ChatGPT istemleri: Satış, pazarlama, yazma ve daha fazlası için nasıl optimize edilir?

SohbetGPT, OpenAI’nin yapay zeka destekli sohbet robotudünyayı kasıp kavurdu.

Birkaç kısa istem verildiğinde e-postalar, makaleler ve daha fazlasını yazabilen ChatGPT, en hızlı büyüyen uygulamalar tarihte. Bunun da ötesinde, özellikle eklentilerin kullanıma sunulmasıyla birlikte işletmelerde kendine yer bulmaya başlamıştır. chatbot’u bağla üçüncü taraf uygulamalara, web sitelerine ve hizmetlere. En son olarak, ChatGPT Plus aboneleri artık Göz Atma adlı yeni bir özelliğe erişebilirler. Bing’de arama yapmak için ChatGPT bilgi istemleri ve soruların yanıtları için.

Ancak ChatGPT her zaman en işbirlikçi asistan değildir. Belirli bir çıktıyı elde etmek, bilgi istemlerinde dikkatli bir şekilde ince ayar yapılmasını gerektirir.

Aracın piyasaya sürülmesinden bu yana, ChatGPT komut istemi yazmaya yönelik bir dizi kaynak ve kılavuz ortaya çıktı. Ancak hepsini takip etmesi özellikle kolay veya sezgisel değildir. Hem ChatGPT’de yeni olan hem de yeni numaralar öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olmak amacıyla, özellikle yazma, pazarlama, satış, öğrenciler ve teknoloji meraklıları olmak üzere farklı türde iş akışları için en iyi ChatGPT istemlerinin bir listesini derledik.

Satış için en iyi ChatGPT istemleri

Kimse satış e-postaları yazmayı sevmez. Hiç kimse. Görevin üstesinden gelmek için pek çok araç olsa da, birçoğu esnek olmayan, tekrarlayan bir dile sahip şablonlara güveniyor. ChatGPT’de öyle değil.

ChatGPT için satış istemleri yazarken, ifadeler gerçekten önemlidir. Örneğin, istemi düşünün:

Bir satış liderine kısa ve resmi olmayan soğuk bir e-posta yazın.

Şununla karşılaştırın:

Bir satış potansiyel müşterisine soğuk bir e-posta yazın.

İlk, çok daha açıklayıcı istemin sonuçlarının, ikincinin sonuçlarından daha iyi – nesnel olarak daha iyi – olduğunu fark edeceksiniz. Mükemmel olmasalar da, bir şey için çok daha iyi bir başlangıç ​​noktasıdırlar. gönderilebilir.

ChatGPT isteminin ince ayarını daha da ileri götürebilirsiniz. Diyelim ki LinkedIn araştırma e-postaları için kopya istiyorsunuz – LinkedIn, satış fırsatları aramak için harika bir yer (birçok pazarlamacının bildiği gibi). Şunun gibi bir bilgi istemi deneyin:

John’un Linkedin özeti: [insert text here] LinkedIn’de yeni bulduğum Katie’ye soğuk bir e-posta yaz.

Zapier blogunda Katie Paterson bir şans verdi. Sonuç, etkileyici bir şekilde kişiselleştirildi ve doğruyu söylemek gerekirse, yıllardır aldığım satış spam’lerinin çoğundan çok daha iyiydi.

ChatGPT’nin e-posta alanıyla sınırlı olması gerekmez. üzüm bağı aracın nasıl olduğu hakkında yazıyor otomatikleştirmek için kullanılabilir soğuk çağrı komut dosyaları veya satış konuşması süreçleri. Şunun gibi bir şey deneyin:

Düşük çevrimiçi görünürlük ve zayıf arama motoru sıralamalarıyla mücadele eden küçük işletmelere çözümler sunan bir pazarlama danışmanı için bir satış konuşması yazın.

Yine, büyük olasılıkla sonuçları değiştirmeniz gerekecek. Ama inkar edilemez, bu bir zaman tasarrufu.

Pazarlama için en iyi ChatGPT istemleri

ChatGPT mükemmel bir pazarlama aracıdır – veya doğru istem setini kullanırsanız olabilir. Yazmada olduğu gibi, modelin niyetinizi anlaması için hangi belirli yollardan modele yönlendirileceğini bilmeyi gerektirir.

Herhangi bir çevrimiçi pazarlamacının bildiği gibi, anahtar kelimeler yapbozun önemli bir parçasıdır. Neyse ki, ChatGPT yetkin bir anahtar kelime üreticisidir. İstemi kullanın:

Şunun için bir anahtar kelime listesi oluşturun: [insert text here]uzun kuyruklu ve yüksek performanslı anahtar kelimeler dahil.

Bu, yazmaya çalıştığınız kopya ne olursa olsun iyi bir başlangıç ​​istemi sağlayacaktır.

Beyin fırtınası metninden bahsetmişken, ister bir reklam ister sosyal medya gönderisi olsun, ChatGPT’nin burada da işe yarayabileceği bir sır değil. Örneğin, Tory Wenger’in şu adresindeki istemine bir göz atın: madgicxChatGPT’nin kabul edeceği özgüllük derecesini gerçekten gösteren:

Facebook reklam kampanyamız için, web sitemizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıları hedef alan ve bir aciliyet duygusu yaratan ve ayrıca onları harekete geçmeye teşvik etmek için özel promosyon teklifimizi ekleyerek ilgi çekici bir reklam kopyası oluşturun. teklif [insert text here].

Bu kadar kolay.

ChatGPT ayrıca, ister inanın ister inanmayın, zor soruları şaşırtıcı bir derinlik ve nüansla yanıtlayarak pazarlama ve marka tavsiyeleri verebilir. Wordstream’den Gordon Donnelly diye sordu ChatGPT olumsuz yorumlara ve reklamlara nasıl yanıt verilir:

Bir sosyal medya pazarlama yöneticisi olarak, Twitter’da ürünlerim hakkında olumsuz şeyler yazan insanlara nasıl yanıt veririm?

ChatGPT’nin yanıtı? “Görüşleriniz bizim için çok önemli” ve “Beklentilerinizi aştığımızdan emin olmak istiyoruz” gibi ifadelerin kullanıldığı, bir ürünle ilgili geri bildirim isteyen diplomatik ifadeli bir e-posta. Ölçülen hakkında konuşun!

Yazmak için en iyi ChatGPT istemleri

Yazma söz konusu olduğunda, ChatGPT gerçekten yararlı bir arkadaş olabilir — bir beyin fırtınası aracı olarak veya yazma sürecinin daha monoton parçalarını düzene sokar. Ancak, çok özel bilgi istemi ifadeleri kullanmadığınız sürece, sohbet robotu her zaman en yönlendirilebilir veya tahmin edilebilir değildir.

Örneğin, ChatGPT’nin “hazırlanması”, tonu ve içeriği ayarlayabilir. Şunun gibi bir bilgi istemi deneyin:

“Ben bir teknoloji blog yazarıyım ve bir blog yazısı yazmak için yardımınıza ihtiyacım var. Konu CES’tir. Bu gönderi, yeni ve gelecek akıllı telefonlarla ilgilenen kişiler için yararlı olacaktır. Henüz yazmaya başlamayın. Anlıyor musunuz?”

Bu, aracı “topraklayacak” ve gelecekteki sorular için ChatGPT bağlamı sağlayacaktır.

Başka bir şık ipucu, ChatGPT’yi yazarken yönlendirmek için madde işaretleri kullanmaktır. Şunun gibi bir bilgi istemi kullanmayı deneyin:

Aşağıdaki madde işaretlerine dayalı bir giriş yazın:

  • Bu, yeni bir teknoloji ürünü olan kablosuz fritöz hakkında bir makaledir.
  • Ürünün fiyatı 20 dolardır.
  • Ürün 16 Haziran’da satışa sunulacak.

Bir an için ChatGPT, her madde işaretinden ayrıntıları içeren tutarlı bir şey üretecektir.

ChatGPT’ye stili, sesi ve tonu taklit etmesi de “öğretilebilir”; bu, bir makalenin veya makalenin bölümlerini tamamlamaya çalıştığınız durumlarda kullanışlı bir özelliktir. Bu istemi girmeyi deniyorum:

Aşağıdaki metni stil, ses ve ton açısından inceleyin. Aynı stil, ses ve tonda yeni bir paragraf yazmak için bir komut istemi oluşturun. [insert text here]

Her zaman doğru olmayabilir. Ancak bu şekilde yazma talimatı verildiğinde, ChatGPT’nin kullanışlı ve anlayışlı bir şey üretme olasılığı çok daha yüksektir.

Öğrenciler için en iyi ChatGPT istemleri

Her akademik kurum değil gemide ChatGPT’yi bir yazma aracı veya hatta yazma yardımcısı olarak kullanma fikriyle. Ama diğerleri – ve çok uzun sürdüler firma kurmak ChatGPT’yi müfredatlarına dahil edin. Bu yazar ikinci tarafı desteklemektedir, ancak öğrencilere bir eğitmen tarafından yasaklanan durumlarda ChatGPT’yi kullanmamalarını tavsiye eder. Uyarılmıştın.

Söz konusu olduğunda gökyüzü sınırdır, gerçekten eğitim odaklı ChatGPT istemleri. Gerçekten eldeki göreve ve işin doğasına bağlıdır. Örneğin, şöyle bir bilgi istemi deneyebilirsiniz:

Amerikan Devrimi’nin nedenleri üzerine bir araştırma makalesi yazmama yardım edin.

Veya şöyle bir bilgi istemi:

Magna Carta’nın önemini açıklamama yardım eder misiniz?

Ve ChatGPT, mantıklı olmasa da mantıklı bir şekilde yanıt vermek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

ChatGPT’den gerçekleri ve rakamları sorarken bir uyarı: Her zaman doğru anlamaz. Bazen, halüsinasyon olarak bilinen bir fenomen sayesinde, sohbet robotu – kendinden çok emin bir şekilde – baştan sona bir şeyler icat eder. Bu yüzden akıllıca ChatGPT’den doğruluk kontrolü yanıtları onları bir parçaya yapıştırmadan önce.

Bir kez daha, ChatGPT’den bir makale yazmaktan veya temel güncel soruları yanıtlamaktan daha fazlasını yapması istenebilir. Bu istemi göz önünde bulundurun:

Tarih ve siyaset bilimi alanında yaklaşan sınavlarım için bir çalışma planı oluşturmama yardım et.

Tavsiyenin fazla geniş olmaması için “tarih ve siyaset bilimi”nden daha spesifik olmanız gerekecek. Ancak ChatGPT – çalışmanızı sizin için yapmayacak olsa da – makul bir başlangıç ​​noktası sağlamalıdır.

Teknoloji meraklıları için en iyi ChatGPT istemleri

ChatGPT’nin iyi bir yazar olduğunu belirledik. Ama onun aynı zamanda bir kodlayıcı ve bir matematikçi olduğunu biliyor muydunuz?

İletişim bilgilerini toplamak için temel bir web formu oluşturmak istediğinizi varsayalım. ChatGPT, aşağıdaki gibi bir istemle bunu sizin için memnuniyetle yapacaktır:

Bir JavaScript Geliştiricisi olarak hareket edin, Bir formdaki bilgileri kontrol eden bir program yazın. Ad ve e-posta gereklidir, ancak adres ve yaş gerekli değildir.

Ortaya çıkan kod bazı hatalar içerebilir. ChatGPT kesinlikle mükemmel değil. Ancak makul bir başlangıç ​​noktası olmalıdır.

Daha karmaşık bir kullanım durumunda, ChatGPT, uygulamalar için veritabanı sorguları yazabilir; bu, normalde makul bir süre (ve bazen deneme yanılma) gerektiren bir görevdir. En popüler ilişkisel veritabanı sistemlerinden biri olan MySQL için bu istemi deneyin:

Bir MySQL Sorgusu Yazın

Tablolar: kullanıcılar ve siparişler

Gereksinim: Bugün en yüksek siparişi veren kullanıcı bilgilerini vermelidir.

Yine, sonuçlar mutlaka kutudan çıkar çıkmaz kullanılabilir olmayacaktır. Ama olman gereken yere ulaşmana yardım edecekler.

Aynı şey matematik soruları için de geçerli. Bir AI bilgi istemi veritabanı olan PromptHero’dan gelen en son istemlerimden biri şudur:

Matematik öğretmeni olarak hareket etmeni istiyorum. Bazı matematiksel denklemler veya kavramlar sağlayacağım ve bunları anlaşılması kolay terimlerle açıklamak sizin işiniz olacak. Bu, bir problemi çözmek için adım adım talimatlar sağlamayı, çeşitli teknikleri görsellerle göstermeyi veya daha fazla çalışma için çevrimiçi kaynaklar önermeyi içerebilir. İlk isteğim, “Olasılığın nasıl çalıştığını anlamak için yardıma ihtiyacım var.”

ChatGPT’nin şaşırtıcı derecede düşünceli bir öğretmen olabileceğini göreceksiniz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın