TuSimple, Çin’de sürücüsüz kamyondan insan sürücüyü çıkarmayı test ediyor

Özerk nakliye şirketi TuSimple geçen hafta başarıyla tamamlandı tamamen otonom yarı kamyon çalışması Çin’de halka açık yollarda araçta insan olmadan ve insan müdahalesi olmadan. Şirket, Çin’in ilk sözde “driver-out” koşusunu tamamladığını iddia ediyor.

Bu, TuSimple’ın sürücüyü halka açık yollardaki operasyonlardan ikinci kez çıkarışıdır. ilk kez Aralık 2021’de ve Tuscon, Arizona’daki bir demir yolu ile Phoenix’teki bir dağıtım merkezi arasındaki 80 millik yüzey caddeleri ve otoyollar boyunca gerçekleşti. Bu çalıştırmanın başarısına rağmen TuSimple, testi ABD’de yeniden oluşturmaya çalışmadı.

Şirkete göre Çin’deki çalışma, TuSimple’ın Yangshan Derin Su Limanı Lojistik Parkı ve Donghai Köprüsü de dahil olmak üzere Şanghay hükümeti tarafından onaylanan halka açık yollardaki otonom kamyonlarından biri tarafından tamamlandı. Kamyonun hem şehir içi hem de otoyol ortamlarında ve trafik sinyalleri, rampalarda, rampalarda, şerit değiştirmelerde, acil durum şeritli araçlarda, kısmi şerit kapatmalarda, sis ve yan rüzgarlar.

TuSimple, TechCrunch’ın sistemin %100 otonom olarak gezinip gezinemediği veya çalışma sırasında herhangi bir sorun olup olmadığıyla ilgili sorularına zamanında yanıt vermedi. Şirket ayrıca neden ABD’de başka bir arabalı sürüş denemesi yapmadığını ve yakın gelecekte daha tam otonom sürüşleri test etmeyi planlayıp planlamadığını söylemedi.

Çin’deki hareket, TuSimple’ın Asya odaklı işini artık şirket elinde tutmaya karar verdiği için ikiye katladığını gösteriyor. TuSimple olmuştu satış tartmak nedeniyle Çin biriminin ABD düzenleyicilerinden incelemeancak biraz temizlik yaptıktan sonra – birkaç kişiyi içeren yönetici değişiklikleri – şirket Mayıs ayında olacağını söyledi üniteye tutun. TuSimple geçti birden fazla tur ile ilgili işten çıkarmalar son aylarda ve açılışı alan personelin çoğu ABD’de bulunuyordu

Bu ayın başlarında TuSimple başladı sürücüsüz kamyonlarını Japonya’da test ediyorAsya pazarlarında daha fazla yatırıma işaret ediyor.

Şirketin hisseleri duyurudan sonra Perşembe günü %11 arttı, ancak o zamandan beri tekrar düştü. TuSimple şu anda bir Nasdaq listesinden çıkmak son iki üç aylık sonuçlarını zamanında vermediği için. 22 Haziran’da bir duruşma yapılacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın