Uber Freight, taşıyıcılara AtoB tarafından desteklenen bir yakıt kartı sunuyor

2018’de Uber’den ayrılan lojistik işletmesi Uber Freight, ulaşım fintech startup’ı ile ortaklık kuruyor AtoB taşıyıcılara yakıt kartları ve harcama yönetimi yazılımı sunmak.

olarak tanımlanan dört yıllık bir şirket olan AtoB ulaşım için şerit, kamyoncular için temel ürünü olan yakıt kartına dayalı entegre bir finansal platform sunar. Brex ve Fleetcor gibi rakipler tarafından sunulan diğer yakıt kartlarının aksine, AtoB’nin yakıt kartı Visa platformuna dayalıdır, bu nedenle ödemelerin daha geniş bir akaryakıt perakendecisi yelpazesinde kabul edilmesi daha olasıdır. Şirkete göre gizli veya yıllık ücretler de yok.

Taşıyıcı yakıt kartı ve harcama yönetimi yazılımı doğrudan Uber Freight’in ürün ve platformuyla entegre olurken, AtoB tarafından desteklenecek. AtoB’ye göre kamyoncular, katılımcı kamyon duraklarında özel yakıt indirimlerine, Uber Freight yüklerinde aynı gün ücretsiz ödemelere ve kolaylaştırılmış gider raporlaması ve kontrollerine erişebilecek.

AtoB, yakıt kartının iki versiyonunu sunar: Esnek Kart ve Sınırsız. İlki, kredi limitli bir ödeme kartıdır ve ikincisi, ön ödemeli bir karttır. Başlangıç, ön ödemeli kartın kredi puanına bakılmaksızın onaylandığını ve işletmelerin kredi oluşturmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

AtoB’nin yakıt kartı, şirketin filolar için önemli bir maliyet faktörü olduğunu söylediği yakıt hırsızlığını da ele alıyor. Telematik konum takibi ve yakıt seviyesi takibi, AtoB’nin hem bir kartın atanan araçtan uzakta kullanıldığını hem de kartın yakıt doldurulduktan hemen sonra kullanıldığını not etmesine ve hırsızlık ve dolandırıcılığı önlemek için işlemleri bloke etmesine yardımcı olur.

AtoB, 2019 yılında sektörün en büyük sorunlarından bazılarını çözerek kamyon şoförü sıkıntısını hafifletme misyonuyla kuruldu: eski ve güvenilmez yakıt kartları ve modası geçmiş ve bozuk maaş bordrosu. AtoB, yalnızca dört yıl içinde ABD’de 25.000 işletme ve 100.000 kamyon şoföründen oluşan bir ağa ulaştı. Uber Freight ile ortaklık, AtoB’ye lojistik şirketinin 100.000 taşıyıcısına ve binlerce nakliyatçısına erişim sağlayacak.

Uber Freight CEO’su Lior Ron yaptığı açıklamada, “Taşıyıcılar, yolda zamanlarını ve kazanç potansiyellerini en üst düzeye çıkararak gelişen işletmeler oluşturmak için yenilikçi araçlara ve çözümlere ihtiyaç duyuyor” dedi. “Başlangıçtan bu yana Uber Freight, sektöre çok ihtiyaç duyulan dönüşümü getirdi. Platformumuzdaki binlerce sürücü için kamyon sahipliği ekonomisini iyileştiren, önce sürücü taşıyıcı çözümleri sunduk. Taşıyıcıların finansmanı basitleştiren, aynı gün ödemeleri cüzdanlara getiren ve gelecek için daha iyi nakit akışı yönetimini destekleyen bir çözüme her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.”

Uber Freight, işini güçlendirmek ve yeni teknoloji çözümlerini entegre etmek için sürekli olarak yeni şirketlere başvurdu. AtoB ile yapılan ortaklık, insan kamyoncuların henüz hiçbir yere gitmediğini kabul ediyor gibi görünse de Uber Freight, aşağıdakiler gibi otonom kamyon şirketleri ile ortaklıklar da sağladı: kutup ışıkları Ve Waymo Via Son yıllarda.

Uber Freight platformundaki taşıyıcılar gelecekte kaçınılmaz olarak elektriğe geçtiğinden, AtoB platformunun filoların elektrikli ve yeni nesil temiz yakıtlara geçişini de destekleyebileceğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın