Volvo küçük, basit ve ucuz EX30 elektrikli SUV’u ortaya koyuyor

rent a car 34

Yeni Volvo EX30 hakkında sevilecek çok şey var. 34.950 $’lık başlangıç ​​fiyatı, onu piyasadaki en ucuz modern EV’lerden biri haline getiriyor. İç mekan sade bir tarzda güzeldir ve sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır. Ve dışarısı küçük olsa da, kabin mevcut alanı iyi bir şekilde kullanır. EX30’un bir dezavantajı varsa, menzil: tek motorlu modelde sadece 275 mil ve çift motorlu modelde 265 mil.

EX30, Volvo’nun dördüncü EV’si ve bugüne kadarki en ucuzu. Daha düşük fiyat, daha az teknoloji anlamına gelmez. EX30, Volvo’nun standart güvenlik ekipmanını ve iki yetenekli aktarma organı seçeneğini bir araya getiriyor. Orta konsolda tek bir 12,3 inç dokunmatik ekran bulunur. Tesla Model 3’te olduğu gibi, sürücünün özel bir gösterge paneli yoktur. Bunun yerine, bu büyük, ortaya monte edilmiş ekran, araçtaki tek ekrandır. Ekranın üzerinde, bir ses çubuğu çizgiyi uzatır.

Volvo’nun endüstri lideri güvenlik teknolojisi EX30’a dahildir. Bir sürücü uyarı sistemi, dikkati dağılmış veya uykulu sürücüleri izler. Bir çarpışma algılama sistemi, yol kazalarının azaltılmasına yardımcı olur ve yeni bir sistem, bir yolcu kapıyı açmadan önce geçen bisikletçileri tanımlar. Volvo’nun Pilot Assist’i şerit değiştirirken ve daha yavaş araçları sollarken bile sürücülere yardımcı oluyor; sadece düğmeye basın, ellerinizi direksiyonda tutun, araba uygun hıza ulaşacak ve manevrayı gerçekleştirecektir. Aynı sistem paralel park etmeyi de yönetiyor.

Bu araç küçük ama alanını iyi kullanıyor. Sadece 166,7 inç uzunluğunda, giden Chevy Bolt boyutunda ve Volvo XC40 Recharge ve C40 Recharge’dan daha küçük. 2023 iki kapılı Mini Cooper’dan sadece 14 inç daha uzun ve Tesla Model 3’ten 18 inç daha kısa. Ancak Model 3 daha uzun olsa da Volvo EX30’un dahili kapasitesi 31,9 cu’ya kadar daha büyük. Model 3’ün 22,9 cu. ft.

EX30, Geely’nin Sürdürülebilir Deneyim Mimarisi (SEA) üzerine inşa edilmiştir ve iki aktarma organı seçeneğine sahiptir. Tek Motor seçeneği, alıcılara arkadan çekişli ve 275 mil menzilli bir EX30 sağlar. EX30, yalnızca bir motorla 5,1 saniyede 60 mil/saat hıza ulaşır ve 253 lbs-ft tork üretir. Twin Motor seçeneğini seçin ve araç, ilave 154 elektrikli midilli sayesinde dört tekerlekten çekiş, daha kısa 265 mil menzil ve 0-100 km/s hızlanma süresi 3,6 saniye kazanır. 64,0 kWh pil her iki seçeneğe de güç sağlıyor ve Volvo, DC hızlı şarj cihazı kullanırken yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj etmenin sadece 27 dakika sürdüğünü söylüyor.

Volvo EX30 şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde 34.950 $’dan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı. Teslimat 2024 yazında başlayacak.

Volvo, EX30’un Geely’nin Çin tesislerinde monte edildiğini söylüyor. Bu nedenle, Volvo’nun Güney Carolina fabrikasında model üretmeye yönelik duyurulmamış planlar olmadıkça ABD federal elektrikli araç vergi kredisi için uygun olmayacaktır. Diğer seçenekler daha sonra geliyor. Orta seviye bir Plus ve yüklü Ultimate donanım daha sonra detaylandırılacaktır. Ve 2024’ün sonlarından itibaren, sağlam isteğe bağlı döşemenin karaya çıkma doğasını yansıtmak için daha yüksek yerden yükseklik ve dış mekan parçalarını bir araya getirecek bir Cross Country varyantı mevcut olacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın