Getaround, HyreCar’ın satın alınmasıyla araç paylaşım platformunu ölçeklendirmeyi hedefliyor

Eşler arası araç paylaşım şirketi Gezmek Perşembe günü yaptığı açıklamada, başka bir araba paylaşım pazarı olan HyreCar’ın varlıklarını 9.45 milyon dolara satın alacağını söyledi. Getaround, şirketin pozitif düzeltilmiş FAVÖK karlılığına katkıda bulunacağını söylediği anlaşmadan yıllık brüt rezervasyon değeri olarak 75 milyon $’a varan çalıştırma oranı elde etmeyi bekliyor.

Getaround’un CEO’su ve kurucusu Sam Zaid yaptığı açıklamada, “Bu satın alma fiyatı noktasında, bu anlaşmanın Getaround paydaşları için güçlü uzun vadeli değer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Getaround’un hissesi, haberlerden sonraki saatlerde %135 artarak 0,80$’a ulaştı. Bu artış, Getaround’u yeniden New York Menkul Kıymetler Borsası ile uyumlu hale getirmek için hala yeterli değildi. listeden çıkarma uyarısı Ocak ayında, çünkü şirketin hisse senedi fiyatı 30 işlem günü boyunca 1 $ işaretinin altında işlem gördü.

Gezmek ilk çıkış yaptı özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşerek Aralık ayında halka arz edilmiştir. Birleşik şirketin hisseleri, hisse başına yaklaşık 10 dolardan işlem görmeye başladı, ancak hemen düştü. Bugüne kadar, Getaround’un hisseleri değerinin %96’sını kaybetmiştir.

2023’ün başından bu yana, Getaround ayrı kaldırma uyarıları NYSE’den, çünkü 30 işlem günü boyunca küresel piyasa değeri 50 milyon dolardan azdı ve çünkü zamanında kazanç raporları sunmadı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile.

2023’ün ikinci çeyreğine girmiş olmamıza ve diğer şirketlerin şu anda ilk çeyrek kazançlarını bildirmesine rağmen, Getaround hala dördüncü çeyrek ve 2022 tam yıl kazançlarını bildirmedi. Şirket sözcüsü, gecikmenin Getaround’un “çok teknik bir SPAC sonrası muhasebe sürecini ve denetimini tamamlaması” ve “önümüzdeki haftalarda” rapor vermeyi beklemesi nedeniyle olduğunu söyledi.

O zamana kadar, Getaround’un mali durumu hakkında sahip olduğumuz en iyi içgörü, 2022 için “seçilmiş ön denetlenmemiş mali sonuçlar”dır. şirket paylaştı 31 Mart’ta, Getaround’un yılı 64,3 milyon dolar nakit ve nakit benzeri ile kapattığını söyleyen. Bu para büyük olasılıkla HyreCar satın alımını finanse etmek için kullanılacak; Getaround, başlangıç ​​için eldeki nakit parayı ödeyeceğini ve anlaşmanın 16 Mayıs’ta kapanmasını beklediğini söyledi.

Getaround, tarihsel olarak agresif bir şekilde ölçeklendirme stratejisi izlemiştir ve bu, Getaround’un en yakın rakibinden 20 kat daha büyük olduğunu iddia ettiği bir ağ sağlamıştır. Ancak bu ölçek, sürdürülebilirlik pahasına geldi. Getaround’un 2022 üçüncü çeyrek kazançlarına göre, şirketin geliri 2022’nin ilk üç çeyreğinde bir önceki yıla göre düştü ve işletme maliyetleri arttı.

HyreCar’ın satın alınması da benzer bir sonuçla sonuçlanabilir, Getaround’a ölçek ve erişim sağlarken sonuçta operasyon maliyetlerini artırır.

HyreCar’ın varlıkları arasında on binlerce iş sürücüsünden oluşan topluluğuna erişim yer alır, ancak bu sağlıklı talep, HyreCar’ın iflas ilan etmesinin bir parçasıydı. Şirket bildirildiğine göre araçlara erişimden daha fazla talebe sahipti ve bu sorunu büyük bir filo operatörü olan AmeriDrive ile bir ortak girişim kurarak çözmeye çalışıyordu. Bu anlaşma başarısız oldu, ardından hiçbir zaman kapanmayan ve bir dizi dava ve soruşturmadan yasal ücretleri artıran 8 milyon dolarlık bir tahvil işlemi geldi. HyreCar iflas başvurusunda bulundu Şubatta.

İkinci el araç kiralama bayiliği Holmes Auto satın almayı kabul etmişti HyreCar 7,75 milyon dolara satıldı, ancak Getaround bu hafta başındaki müzayedede şirketten daha yüksek teklif verdi.

Zaid’e göre HyreCar, kapsamlı kullanıcı verileri ve güçlü risk yönetimi çözümleri dahil olmak üzere başka varlıkları da masaya yatırıyor. Satın almanın, uzun vadede Getaround’un finansal ve operasyonel maliyetlerine nasıl katkıda bulunacağını göz önünde bulunduracağız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın