Twitter sırları ifşa ediyor, FTC inceleme korsanlarını sıkıştırıyor ve Android 14 geliyor

Merhaba arkadaşlar. Bu haftaki haberlerin özetini mi arıyorsunuz? Doğru yerdesin. Onun İncelenen Hafta (WiR), yetenekli TC ekibi tarafından yazılan son birkaç günün en önemli haberlerini özetleyen (aşağı yukarı) düzenli haber bülteni. (Woot, aliterasyon.) Önemli olan şeyleri yakalamanın daha hızlı bir yolu yok. Tabii biz biraz önyargılıyız.

İyi şeylere geçmeden önce, bir hatırlatma TechCrunch Erken Aşama 2023 neredeyse üzerimizde – 20 Nisan’da Boston’da gerçekleşiyor. Satış konuşmamı geçmiş sütunlarda tekrarlamaktan kaçınacağım fazla çok, ama orada olmak isteyeceğini söylediğimde bana güven. Sadece TC yazı işleri ekibinin sağlıklı bir parçasına dışarıda muamele edilmekle kalmayacak – nadir bir durum! – ancak aynı zamanda başlangıç ​​oluşturmanın birçok yönünü kapsayan uzman panellerine de erişebileceksiniz.

TechCrunch’ın yıllık amiral gemisi konferansı Disrupt’ın 19 Eylül’de başlayacağını unutmayın. Yapay Zeka Aşaması, bu yıl yeni olan. Biletler mevcut Burada.

Bu arada, haberlere geçelim:

en çok okunan

Artık özel değil: Bu hafta, çok sayıda Twitter kullanıcısı, Instagram gibi belirli bir gruba ulaşması gereken Circle tweet’lerinde bir hata bildirdi. Yakın arkadaşlar hikaye — algoritmik olarak oluşturulmuş Senin için zaman çizelgesi. Bu, bazı kişilerin sözde özel gönderilerinin, istenmeyen bir kitleye ulaşmak için çevrelemeyi ihlal ettiği ve bunun da hızla bazı rahatsız edici durumlara yol açtığı anlamına geliyordu. Amanda raporlar.

Bana bunu yaptırdılar: Twitter Spaces’ta BBC muhabiri James Clayton ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Twitter CEO’su Elon Musk birçok kişinin şüphelendiğini itiraf etti: Zorunda kalacağını düşündüğü için Twitter’ı satın aldı. Özetlemek gerekirse, Twitter geçen yıl Musk’ı, şirketi üzerinde anlaşmaya varılan 44 milyar dolar veya hisse başına 54,20 dolar karşılığında satın alma yükümlülüğünü yerine getirmeye zorlamak için mahkemeye çıkardı. Uzun bir mahkeme savaşının eşiğinde olan Musk, bazı yasal çekişmelerden sonra şirketi başlangıçta belirlediği fiyattan satın almayı kabul etti.

Twitter X olur: Daha da fazla Twitter haberinde (çok fazla, biliyorum), Twitter, Inc.’in adı artık X Corp. mahkeme dosyası California’da. Amanda, Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldı geçen yıl 44 milyar dolara, “ dediği şeyi inşa etmeye talip oldu.X, her şey uygulaması” Bu önerilen uygulama Çin’in WeChat’i gibi görünebilirmesajlaşmayı, ödemeleri, araç paylaşımını, yiyecek dağıtımını ve diğer hizmetleri tek bir yerde destekleyen.

Ele geçirilen incelemeler: ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) onaylı “İnceleme hırsızlığı” içeren bir vakayla ilgili ilk yaptırım eyleminde veya bir pazarlamacının kendi satışını artırmak için başka bir ürünün tüketici yorumlarını çalmasıyla ilgili nihai onay emri. Sarah Bu durumda, FTC’nin takviye perakendecisi The Bountiful Company’yi sipariş ettiğini yazıyor. Doğanın lütufu vitaminler ve diğer markalar, Amazon’da müşterileri kandırmak ve yanıltmak için 600.000 $ ödemek.

Ücretsizse benim için: Google TVGoogle’ın Chromecast cihazlarına ve çeşitli TV’lere güç sağlayan akıllı TV işletim sistemi, bu hafta ücretsiz, akışlı içeriğe erişimi genişletmeyi amaçlayan önemli bir güncelleme aldı. Google TV artık Tubi, Plex ve Haystack News gibi ücretsiz yayın yapan kanallara erişimi, ücretsiz yayın yapan Pluto TV’nin mevcut kanal dizisinin yanı sıra, yeniden tasarlanmış Canlı sekmesinde doğrudan entegre ediyor.

Yeni telefon, kim dis?: Erişimini genişletmek amacıyla, Stockholm merkezli doğru arayan ücretli katmanlarını kullanan kişiler için iOS’ta canlı arayan kimliği desteği sağlayacak bir güncelleme sunuyor. Jagmeet Truecaller çok fazla büyüme görmeye devam ederken, aynı zamanda Hindistan gibi en güçlü pazarlarında da bazı darbeler görürken yeni özelliğin geldiğini yazıyor.

Kil yeni plastiktir: Tek kullanımlık plastik ve kağıt bardaklar, çevresel karışıklık. GaeaStarBerlin ve San Francisco merkezli bir girişim, sadece kil, su, tuz ve kumla daha iyisini yapabileceğini düşünüyor, Harri raporlar. Başlangıç, tek kullanımlık kapları yapmak için onları “30 saniye veya daha kısa sürede” çalkalayan özel bir 3D yazıcı geliştirdiğini söylüyor – oldukça iddialı.

Bloktaki yeni Android: Google’ın Android geliştirme döngüsü, bugünlerde oldukça öngörülebilir bir tempoda ilerliyor. Bu hafta, iki geliştirici önizlemesinden sonra, şirket başlattı için planlanan dört genel beta sürümünden ilki Android 14, Frederik raporlar. Önceki sürümlerde olduğu gibi, ilk beta aynı zamanda, desteklenen bir Pixel cihazına sahip olduğu varsayılarak, Pixel 4a 5G’ye (ancak Pixel 4’e değil) geri dönen herkesin kablosuz olarak yükleyebileceği ilk sürümdür.

ses

TechCrunch’ın podcast listesi, hiçbirini dinlemediyseniz, daha az etkileyici olmadı. Üzerine Eşitlik, ekip, haftanın anlaşmalarına, yapay zeka alanında oyun oynayan düzenlemeye ve saha dinamiklerine ve fonların risk şirketlerini karşılayabileceği fırsatı değerlendirdi. Ve bu haftanın KurmakLauren Markler, şirketi Cofertility’nin süreci daha az işlemsel ve çok daha uygun fiyatlı hale getirerek yumurta bağışını nasıl yeniden markalaştırmayı hedeflediğinden bahsetti.

TechCrunch+

TC+ aboneleri, zaten bir abone olup olmadığınızı bildiğiniz derinlemesine yorumlara, analizlere ve anketlere erişim elde eder. Eğer değilsen, kaydolmayı düşün. İşte bu haftadan birkaç önemli nokta:

Yatırımcıları çeken SaaS metrikleri: Headway’de strateji ve yatırımlar başkanı Oleksandr Yaroshenko, bir aboneliğin sonunda uzun süreler boyunca bağlılık ve temel uygulama özellikleriyle etkileşim sıklığı dahil olmak üzere, hangi etkileşim ölçütlerinin yatırımcıların en önemli ilgisini çektiğini yazıyor.

Egzoz borusu düzenlemeleri yatırımcılar için ne anlama geliyor: Çevre Koruma Ajansı öneriyor yeni kurallar 2027’de yürürlüğe girecek ve EV’lerin hakim olduğu yeni bir araç pazarının önünü açacak. Tim kurallar EV’leri ön plana çıkarırken yatırım fırsatlarının nasıl bollaştığı hakkında yazıyor.

Robot devrimi: Brian 2023’te yatırım yapan robot teknolojisinin durumu hakkında bir düzineden fazla risk sermayedarıyla konuştu. Son zamanlardaki düşüş trendine rağmen, robot biliminin canlı ve heyecan verici olmaya devam ettiğini ve şüphesiz katlanarak büyümenin parlak bir geleceği olduğunu belirttiği gibi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın