Twitter tweet düzen özelliği için şirket içinde testlere başladı

Twitter tweet düzen özelliği için şirket içinde testlere başladıTwitter tweet düzenleme özelliği için çalışmaya başladığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Mikro blog servisi, “Edit Tweet” olarak adlandırdığı düzenleme özelliğine yönelik hazırlıklarında bir sonraki aşamaya geçti.

Mikro blog servisinden meydana getirilen açıklamada, Edit Tweet’in şu anda firma mensupları tarafından dahili olarak test edildiği ve gelecek haftalarda ilk olarak Twitter Blue abonelerinin kullanımına sunulacağı belirtildi.

Twitter’ın açıklamasında şu ifadeler yer ediniyor: “Her yeni hususiyet benzer biçimde, potansiyel sorunları halkla paylaşılmadan ilkin belirleyip çözmemize destek olması için Edit Tweet hususi durumunu daha küçük bir grupla kontrol ediyoruz. Bu bizim en çok istenen özelliğimiz olduğu için, doğru anladığımızdan emin olmak istiyoruz. Testlerden, bu yeni özelliğin nasıl kullanıldığını ve insanların Tweet okuma ve yazma şekli üzerindeki etkisini süratli bir biçimde anlamayı umuyoruz.

Bu testte, Tweetler yayınlandıktan sonraki 30 dakika içinde birkaç defa düzenlenebilecektir. Düzenlenen Tweetler bir simge, zaman damgası ve etiketle görünecek, böylece okuyucular orijinal Tweetin değiştirildiğini açıkça görecek. Etikete dokunmak, seyircileri bağlam için Tweet’in geçmiş sürümlerini içeren Geçmişi Düzenleme’ye götürecek. Edit Tweet hususi durumunun kullanıma sunulmasıyla birlikte Tweetlemenin daha ulaşılabilir ve daha az stresli hissettireceğini umuyoruz. Sohbete sizin için anlamlı olacak biçimde katılabilmelisiniz ve biz de bunu yapmayı zahmetsiz hissettirecek yollar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. @TwitterBlue için Tweet bildirimlerini açın, zira yakında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak!”

twitter tweet düzenlemeTwitter, Edit Tweet ile Tweetlemeyi daha kolay ve daha ulaşılabilir hale getirmeyi, insanlara kendilerini nasıl ifade edecekleri ve Twitter’da gerçekleşen birçok sohbete iyi mi katkıda bulunacakları mevzusunda daha çok seçenek ve test sunmayı hedefliyor.

Twitter tweet düzenleme özelliği için yukarıda da belirttiğimiz şeklinde Edit Tweet ismini kullanıyor. Edit Tweet ileT weetler, yayınlandıktan sonraki 30 dakika içinde birkaç defa düzenlenebilecek. Düzenlenen Tweetler bir simge, zaman damgası ve etiketle görünecek, böylece okuyucular özgün Tweetin değiştirildiğini açıkça görecek. Etikete dokunmak, seyircileri Tweet’in geçmiş sürümlerini içeren Tweet’in Düzenleme Geçmişine götürecek.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın