Google Cloud ve Salesforce, AI tekliflerini desteklemek için iş birliği yapıyor

rent a car 34

Salesforce ve Google Cloud, işletmelerin yeni bir stratejik ortaklık aracılığıyla verilerden ve yapay zekadan yararlanmasına yardımcı olmak için iş birliği yapıyor.

Google ve Salesforce yöneticileri, bu sabah duyurulan ortaklığın, şirketlerin müşterilerinin ihtiyaçlarını tahmin etmek için verilerini özel makine öğrenimi modelleriyle birlikte kullanmalarına olanak tanıyacağını söyledi. Bağlantı, Google’ın BigQuery araçları, Salesforce’unkiler de dahil olmak üzere ürün ve hizmetleri kapsıyor. Veri Bulutu ve Google’ın tümüyle yönetilen yapay zeka platformu Vertex AI.

Salesforce’un baş ürün sorumlusu David Schmaier, TechCrunch’a bir telefon görüşmesinde, “Bu, müşterilerin kullanmak istedikleri yapay zekayı seçebilmeleri için yapay zekayı demokratikleştirmemize gerçekten izin veriyor” dedi.

Bu, son yıllarda Google ve Salesforce arasındaki ikinci büyük ortaklık. İlk, mürekkepli 2017’de büyük ölçüde analitik ve büyük veri odaklıydı. Şirketler daha sonra genişletilmiş bu orijinal anlaşma, veri paylaşımı işbirliklerini derinleştiriyor ve bina AI ile aşılanmış müşteri hizmetleri deneyimi ve pazarlama araçları.

Hareket, Salesforce için yolculuğunda anlamlıdır. yeniden konumlandırmak kendisi bir “veri şirketi” olarak. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Salesforce, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yeni üretken yapay zeka araçlarını tanıttı: EinsteinGPTe-posta taslağı hazırlamak gibi müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) görevleri için bir AI asistanı ve SlackGPTbir şirketin Slack içeriği, sunucuları ve kanalları hakkında doğal dil sorularını yanıtlar.

Salesforce ayrıca, genişleyen ürün portföyünü destekleyebilecek bir sonraki isabeti bulmayı umarak, daha geniş üretken yapay zeka ekosistemine de yatırım yapıyor. Şirketin kurumsal yatırım kolu olan Salesforce Ventures, bu Mart ayında başlattı “sorumlu” üretken yapay zeka girişimleri olarak adlandırdığı şeyi hedefleyen 250 milyon dolarlık bir fon.

Google’a gelince, Salesforce ile yenilenen ortaklık, büyük veri analitiğini ve yapay zeka hizmetlerini öne ve merkeze koyuyor – bu, Salesforce’un 150.000’den fazla kuruluştan oluşan müşteri tabanı düşünüldüğünde önemsiz değil.

Google Cloud, tartışmaya açık bir şekilde, sadece iki ay öncesine göre güçlü bir konumda. bildirildi ilk karlı çeyreği. Aynı zamanda şirket, ABD bulut altyapısı pazarında Amazon ve Microsoft’un ardından üçüncü sırada yer alıyor.

TechCrunch’a bir röportajda Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, “Bizim bakış açımıza göre, bu ortaklık iki çok büyük veri ekosistemini bir araya getiriyor ve müşterilerin değer elde etmesini çok daha basit ve kolay hale getiriyor” dedi.

Yeni stratejik ortaklığın somut olarak neyi başaracağı açısından, Google ve Salesforce, temelde gelişmiş bir veri entegrasyon katmanı olan Data Cloud ile BigQuery arasında, şirketlerin daha kolay bir şekilde birleştirilmiş müşteri profilleri oluşturmasını sağlayacak bir entegrasyon başlatmayı planlıyor. Entegrasyon, şirketlere, verilerini tek bir yerde barındırıyormuş gibi, Google ve Salesforce’un platformlarının ve bulutlarının bazı bölümlerine erişim sağlayacaktır.

Başka yerlerde, Data Cloud ve Vertex AI arasındaki yeni bağlayıcılar, şirketlerin Vertex’te eğittikleri veya ince ayar yaptıkları tüm AI modellerini Salesforce platformuna getirmelerine olanak tanıyacak. Şirketler, görünüşe göre model geliştirme sürecini kolaylaştırarak Salesforce’tan gelen müşteri verileri üzerinde modelleri eğitebilecek ve yeniden eğitebilecek.

Şirketler yeni entegrasyonları ve bağlayıcıları gerçekte nasıl kullanabilir? Salesforce, bugünkü duyurudan önce bir notta birkaç örnek verdi.

Örneğin bir moda perakendecisi, müşterinin satın alma geçmişi gibi CRM verilerini ve sosyal medya duyarlılığı gibi CRM dışı verilerle hizmet etkileşimlerini birleştirerek, bir müşterinin belirli giyim türlerini satın alma olasılığını temel alarak tahmin eden özel bir AI modeli devreye alabilir. veri. Veya bir finans kurumu, bir müşterinin harcama alışkanlıklarını ve yatırım tercihlerini tahmin etmek için CRM ve CRM dışı verileri bir AI modeliyle birleştirebilir.

Peki, Google ve Salesforce müşterileri gerçekten ısıracak mı? Bu çok yıllık soru. Ancak Kurain ve Schmaier, yeni platformlar arası tekliflerin sağlamlığından emin görünüyorlardı.

Kurian, “Genel görüşümüz, bu AI modellerinin daha da zenginleşeceği ve çok daha karmaşık hale geleceği” dedi. “Etkinleştirmeye çalıştığımız sonuç, iş yapan insanlar için üretkenlik ve verimlilik ve ardından, ikinci olarak, daha iyi kararlar almak için tüm bilgileri entegre etmektir.”

Google ve Salesforce, Data Cloud ve Google Vertex AI entegrasyonunun Temmuz 2023’ten itibaren pilot uygulama aşamasında olacağını ve genel olarak Ekim 2023’te kullanıma sunulacağını söylüyor. Data Cloud ve BigQuery entegrasyonu ise Ekim 2023’te pilot uygulamaya ve Şubat 2024’te GA’ya girecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın