Trilyon dolarlık kulüp Nvidia’ya hoş geldiniz

rent a car 34

Hoşgeldiniz 1 trilyon dolarlık kulüp, Nvidia.

Nvidia’nın hisseleri bugün %6’dan fazla arttı ve hisselerini 413 doların üzerine çıkardı. geniş çapta övülen kazanç raporu.

Zira borsanın sahip olduğu son çeyreklerde hırpalanmış teknoloji hisseleri, Nvidia paketten nasıl ayrılıyor? Yükselişinden ne öğrenebiliriz?

Piyasa kapitalizasyonu ile ölçülen trilyon dolarlık şirketler kulübü o kadar küçük ki Meta bile bugün payını alamıyor. Tesla, yolun yalnızca %63’ünde ve Salesforce, katılmak için ihtiyaç duyduğu değerin dörtte birini bile hak etmiyor. Nvidia’nın 1.000.000.000.000$’ın üzerinde bir piyasa değerine ulaştığını görmek, bu nedenle, yalnızca takip eden faaliyet sonuçlarının değil, aynı zamanda beklenen geleceğinin de büyük bir onayıdır. Yatırımcılar bir beklenti pay Nvidia’dan.

Aşağıdaki grafik yükselişini göstermektedir:

Görsel Kaynakları: Ycharts

Neler olup bittiğine kafa yormak için, şirketin en son kazanç raporunu inceleyelim, tahminin ne olduğunu düşünelim ve yatırımcıların ve analistlerin kendi beklentileriyle hedefi nasıl kaçırdıklarını tartışalım.

Geriye ve ileriye bir bakış

Nvidia bir kurumsal yazılım şirketi değildir, bu nedenle sonuçlarına baktığımızda, SaaS şirketlerinin ne üretme eğiliminde olduğunu görmüyoruz: sürekli gelir artışı ve artımlı karlılık kazançları.

Bunun yerine, 30 Nisan’da sona eren 2024 mali yılının ilk çeyreğinde Nvidia aşağıdakileri yayınladı:

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın