SpeedyBrand, SEO için optimize edilmiş içerik oluşturmak için üretken AI kullanır

rent a car 34

Jatin Mehta, küçük ve orta ölçekli (KOBİ’ler) işletmelerin çalışan bordrosunu yönetmesine yardımcı olan bir girişim olan Vetan’da çalışırken, KOBİ’lerin genellikle çevrimiçi ortamda organik satışlarla başarılı olacak araçlardan yoksun olduğunu fark etti. Bir ajans tutmanın maliyeti bütçelerini aşıyor ve içerik oluşturmak hem zaman hem de para açısından maliyetli.

Mehta, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​şunları söyledi: “Online trafik, işletmelerinin ekmeği ve yağı olduğundan, Shopify ve Woo gibi e-ticaret mağazaları için harika bir çevrimiçi varlığa sahip olmak çok önemlidir.” “Ancak mevcut içerik pazarlama çözümleri tam değil ve arama motoru optimizasyonu (SEO) uzmanlığı gerektiriyor. İşletmelerin birden fazla SEO aracına ve içerik pazarlama çalışmalarını dış kaynak olarak kullanmak için içerik stratejistleri, yazarlar ve ajanslar kiralamaya ihtiyacı var.”

Mehta, Ranti Dev Sharma ve Ayush Jasuja ile birlikte kurucu ortak oldu. Hızlı Marka, üretken yapay zekayı kullanarak KOBİ’lere “yüksek kaliteli” uygun fiyatlı SEO içeriği getirmeyi hedefliyor. SpeedyBrand bugün, GV (Google’ın girişim kolu) ve şirkete 15 milyon dolar post-para değerinde değer veren Y Combinator liderliğindeki bir finansman turunda 2,5 milyon dolar topladığını duyurdu.

Üretken yapay zeka tarafından desteklenen SpeedyBrand platformu, markalar için web siteleri ve sosyal medya gönderileri dahil olmak üzere SEO için optimize edilmiş özel içerik oluşturabilir. Markalar önce bir konu seçer. Ardından, platformun metin oluşturmasını ve ürettikleri içerik türüne uygun olabilecek resimler önermesini sağlarlar.

Üretilen içerik, çeşitli kanallarda yayınlanmadan önce SpeedyBrand’ın panosundan düzenlenebilir ve daha da özelleştirilebilir. Bir analiz bileşeni, markaların içerik yayınlandıktan sonra performansını izlemesine olanak tanır.

Hızlı Marka

Görsel Kaynakları: Hızlı Marka

Mehta, “Ekonomik yavaşlama, uygun maliyetli pazarlama çözümleri gerektiriyor” dedi. “Speedy, işletmelere uygun fiyatlı bir çözümle yardımcı olmak için iyi bir konumda.”

Ancak teknolojiye karşı dikkatli olmak için bir sebep var.

Birincisi, üretken yapay zeka, ne kadar iyi olursa olsun, çılgına dönebilir – ve çalışır -. olarak bilinen bir fenomen sayesindehalüsinasyon, AI modelleri bazen kendinden emin bir şekilde gerçekleri uydurur. Ayrıca, eğitim verilerindeki önyargılar ve diğer dengesizliklerin bir sonucu olarak, metin üreten yapay zeka kusabilir. zehirli, çılgınca saldırgan notlar.

Markalar için başka bir potansiyel sorun olarak, üretici yapay zekanın telif hakkıyla korunan çalışmaları intihal ettiği gösterildi. Bir çalışmak ChatGPT’nin dolaylı öncülü olan GPT-2’den eğitim verilerinden tüm paragrafları “kopyalayıp yapıştırması” istenebileceğini buldu.

Sonra, interneti spam yapan üretici yapay zeka meselesi var. The Verge’den James Vincent’ın yakın zamanda yazdığı gibi parça, üretken yapay zeka modelleri web ekonomisini değiştiriyor — daha düşük kaliteli içerik üretmeyi daha ucuza ve daha kolay hale getiriyor. Haber kaynaklarının incelenmesi için araçlar sağlayan bir şirket olan Newsguard, maruz Üretken yapay zeka ile oluşturulmuş yanlış bilgiler içeren jenerik görünen adlara sahip yüzlerce reklam destekli site.

Mehta, SpeedyBrand’ın bir içerik değirmeni olmadığını ve platformun yapay zekasının oluşturabileceği her türlü zehirli içeriği azaltmak için adımlar attığını iddia ediyor. SpeedyBrand’ın yapay zekası, marka tonuna göre kişiselleştirilebilir ve kanıtlanabilir şekilde “intihal içermeyen” içerik üretir, iddiasına göre, gelecekteki çıktıyı iyileştirmek için içerik düzenlemelerinden gelen geri bildirimleri birleştirir.

Bütün bunlar ne ölçüde doğru? Üçüncü taraf denetimi olmadan söylemek zor. Ancak üretici yapay zeka trenine atlamak konusunda hiç şüphesiz hevesli olan markalar, SpeedyBrand’ı benimsiyor gibi görünüyor.

Altı kişilik bir ekibe sahip olan şirketin, 50 civarında ödeme yapan müşterisi ve 1.000’in üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Yıllık yinelenen gelir 100.000$’dır ve Mehta gelecek yıl bunun 1 milyon$’a ulaşacağını tahmin etmektedir.

Rekabet göz önüne alındığında bu etkileyici. SpeedyBrand ile karşı karşıya Yazı tipi65 milyon dolarlık risk sermayesi ile kısa süre önce gizliden ortaya çıktı. gibi girişimler film, kopyacı, kopyala.ai, Satış ölçeği, Jasper, Omneki Ve Regie.aireklamlar, web siteleri ve e-postalar için (görünüşte) daha iyi pazarlama metni, görüntüler ve hatta videolar oluşturmak için üretken yapay zekayı kullanıyor.

Büyük ve büyüyen bir pazar. Devletçi raporlar mevcut yapay zekayı benimseyenlerin %87’sinin zaten e-posta pazarlamasını geliştirmek için yapay zekayı kullandığını veya kullanmayı düşündüğünü. Bir diğer rapor üretken yapay zeka pazarının 2030 yılına kadar 110 milyar dolardan fazla değere sahip olacağını öngörüyor.

Verilen neredeyse yarım KOBİ sahiplerinin oranı içerik pazarlamasını kendileri yürütüyor, bu grup içinde – en azından yüzeyde – zamandan, paradan ve büyük baş ağrısından tasarruf sağlayabilecek araçları benimseme konusunda daha da güçlü bir teşvik var.

Mehta, “Speedy, bir şirketin pazarlama işgücünü, stratejiden içerik oluşturmaya ve ardından yayınlamaya kadar saatler süren pazarlama koşuşturmacasından kurtarıyor” dedi. “Speedy onlara ve ekiplerine her gün saatlerini geri veriyor, böylece işlerinin özüne odaklanabiliyorlar.”

Finansman turundan elde edilen gelirle SpeedyBrand, metin ve görüntü üretimi için ek araçlar sunmayı planlıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın