Evet, ‘Öğrenen Adam’ bir şey haline geliyor

Kıdemli muhabir Natasha Mascarenhas’ın bu haftaki girişim haberlerini ve trendlerini incelikli bir şekilde ele aldığı Startups Weekly’ye hoş geldiniz.

Tahoe merkezli bir teknoloji konferansından sonra, Better Tomorrow Ventures’ın arkasındaki fintech yatırımcısı Sheel Mohnot, her gün, tüm gün kafasında beatbox yapıyor. Ve teknolojide kimin kim olduğunu içeren bir etkinlikten alışılmadık bir çıkarım gibi gelse de asıl mesele buydu.

Mohnot, bu ayın başlarında katılımcıları eğitim, oyun ve yaratıcılığa yoğunlaştırmaya odaklanan bir teknoloji konferansı olan “Öğrenen Adam”a katılan 40 kişiden biri. Katılımcılar 20 ila 60 yaşları arasındaydı; zihinlerini genişletme karşılığında biletler 750 dolara mal oldu. Arkadaşlar Marie Diamond, Arielle Zuckerberg, Amit Kumar, Jared Goldberg ve Kristen Winzent tarafından düzenlenen etkinlik, ironik bir şekilde herkesi bir araya getiren şeyin ötesine geçmek istedi: teknoloji dünyası.

Bir iletişim yöneticisi ve organizatör olan Diamond, TechCrunch’a “konferansın tüm önermesi, işin genellikle bizimle ilgili en az ilginç şey olduğu ve insanların daha derine inmesi için bir alan sağlamak istediğimiz” dedi.

ana kural? Başkalarına öğretmek istediğiniz bir konu getirin. ana ilkeler? “Yeni başlayanlar seksidir” ve “Dünya bir tutku projesidir” gibi şeyler. Şirket malları, size ait olmadığı sürece teşvik edilir (bir kişinin FTX risk yönetimi tişörtünü sallama şansı olarak doğru bir şekilde yorumladığı bir kural).

Katılımcılar toplu olarak 30’dan fazla sunum düzenlediler ve seyahat tüyolarından doğurganlık 101’e ve gece planlamasına kadar her şey hakkında konuştular. Bununla birlikte, yapay zeka, Cerebral Valley olarak adlandırılan yerden birkaç yüz mil uzakta bile olsa en az iki seansta ortaya çıktı. Ve, beatbox bir yana, Mohnot, zaman yönetimi sunumundan profesyonel bir öğrenme almayı başardı: başka bir EA kiralayın.

Etkinliğin bir sonucu olarak, şaka değil, bazı sponsor ilgisi vardı. Yanlışlıkla topluluk odaklı bir teknoloji girişimi oluşturmuş olabilecekleri konusunda şaka yaptım. Ancak Diamond, özellikle etkinlikten para kazanmaya çalışmadıklarını söylüyor. “Doğasını değiştireceğini düşünüyorum, küçük ve önemli bir deneydi ve bence bunun gerçekliğini korumak istiyoruz.” Gülerek ekliyor: “Sponsorluk varsa, bu Sheel ve Taco Bell’den olur.” (Mohnot, karısıyla geçen ay Taco Bell metaverse’sinde evlendi).

Long Journey VC’de ortak organizatör, yarı zamanlı DJ ve yatırımcı olan Zuckerberg, bunu yıllık bir etkinlik haline getirmeyi düşündüklerini söylüyor. İlk konferansa katılan topluluk üyeleri mini “Öğrenen Adam Yemekleri” hazırlıyor.

Zuckerberg, “Aslında iş hakkında neredeyse hiç konuşmadık ve çok hoştu” dedi.

Bununla birlikte, Startups Weekly’nin geri kalanına geçelim. Bu haber bülteninin geri kalanında Amazon’un yeni yatağından ve yatırımcıların kötü tavsiyelerinden bahsediyoruz. Şaşırdık mı? Her zamanki gibi beni takip edebilirsiniz. twitter veya instagram sohbete devam etmek için Bana ekstra destek olmak istiyorsanız abone olun çok özgürüm ve hala Substack’im çalışıyor.

Ve gerçekten devam etmeden önce, utanmaz bir fişim var: Kepçeler beni mutlu ediyor. Bir girişim firmasının veya girişimin bir yöneticiyi kazandığını, yükseldiğini, sallandığını veya, bilmiyorum, dahili olaylar nedeniyle bir yöneticiyi kovduğunu duyarsanız, bana söyleyin. Sunum desteleri ve terim sayfaları da hoş geldiniz. Anonimlik hakkında konuşmaktan ve sürecim ve aradığım şey hakkında daha fazla açıklama yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bana +1 925 271 0912 numaralı telefondan Signal’den bir şeyler anlatabilirsin. Atış yok, lütfen.

Amazon’un yapay zekası

Amazon sonunda içine atlıyor üretken yapay zeka yarışı, ancak beklediğiniz şekilde değil. Yapay zeka modellerini şirket içinde oluşturmaya çalışan Microsoft ve Apple’ın aksine Amazon, modelleri AWS’de barındırması için üçüncü tarafları işe alıyor. çaba denir Amazon Ana Kayasıve startup’lara, AI21 Labs, Anthropic ve Stability AI dahil olmak üzere, startup’lardan önceden eğitilmiş modeller aracılığıyla yapay zeka destekli üretken uygulamalar oluşturma yeteneği veriliyor. Şu anda sınırlı önizleme aşamasındadır.

İşte bu yüzden şaşırmadık: Demek istediğim, bunu bekliyorduk. Amazon, görünüşe göre bazı rakiplerinin cesur hareketlerine kıyasla AI sohbeti etrafında dans ediyor. Bedrock’tan önce, Amazon’un ilgisi en iyi şekilde görülüyordu. Stability AI ile bir ortaklıkve daha da yakın zamanda, üretken AI girişimleri için bir hızlandırıcı.

Binada Amazon işareti

Görsel Kaynakları: David Paul Morris/Bloomberg / Getty Images

Benden yükselt, ama kendine ödeme yapma? Hayır, teşekkürler

Bazı risk sermayesi firmaları bugünlerde şaşırtıcı tavsiyelerde bulunuyorlar: şirketimizden sermaye toplayın, ancak kendi ödemenizi yapmayın. Başka bir deyişle, gerçek hırsı olan bir kurucuysanız, maaşınız girişiminizin gelecekteki başarısına dayanan öz sermayedir. Peki, TC’ler Haje Jan Kamps bunu sevmiyor, yazıyor: “Risk sermayesi topladıysanız, bunu kendiniz ödemeniz gerekir.”

katılmıyorum. Ama işte ne hacı söz konusu:

Ama en büyük dikkat dağıtıcı şeylerden biri ne biliyor musun? İpoteğinizi, kiranızı, araba ödemenizi veya bir sonraki Huel sevkiyatınızı karşılayamamak. Bir kurucu olarak, mümkün olan en kısa sürede olabildiğince başarılı olması için girişimi oluşturmaya odaklanmak sizin görevinizdir.

Bu girişimlerde bir yatırımcı olarak, girişimin mümkün olan en kısa sürede o noktaya gelmesine yardımcı olmak sizin görevinizdir. Kuruculara maaş almamalarını söylemek, pek çok düzeyde harika bir şekilde ters tepiyor.

Metal bir musluktan çıkan para.

Görsel Kaynakları: Stefano Spicca / Getty Images

Kurucu ruh sağlığı üzerine üç bakış açısı

Equity’de bu hafta, ruh sağlığı hakkında üç uzmanla sohbet ettim. Pioneer Mind’dan Naveed Lalani, psikiyatr Dr. Saumya Dave ve Graham & Walker’dan Leslie Feinzaig, hepsi aynı ifadenin farklı versiyonlarını söylediler: kurucular akıl sağlığı ve cesaret arasında seçim yapmak zorunda kalmamalı.

Bilmeniz gerekenler: Bu bölüm, yatırımcılara yönelik bir harekete geçirme çağrısından, kurucuların ruh sağlıklarını bir iş önceliği olarak görmelerini desteklemeye, parçalanmış “akıl sağlığı desteği” dünyasına kadar, sorumlu bir şekilde nasıl hareket edileceğine dair perspektiflerle dolu. Bir dinle. Bundan gurur duyuyorum.

Ağır halteri kaldıran pembe renkli insan beyninin 3 boyutlu çizimi.  Eğitim zihin ve ruh sağlığı kavramı.  Beynini çalıştır.

Görsel Kaynakları: Osaka Wayne Stüdyoları (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Vesaire vesaire.

TechCrunch’ta görüldü

Bana ulaşmak istiyorsan beni ara, bip sesi çıkar

Edtech’te tarih önemlidir: Reach Capital bugüne kadarki en büyük fonunu kapattı

Future Ventures ile yeni fonu, yapay zeka yutturmaca ve Siri emme (hala) hakkında konuşmak

GoFundMe’den sonra, Rob Solomon ticaret diyarında 200 milyon dolarlık bir Uçurtma uçuruyor

Elon Musk, Twitter’ın nihayet 4/20’de eski onay işaretlerini kaldıracağını söyledi

TechCrunch+’ta görüldü

13 VC, 2023’e yatırım yapan robot teknolojisinin durumu hakkında konuşuyor

İtalya, ChatGPT askıya alma emrini kaldırmak için OpenAI’ye ilk yapılacaklar listesi verdi

İğneye iplik geçirmek: Yatırımcı Lauren Maillian ile 5 soru

VC için yeni normalde, inşaatçılar kazanacak

a16z’nin kripto raporu, blockchain ölçeklendirme çözümleri genişledikçe geliştirici büyümesini öngörüyor

Bilgisayar mı kumarhane mi?

Kendine iyi bak ve insanlarına onları sevdiğini söyle.

N

Girişim dünyasında olup bitenler hakkında ilginç bir ipucunuz veya ipucunuz varsa, Natasha Mascarenhas’a Twitter @nmasc_ üzerinden veya +1 925 271 0912 numaralı telefondan Signal üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Evet, ‘Öğrenen Adam’ bir şey haline geliyor ile Natasha Mascarenhas orijinal olarak yayınlandı TechCrunch


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın