Shazam artık iOS’ta YouTube, Instagram ve TikTok’tan şarkıları tanımlayabilir

rent a car 34

Apple, kullanıcıların şarkıları tanımlamasına yardımcı olan şirketin uygulaması Shazam için yeni bir güncelleme yayınlıyor. Shazam, mikrofonu kullanarak şarkıları tanımanın yanı sıra artık YouTube, Instagram ve TikTok’taki şarkıları da tanımlayabiliyor. Bu, bir videoya bakarken gerçekten kullanışlı olabilir ve açıklama, arka plan parçası hakkında herhangi bir bilgi içermez.

En son güncellemede (v15.36), şu şekilde 9to5Mac İlk fark edilen şirket, yukarıda belirtilen uygulamalardan herhangi birinde bir şarkıyı tanımlama sürecini açıkladı. Önce Shazam’ı açın, mavi düğmeye dokunun ve sonuçları almak için YouTube, Instagram veya TikTok’a geri dönün.

Shazam, Android telefonlarda da mevcuttur. Bu platformda, uygulama, diğer uygulamalardan şarkı tanıma söz konusu olduğunda benzer bir özellik sağlar. Ancak, kullanıcıların diğer uygulamalardan gelen sesi dinlemek için açıkça izin vermesi gerekir. 2019’da Apple’a ait uygulama, kulaklığınız aracılığıyla dinlediğiniz şarkıları tanıyın.

elma tamamlandı Shazam 2018’de 400 milyon dolara satın alındı. Bundan kısa bir süre sonra, iOS’ta Kontrol Merkezi için bir Shazam seçeneği ekledi. Kullanıcılar doğrudan oradan şarkı tanıma için bir düğme koyabilir.

Mayıs ayında TikTok piyasaya sürüldü “Yeni Müzik” özelliği. TikTok, kullanıcıların en son sürümlerini tanıtarak yeni parçalar ve sanatçılar aramasına yardımcı olur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın