İşletmeler için finansal planlama yazılımı geliştiren bir girişim olan Jirav, 20 milyon dolar yatırım aldı

rent a car 34

Limeade ve Zephyr Health gibi girişimler için yıllarca çalıştıktan sonra Martin Zych, şirketlerin hesaplarını yürütmek ve finansal modellerini desteklemek için otomatik, bulut tabanlı bir yöntemden yoksun olduklarını fark etti. Çoğu, değişiklikleri bütünsel bir şekilde ölçmeyi ve planlamayı imkansız hale getiren – veya imkansıza yakın – silolu, hantal mimarilere sahip eski araçlara takılıp kalmıştı.

TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​Zych, “Bir işletme büyüdükçe, geleceği planlarken göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla faktör var” dedi. “Benim için kırılma noktası, çalıştığım bir şirketin sonunda bir finansal planlama ve analiz (FP&A) çözümüne harcayacak kadar büyük bir bütçeye sahip olmasının ardından geldi. Bize yaklaşık 100.000 $’a mal oldu ve uygulanması ve mevcut Excel modelimize denk gelmesi altı ay sürdü. Finans profesyonelleri için daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir çözüm olması gerektiğini biliyordum.”

Zych’in çözümü, uzun süreli iş ortağı Steve Turner ile kurduğu bir platform olan Jirav’dı. Jirav, önceden oluşturulmuş bir kitaplık sunar Finansal modeller, KPI’lar, raporlar ve panolar dahil olmak üzere belirli sektörler için FP&A çözümleri.

Yatırımcıların misyona inandıklarının bir işareti olarak, Jirav bugün Cota Capital liderliğindeki 20 milyon dolarlık B Serisi turunu Born Capital, Alumni Ventures, Information Venture Partners ve Bluefish Ventures’ın katılımıyla kapattı. Zych, Jirav’ın topladığı toplam tutarı 33 milyon dolara çıkaran fonun ürün geliştirme, müşteri edinme ve yetenek işe alma için kullanılacağını söyledi.

“Bu bağış toplama, uzun vadeli stratejik planımızın bir parçası” diye ekledi. “Kilit büyüme alanlarına yatırım yapmamıza izin vererek, ekonomi toparlanırken başarı için iyi bir konumda olmamızı sağlıyor. Şimdi fon toplayarak, uzayda yenilik yapmaya devam etmek için büyüme yörüngemize ve ürün geliştirmemize devam edebiliriz.”

Jirav, kar ve zararları ve nakit akışlarını tahmin etmeye yönelik modeller de dahil olmak üzere, finansal planlama kullanım durumlarını hedefleyen bir dizi araç sunar. Şirketler muhasebe, işgücü ve operasyonel verilerini platforma bağladıktan sonra işlerindeki değişiklikleri analiz etmek için bütçeler ve senaryo planları oluşturabilirler.

“Şirketlerin hem sıcak bir pazarda hem de kötü durumdaki bir ekonomide sağlam finansal planlama ve analiz araçlarına ihtiyacı var. Aslında, belirsizlikleri aşmak ve kaynakları optimize etmek için onlara daha da fazla ihtiyaç duyabilirler” dedi Zych. “Bu çözümlerin önde gelen sağlayıcısı olarak Jirav, bu pazar talebini karşılamak için iyi bir konuma sahip.”

“Lider sağlayıcı” ifadesi, sistemin boyutu göz önüne alındığında biraz abartı olabilir. FP&A yazılım pazarı.

Jirav’ın rakibi var Küpfinans ekiplerinin finansal geleceklerini planlamalarına yardımcı olacak araçlar sunar. (Cube, Jirav gibi, iyi finanse edildi ve bugüne kadar 45 milyon doların üzerinde para topladı.) Ayrıca firma tabanıyeni başlayanlar için modern bir finansal planlama ve analiz platformu sağlayan bir girişim; Veretobüyük kuruluşlar için finansal planlama iş akışlarını yeniden keşfetmeye çalışan; Ve Mozaikbir kuruluş genelindeki operasyonel verileri merkezileştirmeye çalışan bir platform oluşturan bir girişim.

Allied Market Research, küresel pazarın FP&A yazılımı, 2021’de 3,7 milyar dolardan 2031’de 16,9 milyar dolara ulaşacak.

Kendi payına, San Francisco merkezli 70 kişilik bir ekibe sahip olan Jirav, 4.000’den fazla şirketten oluşan bir müşteri tabanına sahip olduğunu iddia ediyor. Zych, gelir rakamlarını açıklamadı, ancak bunları “güçlü” olarak nitelendirdi. Bunun için onun sözüne güvenmemiz gerekecek.

Zych, “Son birkaç çeyrekte rekor büyüme kaydettik ve platforma her ay yüzlerce yeni şirket eklemeye devam ediyoruz” dedi. “Finansal planlama alanında, Datarails ve Mosaic gibi tedarikçilerin yanı sıra Netsuite ve Workday Adaptive Planning gibi sözde geleneksel oyuncularla inovasyonun ortaya çıktığını gördük. Jirav bu satıcılarla rekabet ediyor ama aynı zamanda muhasebe şirketlerine nasıl hizmet ettiği konusunda öne çıkan tamamen farklı bir ürün geliştirdi.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın