini kesiyor. Üç Alexa sesi — samuel l. jackson, Shaquille O’NealVe Melissa McCarthy — artık satın alınamaz.

Sınır haberi ilk veren oldu.

2019’da piyasaya sürüldü, ünlülerin sesleri, Amazon’un makine öğrenimini kullanan ve kulağa daha gerçekçi gelmesi amaçlanan nöral metinden konuşmaya modelini kullanıyor. Model, önceden kaydedilmiş yanıtlara güvenmek yerine eğlenceli kişiliklere sahip sesler üretiyor.

Geçen ay Amazon, sesle etkinleştirilen Echo cihazları, FireTV Cube ve FireTV Omni dahil olmak üzere Alexa cihazlarında Jackson’ın sesini desteklemeyi bıraktı.

Jackson, tanıtılan ilk sesti ve kullanıcılara şakalar ve hikayeler anlatabilir veya soruları yanıtlayabilirdi. En büyük avantaj, müstehcen veya temiz versiyon arasında seçim yapmaktı, bu muhtemelen Jackson’ın “Snakes on a Plane” daki ikonik repliğini haykırmasını isteyen hayranlar için eğlenceliydi.

Bu arada, McCarthy ve Shaq seslerini zaten satın almış olan kullanıcıların, özelliğin artık Alexa cihazlarında desteklenmemesi için 30 Eylül’e kadar süreleri var. Bu, müşterilerin bununla uğraşmak için hala dört ayları olduğu anlamına gelir. Örneğin cihaza “Hey Melissa, bana nedimelerden bahset” veya “Hey Shaq, taş, kağıt, makas oyna” diye sorabilirler.

Amazon, TechCrunch’a yanıt vermek için hemen müsait değildi, bu nedenle şirketin neden ünlüleri seslendirme özelliğini kapatmaya karar verdiğini tam olarak bilmiyoruz. Ancak, sınırlı bir evlat edinme olduğunu varsaymak güvenlidir. Ne de olsa, yeterince insanın sadece bir ünlü sesi için 4,99 dolar harcamaya istekli olduğundan şüpheliyiz. Piyasaya sürüldüğünde, 0,99 $’lık bir tanıtım indirimi vardı.

Özellik, seslerin neye yanıt verebileceği konusunda da sınırlıdır. Kullanıcılar Shaq’a alarm kurmasını söyleyebilirken, ses alışveriş listeleri, hatırlatıcılar veya beceriler konusunda yardımcı olamaz.

Ek olarak, Amazon, maliyetlerden tasarruf etmek için muhtemelen özelliği kapattı. Kasım 2022’de Wall Street Journal bildirildi Amazon, şirketin maliyet düşürme incelemesinin bir parçası olarak Alexa’nın da dahil olduğu cihazlar bölümüne bakıyordu. Yayın, son yıllarda Amazon’un cihazlar segmentinin yılda 5 milyar doların üzerinde işletme zararına sahip olduğunu kaydetti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın