Yaratıcı platform EVEN, sanatçıların doğrudan hayranlara satış yapmasına yardımcı olmak için 2,2 milyon dolarlık başlangıç ​​turu topladı

Yaratıcı platform EŞİTSanatçıların hayranlarına doğrudan müzik satmasına izin veren , CSA Partners liderliğindeki 2,2 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu kapattığını söyledi.

Platform, sanatçıların akış platformlarında müzik yayınlamadan önceki ilk durak olarak konumlanıyor. Bunun karşılığında hayranlar, özel içerik ve deneyimlere erişim elde eder. Şirketin CEO’su ve kurucusu Mag Rodriguez, Siyah ve kahverengi sanatçıların yaratıcı çalışmalarında eşitliği korumalarına yardımcı olmak için geçen Şubat ayında platformu oluşturmaya başladığını söylüyor.

Rodriguez, EVEN’in, hayran kitleleriyle kolayca bağlantı kurmalarına izin vererek, sanatçıların bugün sahip olduğu, tazmin edilmek veya düzgün bir şekilde kredilendirilmek gibi diğer sıkıntılı noktaları ele almayı amaçladığını, bunun da hayranların sanatçıları desteklemesini ve satıcı platformlarına ücret ödemekten kaçınmasını sağladığını söyledi.

En büyük sorunlardan biri, Siyah ve kahverengi sanatçılara genellikle gerektiği gibi itibar edilmemesidir. kaynak olarak birçok ana akım trend için. Bu durum, bazıları akış platformlarıyla uğraşan sanatçılar için daha kötü. suçlandı sanatçılarından hiçbirine adil bir şekilde tazminat ödememek.

Hayranlar için bu hale geldi giderek daha maliyetli sevdikleri sanatçıları desteklemek için. Örneğin, konser biletleri, daha sonra fiyatı artıran satıcılara gider veya fırsatlar, sanatçının çekirdek hayran kitlesinden biri yerine yalnızca özel kredi kartı üyelerine gider. Tüm bunlar genellikle yeniden satış biletlerine gücü yetmeyen veya pahalı, özel fırsatlara hak kazanamayan marjinal topluluklardan Siyah, kahverengi ve diğer hayranları dışarıda bırakır.

Rodriguez, “Gezegendeki en büyük sanatçılardan bazıları Siyah ve kahverengi, ancak onlara hizmet eden şirketler onlara benzeyen insanlar tarafından yönetilmiyor, bu nedenle sanatçılara yeterince ödeme yapılmaması veya günlük ödeme yapılması gibi büyük bir sorun var” diye ekledi.

Rodriguez, işletmenin başlangıç ​​parasını işe almak ve işi büyütmek için kullanmayı planladığını söylüyor. Şu anda beta aşamasında olan platform, şu anda ücretsiz ve reklamsızdır ve işlem ücreti alarak gelir elde etmektedir. EVEN, bu tür işlemlerle ilgili daha fazla şeffaflık sağlamak için blok zinciri üzerine kurulmuştur.

Şirket, French Montana gibi sanatçılarla ortaklık kurmayı ve sanatçıların ve hayranların iletişim kurmasını sağlamak için sohbet özelliği gibi ürünlerle denemeler yapmayı planlıyor. EVEN, bu yılın sonlarında 600’den fazla sanatçıyla başlamayı umuyor; Rodriguez, platforma katılmak isteyenlerin bekleme listesinin şu anda 4.000’i aştığını söyledi.

10 yıllık bir müzik endüstrisi emektarı olan Rodriguez, 2018’de Madison, Wisconsin merkezli bir girişim hızlandırıcı olan gener8tor için bir sanat programı oluşturmaya yardım ettikten sonra teknoloji dünyasıyla tanıştı. Bu program daha popüler hale geldikçe, yatırımcılara tanıtıldı. hızlandırıcıyla ilgilendi ve daha sonra onu tohum finansmanını artırmasına yardımcı olan başkalarıyla tanıştırdı.

O artık seçkin bir kulübün parçası: Herhangi bir yılda, tüm risk sermayesi finansmanının %5’inden azı Latino kurucularına gidiyor. Fon yöneticileri de ne yazık ki yetersiz temsil edildiğinden (daha az VC’lerin %5’i Latin’dir) Rodriguez, üst sınır tablosunu oluştururken, kendisini Latin olarak tanımlayan ve VC 414’ün kurucusu ve yönetici ortağı olan Raquel Filmanowicz gibi çeşitli fon yöneticilerini dahil ettiğinden emin olduğunu söyledi.

TechCrunch’a konuşan Filmanowicz, Rodriguez’in “müzik endüstrisinde can sıkıcı bir sorunu çözmeye yönelik yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımının” onu “tam olarak VC 414’ün geçmişte aradığı türden bir girişimci” yaptığını söyledi. “EVEN’in erken ilgisinden etkilendik ve EVEN Labs’ın erken yatırımcılarından biri olmaktan son derece gururluyuz.”

Turdaki diğer yatırımcılar arasında gANGELS, gener8tor ve melek yatırımcılar Daniel Rotman, Adie Akuffo-Afful ve Ogo yer alıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın