Volvo, EX30’un ‘daha küçük’ CO2 ayak izini abartıyor

Volvo, yakında çıkacak olan EX30 elektrikli SUV’sinin yeni detaylarıyla geri döndü. İsveçli otomobil üreticisi bu kez aracın karbon ayak izinden bahsediyor ve aracın “daha önceki tüm Volvo arabalarından” daha küçük olduğunu iddia ediyor.

Aslında Volvo, eve bir küçültme havası götürmeye o kadar kararlı ki, EX30’un tanıtım resimlerini minyatür yaptı. Ne kadar küçük olduğuna bakın, normal boyutlu bir arabanın ön panelinde bir gölgeye doğru ilerliyor.

Volvo'nun yaklaşmakta olan EX30 elektrikli SUV'u için bir tanıtım görseli.

Volvo’nun yaklaşmakta olan EX30 elektrikli SUV’u için bir tanıtım görseli.

Bahanelerini duymak istemiyorum! EX30 bundan en az… üç kat daha büyük olmalı.

Volvo, EX30’un toplam CO2 emisyonunu “200.000 km’den fazla sürüşte 30 tonun altına” indirdiğini iddia ediyor. Bu alıntının yanındaki yıldız işareti, “değerlendirmeye dayalı” olduğunu açıklar. Volvo, “lansmanda” yayınlamayı planladığı “doğrulanmış bir Yaşam Döngüsü Analizi belgesi” olarak adlandırmak dışında değerlendirme hakkında hiçbir şey söylemedi. TechCrunch, kağıt ve belgeyi kimin doğrulayacağı hakkında daha fazla ayrıntı için Volvo’ya ulaştı.

İsveçli şirket şimdiden C40 adlı bir crossover ve XC40 adlı bir SUV olmak üzere iki tamamen elektrikli araç satıyor. Volvo’ya göre, yaklaşmakta olan küçük SUV’si mevcut tamamen elektrikli modellerinden %25 daha az CO2 salacak. Volvo’nun daha önceki bir değerlendirmesi, C40’ın toplam emisyonlarını yaklaşık 42 ton.

Unutmayın: Genel olarak elektrikli araçlar daha az karbon kirliliği yayar gazla çalışan muadillerinden daha fazla, ama yine de daha verimli ulaşım biçimlerinin yerine geçemezhalk otobüsleri ve trenler dahil.

EX30 için Volvo, geri dönüştürülmüş metaller ve plastikler kullanarak CO2 kirliliğini azalttığını, bileşenleri ortadan kaldırdığını ve onu “yüksek düzeyde iklim nötr enerjiyle çalışan bir fabrikada” yapma sözü vererek “1. kademe tedarikçilerden” bunu yapmalarını istedi. aynı ve aşağıdaki gibi hammaddelerin izlenmesi lityum Ve kobalt “blockchain teknolojisi” ile. Lütfen bizi blockchain’in karbon ayak izine sokma.

Volvo yaptığı açıklamada, “Daha küçük bir araba tasarlamak, onu üretmek için daha az malzemeye ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir.” Yine de Volvo, EX30’un boyutlarını açıklamadı. Şirket TechCrunch’a bu detayların 7 Haziran’da geleceğini söyledi. Kim bilir? Belki de gerçekten acayip derecede küçük olacak?

Ya da değil: araba kepçesi EX30’un 165 ila 170 inç uzunluğunda oturacağını ve onu Mini Countryman bölgesine koyacağını bildirdi. Bu, Volvo’nun 174.8 “uzunluğunda çalışan elektrikli crossover’ından çok uzak olmaz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın