Twitter, ayda 5.000 ABD doları tutarında yeni bir API katmanı sunuyor

twitter ilan edildi bugün, başlangıçlar için ayda 5.000 ABD Doları tutarında Twitter API Pro adlı yeni bir API katmanı. Katman, geliştiricilere ayda 1 milyon tweet getirme, ayda 300.000 tweet gönderme ve tam arşiv arama bitiş noktasına erişim olanağı sağlar.

Elon Musk liderliğindeki şirket duyurdu Mart ayındaki yeni fiyatlandırma katmanları. Yılın başlarında Twitter, erişimi kapatacağını duyurdu. ücretsiz API katmanı. Ancak, teklif ederek bu karardan biraz geri adım attı. Ayda 1.500 tweet ücretsiz erişim içerik sağlayıcı botları için.

Yeni katman, aylık 100$’lık temel katman ile aylık 42.000$’lık kurumsal katman arasında yer alır. Twitter, bu yeni seviyeyi “işlerini ölçeklendiren girişimler” için uygun olarak adlandırıyor.

Twitter yeni fiyatlandırmayı açıkladığında birçok kişi geliştiriciler ve kurucular tartıştı şirketin, yılda yaklaşık yarım milyon dolar harcamayı göze alamayan yeni başlayanlar için Basic ve Enterprise arasında bir orta katman sunması gerektiğini söyledi.

Yeni Pro API katmanı, bu kişilerin bazılarına hitap edecek, ancak yine de yılda 60.000 ABD doları ödemek zorunda oldukları için kısıtlı bütçelerle çalışan işletmeler için çözüm olmayacaktır. Örneğin, Pro katmanının bu yeni gönderi sınırı bazı botlar için yeterli olabilir, ancak geliştiricilerin hizmeti uzun süre sürdürmek için abonelikler veya bağışlar yoluyla para toplaması zor olacaktır.

Özellikle, Twitter hala gelişmedi bir çözüm araştırmacılar ve akademisyenler için. Mart ayında, şirket olduğunu söyledi “yeni yollara bakmak” bu topluluğa hizmet etmek için, ancak sosyal ağ henüz herhangi bir duyuru yapmadı.

Geçenlerde bir etkinlikte Musk şunları söyledi: Twitter “geri dönüş eğrisi” üzerindeydi maliyetleri azaltmak için sert önlemler aldıktan sonra. Bu ayın başlarında şirket, NBCU’dan Linda Yaccarino, hem Twitter’ın hem de hırslı “her şey uygulaması X”in CEO’su.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın