Twitch’in yeni klip düzenleyicisi, YouTube ve TikTok’ta dikey video paylaşımını çok kolay hale getiriyor

Seğirme Perşembe günü küçük ama güçlü bir ürün güncellemesi yayınladı ve yayıncıların saniyeler içinde kısa, dikey video klipler oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir aracı tanıttı.

Yeni klip düzenleyiciye, içerik oluşturucu panosundaki klip yöneticisi aracılığıyla erişilebilir. “Klibi düzenle ve paylaş” seçeneğine tıklamak, işleri basitleştiren şık düzenleme aracını açar. Bir klibin iki dikdörtgen bölümünü aynı anda yakalayan (genellikle oyun akışı ve kamera) bölünmüş bir görünüm seçebilir veya klipten tam dikey bir parça ile akıcı tutabilirsiniz. Diğer tek seçenek, klibin üst kısmında yer alan kanal adınızı dahil etmek için bir geçiştir.

Dikey kısa biçimli video klipler için Twitch klip düzenleyici

Klip düzenleyici içinde Twitch, sosyal paylaşım için YouTube Shorts ile doğrudan entegrasyon sunar. TikTok veya Instagram Reels ile doğrudan paylaşım şu an için desteklenmiyor – ve manuel olarak yapmak yeterince kolay – ancak Twitch gelecekte daha fazla entegrasyon eklemeyi planlıyor.

Şirket, güncellemeyle ilgili olarak “Yayıncıların büyümesine yardımcı olmaya kararlıyız ve bu, yayıncıların yeni izleyiciler bulmasına yardımcı olurken içeriklerini Twitch’te ve Twitch dışında tanıtmalarını kolaylaştırmaya yönelik daha büyük stratejimizin yalnızca bir parçası” dedi.

Twitch yayıncıları, daha önce onları aşağıdaki gibi üçüncü taraf araçlara gönderen bir iş akışının varlığından muhtemelen rahatlayacaktır: akış merdiveni artık platformun kendisinde yerleşiktir. Özellik güncellemesi nihayetinde Twitch’in daha geniş sosyal medya ekosistemiyle daha bağlantılı hissetmesini sağlıyor;

Yıllardır kimlik krizlerinden mustarip olan diğer sosyal medya platformlarının aksine (size bakınca, Instagram), Twitch uzun süredir tek bir kararlılıkla ana ürünü olan uzun biçimli canlı yayına kendini adamıştır. Twitch’in dikey, kısa biçimli videoyu yeni benimsemesi küçük bir şey, ancak şirketin yeni yayıncıların keşfedilmesine yardımcı olmak için kliplerden nasıl daha fazla yararlanabileceğini hayal etmek kolay.

Twitch’in canlı yayına yaptığı vurgu, iki ucu keskin bir kılıçtır. Keşif, platformda sorunlu bir nokta olmaya devam ediyor ve içerik oluşturucuları yorucu akış programlarına bağlı tutan, her şeyin üzerinde daha fazla canlı zamanı teşvik eden bir nokta. Ancak şirketin liderliği, akışı uzun vadede sürdürülebilir tutmanın bugün platformun karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri olduğunun farkına vararak bu gerçeğin gayet iyi farkında görünüyor.

Canlı akışa odaklanmış olmasına rağmen, Twitch’in keşif sıkıntılarından bazılarını çözmek için kısa biçimli video ile yaratıcı olmasını engelleyen hiçbir şey yok. Şimdilik, yeni klip düzenleyici, çok çalışan içerik oluşturucular için yalnızca kullanışlı bir çözüm, ancak Twitch onu gelecekte çok daha büyük bir şeye dönüştürmek için akıllıca olabilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın