Sam Altman’ın kripto projesi Worldcoin, son 115 milyon dolarlık artışta daha fazla para kazandı

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Madeni para var mı? HAYIR? Worldcoin yaptı.

İnsanlık için AraçlarWorldcoin’i kuran ekip, Blockchain Capital liderliğindeki bir C Serisi turunda 115 milyon dolar topladı.

Kripto odaklı proje, OpenAI CEO Sam Altman’ın üç bölümden oluşan bir misyonu var: küresel bir kimlik, küresel bir para birimi ve diğer kripto para birimleri ve geleneksel varlıkların yanı sıra jetonunu kullanarak ödeme, satın alma ve transferler sağlayan bir uygulama oluşturun.

Worldcoin, token karşılığında “The Orb” adlı beş kiloluk bir kromatik küre ile bir milyar insanın gözbebeklerinin taranmasını gerektirdiği için gizlilik risklerinden endişe duyan insanların bazı endişeleriyle karşı karşıya kaldı.

Blockchain Capital’in genel ortağı Spencer Bogart, “İyi bir nedenle, insanlar biyometri söz konusu olduğunda – özellikle de bir doz kripto eklediğinizde – endişeleniyor ve hassaslaşıyor” dedi. postalamak Çarşamba günü.

Bogart, “Ancak, kaputun altında gerçekte olan şey, kürenin bir irisin fotoğrafını çekmesi ve ardından cihazın irisin rastgeleliğinin benzersiz bir kodlamasını (bir ‘iris kodu’) oluşturmasıdır” diye ekledi Bogart. “Varsayılan olarak, orijinal biyometrik hemen yok edilir ve küreden ayrılan tek şey iris kodudur.”

Halk tereddütlü olsa da, devam eden bir ayı piyasasının ortasında hala yüksek miktarda sermaye alan birkaç kripto şirketinden biri olduğu için yatırımcılar projeye dalmaya devam ediyor.

Seri C turundaki diğer yatırımcılar arasında a16z, Bain Capital Crypto ve Distributed Global yer alıyor. Mart 2022’de Worldcoin, 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon dolar topladı.

2021’de Worldcoin CEO’su Alex Blania TechCrunch’a söyledi para biriminin, internet ekonomisi tarafından yönlendirilen daha birleşik ve eşitlikçi bir küresel ekonomiyi yönlendirmeye yönelik daha büyük bir çabanın parçası olduğu, kripto para birimlerinin özellikle ilk birkaç yılında çivilemediği bir şey.

En son artış, bot tespiti, araştırma ve geliştirme ve Worldcoin projesini ve uygulamasını genişletmeye yönelik olacak. Worldcoin şu anda beta testinde ve beş kıtada yaklaşık iki milyon kullanıcıyı bünyesine kattı.

Bogart ve Blockchain Capital, Worldcoin’in kripto için en büyük rampa olabileceğine ve World App’in en yaygın şekilde benimsenen kripto cüzdanı olabileceğine inanıyor. Bunların hepsi TBD’dir.

web3’te bu hafta

Arrington Capital destekli grup, Celsius varlıklarını satın alıyor

Bir iflas sürecinin ardından, başarısız kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün varlıkları Fahrenheit adlı bir konsorsiyum tarafından satın alınmak üzere. Bu ismin arkasında, yatırım şirketi Arrington Capital liderliğindeki bir grup teklif sahibi bulacaksınız. Konsorsiyumun diğer üyeleri ise kripto madenciliği şirketi US Bitcoin Corp., Proof Group, Steven Kokinos ve Ravi Kaza.

Wolf’un ilk Bitcoin odaklı startup kohortuna bir göz atın (TC+)

Varlık yönetimi şirketi Stone Ridge tarafından başlatılan bir başlangıç ​​hızlandırıcısı olan Wolf’s Clothing (Wolf), Bitcoin odaklı uygulamaları ve kullanım durumlarını desteklemek istiyor. İlk kohortu Wolfpack 1, 10 ülkeden sekiz ekip ve 23 kurucudan oluşuyordu ve fikirlerini Çarşamba günü özel olarak TechCrunch+ kapsamındaki bir demo gününde sundular.

Karadağ mahkemesi Terraform’un kurucusu Do Kwon’un kefaletini bozdu

Karadağ’daki bir yüksek mahkeme, bir alt mahkemenin Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’u kefaletle serbest bırakacak olan önceki kararını geçersiz kıldı. Karar, Karadağ Temel Mahkemesinin tutuklu Kwon ve eski meslektaşı Chang-joon Han’ı kefaletle serbest bırakmayı kabul etmesinden yaklaşık iki hafta sonra geldi.

Mastercard, güvenlik ve basitliğe öncelik verilirse, blockchain teknolojisinde ‘çok fazla umut’ görüyor (TC+)

Web3 dünyası önemli bir sermaye, yenilik ve yetenek akışı görse de, geleneksel oyuncuların yanı sıra yeni oyuncuların da ekosisteme güvenle girebilmesi için daha fazla çalışma gerekiyor. Mastercard’ın EVP’si ve kripto ve blockchain başkanı Raj Dhamodharan, blockchain odaklı bir panelde, “İnsanlar kriptoya bakıyor ve bunu bir yatırım olarak düşünüyor, ancak bir bütün olarak finans endüstrileri için çok daha yararlı olan koca bir sektör var” dedi. şirketin Kuzey Amerika İnovasyon Günü etkinliğinde. “Teknolojinin kendisi çok fazla umut vaat ediyor.”

Solana, kullanıcıların ağıyla etkileşime girmesine yardımcı olmak için ChatGPT eklentisini kullanıma sunuyor (TC+)

Yapay zeka pazarı ısınmaya devam ederken, büyük ve küçük bir dizi kripto oyuncusu dalıyor. Katman-1 blok zinciri Solana’nın arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Solana Vakfı, bir ChatGPT fişi ile yapay zekayı resmi olarak ağına entegre etti. – Solana Labs tarafından geliştirilen ekip, TechCrunch+’a özel olarak söyledi. (Solana Labs, blok zinciri için ekip oluşturma ürünleri ve araçlarıdır.)

En son bölme

geçen hafta için bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Sergei Nazarovakıllı sözleşmelere güç sağlamak için bir kehanet ağı sağlayan bir protokol olan Chainlink’in kurucu ortağı.

Chainlink, insanları, işletmeleri ve verileri web3 dünyasıyla birleştiren bir web3 hizmetleri platformu olarak da bilinir. Ve haklı olarak — DeFi, oyun, NFT’ler ve diğer büyük sektörlerde 7 trilyon doların üzerinde işlem hacmi sağladı.

Nazarov, Chainlink’i kurmadan önce, en son akıllı sözleşmelere odaklanan SmartContract olmak üzere dört başka şirketin kurucu ortağı oldu.

Akıllı sözleşmeler, kehanet ağları, zincirler arası birlikte çalışabilirlik ve Nazarov’un Chainlink için uzun vadeli vizyonuyla ilgili bir dizi konuyu tartıştık.

Ayrıca şu konulara da girdik:

  • Beklenmedik akıllı sözleşme kullanım durumları
  • kriptografik garantiler
  • Geleneksel şirketler varlıkları nasıl tokenize edebilir?
  • AI ve blockchain teknolojisi
  • CCIP güncellemeleri

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

  1. Dispersiyon Sermayesi lansmanları 40 milyon dolarlık fon merkezi olmayan altyapıya odaklı
  2. Merkezi olmayan bilim girişimi LabDAO 3.6 milyon dolar topladı
  3. açık kale oyuncular için “sürtünmesiz” kripto hesapları oluşturmak için 3 milyon dolar artırdı
  4. Kurumsal odaklı dijital varlık platformu PYOR 4 milyon dolar topladı
  5. Uygulama otomasyon platformu hızlı şerit 2.3 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın