TuSimple, dikkatini Asya’ya çevirdiği için ABD işini satabilir

Kendi kendine giden kamyon geliştiricisi TuSimple, Çarşamba günü yaptığı bir düzenleyici dosyalamada ABD’deki işini satabilir.

eşiğinde olan TuSimple Nasdaq listesinden çıkarılmak Borsa, üç ayda bir iki rapor sunmadığı için ABD’deki işi için olası bir satış da dahil olmak üzere stratejik alternatifler araştırdığını söyledi.

Şirketin ayrıca Çin ve Japonya merkezli operasyonları var ve son haftalarda faaliyetlerini ikiye katlıyor. TuSimple, Haziran ayında kendi kendine sürüş teknolojisini test etmeye başladı Japonya’da halka açık yollarda ve aynı zamanda ilk tamamen otonom, yani direksiyon başında insan sürücü olmaması anlamına gelen test sürüşünü tamamladı. Çin’de halka açık yollar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir dosyada TuSimple, ABD’deki işini satması halinde faaliyetlerini Asya-Pasifik ve diğer küresel pazarlara odaklayacağını söyledi. Bu, TuSimple için yaklaşık bir yüzdür. O zamandan beri 2021’de halka açılıyor, TuSimple, kurucu ekibine ve Çin’den gelen ilk destekçilerine rağmen, kendisini kararlı bir şekilde yurtdışında faaliyet gösteren bir Amerikan şirketi olarak tanımladı. Şirket, ülkeyle olan bağları konusunda yasal incelemeye tabi tutulduktan sonra Asya-Pasifik işletmesini satmayı bile düşünüyordu ve sonunda kovdu.CEO Xiaodi Hu TuSimple’ın Hydron Motors ile olan ilişkisi hakkında.

Mayıs ayında, TuSimple olacağını söyledi artık Asya işini satmıyor. Bunun yerine şirket, son altı ay içinde ikinci tur işten çıkarmalara başladı ve her ikisi de bu durumu etkiledi. sadece ABD çalışanları.

TuSimple, işin ABD merkezli kısmı için olası işlemleri araştırmak üzere Perella Weinberg Partners’ı finansal danışman olarak işe aldığını söyledi.

Nasdaq, Nasdaq’taki durumunu belirlemek için geçen hafta TuSimple ile bir duruşma düzenledi, ancak duruşmanın sonuçları henüz açıklanmadı.

TuSimple, yorum yapmak için TechCrunch’a zamanında yanıt vermedi.

Bu hikaye gelişiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın