Google, işletmelere AI yolculuklarında yardımcı olan yeni öğrenim ve danışmanlık teklifleri sunuyor

rent a car 34

Google Cloud bugün bir genişleme duyurusu yaptı Google Bulut Danışmanlığı sunan, müşterileri bulut yolculukları boyunca onlara yardımcı olabilecek uzmanlara bağlama hizmeti.

Bu genişlemenin bir parçası olarak Google, “sorumlu geliştirme ve devreye almayı sürdürürken, üretken yapay zekanın dönüştürücü avantajlarından tam olarak yararlanmalarına” yardımcı olmak için büyük işletmelerdeki C-suite liderlerine yüksek düzeyde dokunma eğitimi sunacak. Ayrıca şirket, müşterileri ve iş ortakları için yeni isteğe bağlı öğrenme yolları ve kimlik bilgisi programları başlatacak.

Google ayrıca, müşterilerinin yapay zekayı örneğin verileri analiz etmek, iş süreçlerini otomatikleştirmek ve dahili içeriklerini sorgulamak için büyük dil modellerini operasyonel hale getirmek için kullanmasına yardımcı olan yeni üretken yapay zeka danışmanlığı tekliflerini de kullanıma sunuyor.

Google Cloud’un Sektörlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Carrie Tharp ve şirketin Küreselden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lee Moore, “Bu yeni teklifler, müşterilere kendi verilerini kullanarak üretime hazır yapay zeka çözümleriyle uygulamalı deneyimler sunabilir ve kuruluşları için pratik kullanım durumlarıyla uyumlu hale gelebilir.” Google Cloud Consulting, bugünkü duyurusunda yazdı. “Kuruluşların, işleriyle ilgili üretken yapay zeka çözümlerini hızlı bir şekilde uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlandılar.”

Pratik kullanım durumlarından bahseden şirket, sektöre özel kullanım durumları için bir dizi yeni referans mimari ve iş akışı da başlatıyor.

Google, AI’nın ortaya çıkışının, genellikle mevcut altyapılarını modernleştirme sürecinin ortasında olan (veya henüz başlamamış olan) işletmeler için başka bir dönüm noktası olduğunu biliyor. Sadece birkaç yıl önce, bu şirketlere ya ‘dijital dönüşüm’ süreçlerinde ilerlemeleri gerektiği ya da daha çevik rakipleri tarafından geride bırakılma riskinin olduğu söylendi. Makine öğrenimi – ve özellikle üretken yapay zeka – birçok işletmenin üst düzey yönetici kadrosunda yeni bir endişe dalgasına yol açıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın