TuSimple, yeni listeden çıkarma uyarısıyla etere doğru kaymaya devam ediyor

Kendi kendini süren kamyon şirketi TuSimple’ın para toplama, ortaklıklar kurma ve onu AV paketinin önüne itiyor gibi görünen bazı geliştirme kilometre taşlarına ulaşma konusunda çok uzun zaman önce değildi.

Kurucu ortak Xiaodi Huo’nun devrilmesi, bir SEC soruşturması ve Aralık ayında yeniden yapılanma ile sonuçlanan bir dizi iç skandal ve yönetici karışıklığı, yeni doğmakta olan sürücüsüz kamyon sektörünün eski sevgilisini darmadağın etti. Ve şimdi Nasdaq borsasından çıkarılmanın eşiğinde.

Şirket Perşembe günü bildirdi listeden çıkarma bildirimi aldı Üç aylık raporunu zamanında sunmadığı için Nasdaq’tan. TuSimple, dördüncü çeyrek veya tam yıl sonuçları için üç aylık bir rapor sunmadı. En son 30 Eylül’de sona eren çeyrek için kazanç bildirdi.

Hisseler Perşembe günü işlemlerde yaklaşık %30 düşerek 0,80$’a geriledi.

Nasdaq, itirazda bulunmadığı takdirde 15 Mayıs’ta TuSimple hisselerinin ticaretini askıya alacak. TuSimple, temyize gitmeyi planladığını ve Nasdaq ile duruşmaya kadar ticaretin askıya alınmasının uzatılmasını isteyeceğini söyledi.

Şirket ayrıca yönetim kurulunun, UHY LLP’nin 31 Aralık 2022’de sona eren mali yıl için yeni bağımsız kayıtlı kamu muhasebe firmasına atanmasını onayladığını söyledi.

TuSimple 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde, artık Aurora, Kodiak ve Waymo’nun da dahil olduğu küçük ama hareketli bir sektör haline gelen sektörde ortaya çıkan ilk otonom kamyon taşımacılığı girişimlerinden biriydi. TuSimple’ın kurucu ekibi ve en eski destekçileri Sina ve Composite Capital Çin’dendir, ancak şirket kendisini küresel genel merkezi San Diego’da ve daha sonra Tucson’da bir mühendislik merkezi ve kamyon deposu ve özerkliğini desteklemek için Teksas’ta bir tesisi olan bir ABD şirketi olarak konumlandırdı. geziler

Şirket, aralarında Volkswagen AG’nin ağır kamyon işletmesi The Traton Group, Navistar, Goodyear ve nakliye şirketi US Xpress’in de bulunduğu çeşitli stratejik yatırımcılar konsorsiyumundan sermaye topladı. Ve Mart 2021’de halka arz için başvurdufinansal SPAC trendinden kaçınıyor.

Yukarıya doğru gidişine rağmen arka planda kalan sorunlar vardı. S-1 düzenleyici bir risk olarak işaretlendi Çin finansman kaynağı nedeniyle. TAmerika Birleşik Devletleri’ndeki Yabancı Yatırım Komitesi eninde sonunda incelemesini sonuçlandıracak ve TuSimple, Çin’deki işinin yükünü boşaltmak için çalışacaktı.

TuSimple hisseleri, fiyatın 62,58 dolara ulaştığı Temmuz 2021’de zirveye ulaşacaktı. Önümüzdeki altı ay içinde hisse fiyatı yarı yarıya düştü. Ancak asıl düşüş Aralık 2021’in sonlarında başlayacak. O zamandan beri hisseler %97 düştü.

2022’de dahili dram, CEO, başkan ve CTO görevlerinde bulunan Hou’nun ardından geri dönen CEO Cheng Lu’nun görevden alınmasına ve yeniden işe alınmasına yol açacaktı. yönetim kurulu tarafından kovuldu. TuSimple’ı 2015 yılında Mo Chen ile birlikte kuran Hou, yönetim kurulu başkanı ve kurulun hükümet güvenlik komitesi üyesi olarak da görevinden alındı.

Hou’nun kovulması The Wall Street Journal’dan bir gün sonra geldi. bir rapor yayınladı TuSimple’ın Federal Soruşturma Bürosu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) tarafından eşzamanlı soruşturmalarla karşı karşıya olduğuna dair isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak. Soruşturma, TuSimple’ın kurucu ortağı Chen tarafından yönetilen ve Çinli yatırımcılar tarafından desteklenen hidrojenle çalışan bir kamyon şirketi olan Hydron ile TuSimple’ın ilişkisine odaklandı.

Hou, ateş etme sebebine itiraz etti, LinkedIn hesabında yayınlama Lu’nun tazminat paketi konusundaki anlaşmazlıklar ve şirketin odak noktasının Seviye 4 özerklikten Seviye 2 özerkliğe kayması nedeniyle TuSimple’ın yönetim kurulundan istifa ettiğini.

TuSimple, Aralık ayı sonlarında iki şirket bir planını sonlandırdığında Navistar’ı ortak olarak kaybetti. sürücüsüz kamyonları birlikte geliştirmek. Anlaşmanın başarısız olmasından birkaç hafta sonra TuSimple, toplam işgücünün %25’ini işten çıkarmakveya şirketi çalışır durumda tutmak için tasarlanmış daha geniş bir yeniden yapılandırma planının parçası olarak yaklaşık 350 çalışan.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın