Threads hızla yükselirken, Twitter’ın rakibi Bluesky ilk milyon yüklemesine ulaştı

Instagram’ın yeni Twitter rakibi Threads olarak çift ​​haneli milyonlara ulaşıyor Çarşamba günü lansmanından sonra, başka bir Twitter alternatifi, Mavi gökyüzü, kendi başına bir dönüm noktasına ulaştı. Uygulama mağazası istihbarat sağlayıcısından yeni bir analize göre veri.aiBluesky, yalnızca davetli bir uygulama olarak kalmasına rağmen artık iOS ve Android’de bir milyon indirmeyi aştı.

Tabii ki, bu ölçüm, Threads’in bir uygulama olarak ortaya koyduğu sayılarla karşılaştırıldığında sönük kalıyor. Instagram’a bağlandı sosyal grafik. Ve Bluesky ilk milyona ulaşmak için çalışırken 72 milyon yeni ilk yükleme ekleyen Twitter’ın kendisine yetişmekten çok uzak. data.ai, bunun Twitter için günde ortalama 518.000 yeni indirme anlamına geldiğini belirtiyor. Karşılaştırıldığında, Bluesky ortalama olarak günde yalnızca 8.300 ilk kurulum görüyor.

Bununla birlikte, davet edilen bir uygulama için hala sağlam bir büyüme var. kıt kalmak ve bazen kullanılamaz – şirket bile geçici olarak duraklatılmış kayıtlar Twitter’ın kararından sonra Temmuz ayının ilk hafta sonu boyunca okunabilir tweet sayısını sınırlayın Twitter alternatifleri için yeni talep yarattı. Bluesky ekibi, o sırada açıkladıkları gibi, bu kadar büyük bir yeni kullanıcı akışına henüz hazır olmadığı için rekor düzeydeki trafiğin performans sorunlarına yol açacağından endişeliydi.

Aslında data.ai, Twitter’ın hamlesinin Bluesky’nin yeni dönüm noktasına ulaşmasını sağladığını ve 30 Haziran’dan bu yana tahmini 300.000 yeni Bluesky yüklemesinin kaydedildiğini bildiriyor.

rent a car 34

Son birkaç aydaki Bluesky Social uygulamasının indirme sayıları Görsel Kaynakları: Data.ai

ABD, Bluesky yüklemelerinin en büyük sayısını veya %40’ını oluşturuyor. Bunu Brezilya (yüklemelerin %9,5’i), Japonya (%8,5), Tayland (%7,5) ve Birleşik Krallık (%4,6) izliyor.

Toplamda, Bluesky’nin “1 milyondan fazla” indirme kilometre taşına ulaşması yaklaşık dört ay sürdü. Ancak, uygulama tamamen halka açılmış olsaydı muhtemelen daha hızlı bir benimseme oranı görürdü. Ekibin uygulamasını gizli tutma kararı, artık Threads’in kullanımdan kaldırılmasına ve Twitter’ın başka bir popüler alternatifi olan açık kaynaklı, merkezi olmayan sosyal ağ Mastodon’a güç veren protokol olan ActivityPub ile entegre olma sözü verdiğine göre potansiyel başarısına zarar verebilir. Bu arada Bluesky, kendi geliştirme merkezi olmayan sosyal ağ protokolü, AT Protokolü.

Zaten karşı karşıya olmasına rağmen moderasyon zorlukları, Bluesky henüz sayılamaz. şirket bu hafta tohum finansmanı için 8 milyon dolar açıkladı ve bir para kazanma aracı bulmak için geleneksel reklam destekli pazarın dışına baktığı için ilk ücretli hizmeti olan özel alan adları.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın