Twitter’ın tweet düzenleme özelliğinin detayları netleşiyor

Twitter’ın tweet düzenleme özelliğinin detayları netleşiyorTwitter tweet düzen özelliği için firma arasında testlere başladığını bir müddet ilkin duyurmuştu. İlk olarak Twitter Blue kullanıcılarıyla buluşacak bu özellikle alakalı yeni detaylar paylaşıldı.

Mikro blog servisi tarafınca 9to5Mac sitesine verilen bilgiye göre, bir tweet paylaşıldıktan sonrasında 30 dakika arasında en fazla beş kere düzenlenebilecek. Düzenlenen tweetlerin yanında bir ikon, zaman damgası ve etiket gösterilecek. Kullanıcılar bu etikete tıklattıklarında tweetin geçmiş hâllerini görebilecek. Kısacası tweet tertip özelliği üzerinden manipülasyona ve özelliğin suistimaline izin verilmeyecek.

Twitter’dan yapılan açıklamada, tertip sayısına getirilen sınırlamanın vakit içinde değişebileceği belirtildi. Özelliğin son kullanıcılar tarafından kullanım şeklini izleyecek olan mikro blog servisi, hataların düzeltilmesi ve kötüye kullanımın engellenmesi için optimum seviyeyi bulmaya çalışacak.

Tweet düzen özelliğinden istifade etmek için Twitter Blue aboneliğinin gerekeceği daha ilkin açıklanmıştı. TechCrunch sitesinde yayınlanan bir haberde geçen “ilk ilkin abonelere açılacak” ifadesi, özelliğin uzun solukta tüm Twitter kullanıcılarına açılabileceğini düşündürüyor.

Twitter tweet tertip hususi durumunu evvela Yeni Zelanda’daki Blue abonelerine sunacağını da açıkladı. Daha daha sonra sırası ile Avustralya, Kanada ve Amerika’deki aboneler bu imkandan yararlanabilecek. Şirket özelliği bu üç ülkeye götürmeden önce kullanım alışkanlıklarını da mercek altına alacak.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın