Mosaic, şirketlerin finansal kararlarını bilgilendirmeye yardımcı olmak için 26 milyon dolar topladı

rent a car 34

Tipik finansal planlama ve analiz ekipleri, zamanlarının büyük bir kısmını veri toplama ve süreçleri yönetmeye harcarlar. Bunun nedeni, genellikle hantal sistemler ve yazılım araçlarıyla uğraşmak zorunda kalmaları ve bu da iş büyümesini artırabilecek içgörüler oluşturmaya odaklanmak için çok az zaman bırakmalarıdır.

En azından, bu, şirketin kurucu ortağı Bijan Moallemi’ye göre. Mozaik, bir kuruluş genelindeki operasyonel verileri merkezileştirmeye çalışan bir platform oluşturan bir girişim. Mosaic bugün, Founders Fund, General Catalyst ve Friends and Family Capital’in katılımıyla OMERS Ventures liderliğindeki bir C Serisi fonlama turunda 26 milyon $ topladığını ve toplam kazancını 73 milyon $’a çıkardığını duyurdu.

Moallemi, Mosaic’i, 2012’de büyük veri analitiği şirketi Palantir’de bir yandan Palantir’in finans ekibinin kurulmasına yardım ederken tanıştığı Joe Garafalo ve Brian Campbell ile birlikte başlattı.

Moallemi, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​şunları söyledi: “Hiper büyümede bir şirket – Palantir – için iş kararlarını desteklemekle görevlendirildiğimizde, pazardaki mevcut araçların yavaş hızı, yüksek karmaşıklığı ve verimsizliği bizi hayal kırıklığına uğrattı.” “CFO’nun rolünün kapsamının büyüdüğünü ancak araç setimizin büyümediğini fark ederek, günümüzün finans ve iş ekiplerinin karşılaştığı teknik zorlukları ele alacak bir platform oluşturmaya başladık.”

Moallemi, Mosaic’i “gerçek zamanlı planlama ve analiz” platformu olarak tanımlıyor. Tüm bu pazarlama jargonunu ortadan kaldıran Mosaic, finansal planlama kullanım durumlarına yönelik panolar, modelleme ve veri görselleştirme araçları sunarak kullanıcıların içgörüleri paydaşlarla hızlı bir şekilde paylaşmasına olanak tanır.

Mozaik

Görsel Kaynakları: Mozaik

Moallemi, Mosaic ile şirketlerin planlarını ne zaman uygulayacakları konusunda daha iyi bir fikir edinebileceklerini söylüyor Moallemi, örneğin satış ekiplerini ne zaman genişletecekleri veya başka bir finansman turunu ne zaman artıracakları gibi. Kullanıcılar, durum tespiti ve pazara giriş analizi için departman veya yönetici görünümleri oluşturarak birleşik – ancak özel olarak uyarlanmış – bir doğruluk kaynağı sağlayabilir.

Moallemi, “Geçmişte, eski bir FP&A platformunun uygulanması aylar alıyordu ve BT departmanını mühendislik kaynaklarına yönelik önemli bir taleple boğuyordu.” “Uygulama veya bakımda BT kaynaklarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için Mosaic’i tasarladık… Veri taleplerine yanıt vermek için BT’ye ihtiyaç duymak yerine, iş kullanıcıları günlük faaliyetlerini etkileyen metriklere ilişkin gerçek zamanlı içgörüler elde edebilir.”

Emerge, Sourcegraph ve Drata’yı müşterileri arasında sayan Mosaic, kurulduğu 2019’dan bu yana iş hacminin her yıl “üç katına çıktığını” ve gelir fazlası harcama oranı olan yakma oranının sürekli olarak düştüğünü iddia ediyor. Moallemi, kısmen mevcut genel ekonomik belirsizliğin yanı sıra büyümeyi pandemiye bağlıyor.

Söylediklerinde doğruluk payı var. yakın tarihli bir göre anket Capterra’dan finans uzmanlarının çoğunluğu (%73) bu yıl yazılıma 2022’de yaptıklarından daha fazla harcama yapmayı planlıyor. Hibrit bir işyeri yönetimini, güvenlik kaygılarını ve siber saldırı risklerini en önemli motivasyon kaynakları olarak sıraladılar.

Moallemi, “Pandemi sırasında uzaktan çalışmanın yükselişi, finansta işbirliğine dayalı iş akışlarına daha fazla talep yarattı” dedi. “Makro yavaşlamalar, herkesin daha azıyla daha fazlasını yapmasını gerektiriyor. Ve bunun cevabı, şirketi personel sayısını artırmaya zorlamadan insanların yapabileceği iş miktarını artıran teknolojiyi uygulamaktır.”

Yakın vadede 80 tam zamanlı çalışanı bulunan Mosaic, platformun yapay zeka yeteneklerini geliştirmeyi ve müşterilerin özel finansal ölçümler oluşturmasına, analiz etmesine ve planlamasına olanak tanıyan yakın zamanda piyasaya sürülen Metric Builder’ın çizgileri boyunca araçlar sunmayı planlıyor. Moallemi ekledi: “Bu çevik, stratejik finans liderlerini güçlendirmek için AI’yı platformun temel bir parçası haline getirirken planlama ve analiz özelliklerimizi genişletmeye devam edeceğiz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın