TikTok, bir yıldan kısa bir süre sonra BeReal klonu TikTok Now’ı öldürdü

TikTok kullanımdan kaldırılıyor Şimdi TikTokbir uygulama içi özellik ve bağımsız uygulama taklit eden Gerçekçi ol.

BeReal, arkadaşlarımızın yaptıklarının daha gerçekçi bir resmini çekmek için tasarlanmış, kullanıcıları her gün rastgele bir zamanda ön ve arka kamera fotoğrafı çekmeye davet ediyor. Uygulama patladı geçen baharda popülerlik kazandı, yani Snapchat Ve instagramTikTok, BeReal’in oluşturduğu trendlerden yararlanmaya kararlı görünüyordu.

TikTok, Şimdi özelliğini yoğun bir şekilde vurguladı ve onu uygulamanın alt gezinme çubuğundaki yalnızca beş düğmeden biri haline getirdi. Yine de, ürün artık aşamalı olarak kullanımdan kaldırıldığı için TikTok Now’ın tutmadığı görülüyor.

TikTok’tan gelen bir bildirimde “TikTok deneyimini güncelliyoruz ve TikTok Now’ı sonlandırıyoruz” yazıyor. Kullanıcılar, Profil > Özel Sekme > Now Anıları’na giderek önceki Now gönderilerini görebilir, ancak yeni Now gönderisi oluşturamazlar.

Bu karar, BeReal tarzı uygulama deneyimlerine olan ilginin azalmasına işaret edebilir. Uygulama, günlük aktif kullanıcı (DAU) sayılarını yalnızca bir kez, 20 milyon GEKS’ye sahip olduğunu söylediği bu Nisan ayında paylaştı. Kaynaklarımız bize geçen sonbaharda BeReal’in 20 milyon GEÇKSBu, sonraki aylarda büyümede bir durgunluk anlamına gelir. Ancak BeReal’e göre, uygulamanın DAU’larına ilişkin önceki raporlar yanlıştı ve büyüme sabit kaldı (BeReal, bu Nisan’a kadar kayıtlardaki herhangi bir basınla konuşmayı reddetti).

Bir uygulama araştırma şirketi olan Sensor Tower, Ekim ayında TechCrunch’a uygulamanın iOS ve Android’de 53 milyon indirmeye ulaştığını ve aylık aktif kullanıcı sayısında %2.254’lük bir artışa işaret ettiğini ancak kullanıcıların yalnızca %9’unun uygulamayı her gün açtığını söyledi. Son birkaç ayda BeReal, Bonus BeReal ve bir uygulama içi sohbet özelliği gibi tarihindeki en büyük değişikliklerden bazılarını kullanıma sundu. TikTok Now’ın kapanmasının BeReal için bir kıyamet habercisi olup olmadığını zamanla göreceğiz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın