Google’ın Gradient Ventures, Salesforce verilerine daha fazla hijyen getirmek için Weflow’u destekliyor

rent a car 34

Google’ın risk sermayesi kolu Gradient Ventures, iki yıllık bir Alman girişimine 3,2 milyon dolarlık başlangıç ​​turunun bir parçası olarak yatırım yaparak Avrupa’ya bir hamle daha yaptı. Weflow.

Weflow, kullanımla ilgili hayal kırıklıklarından ortaya çıkan bir dizi ekosistem girişiminin en sonuncusudur. her yerde bulunan CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) yazılımı, Salesforce. Bu girişim destekli sonradan görmeler, sağlamak gibi şeylere odaklanır. veri yedeklemeleri veya kurşun üretiminin iyileştirilmesidaha geçen hafta yeni bir şirket aradı Unaric, gizlilikten 35 milyon dolarla çıktı Salesforce ekosistemi startup’larını satın alma ve birleştirmenin açık amacı için.

Evet, Salesforce odaklı araçlar büyük bir iş alanıdır ve bazı tahminler piyasa değerini Salesforce’un kendisininkinin dört katına sabitlemek.

Weflow’un kurucu ortağı ve CEO’suna göre Weflow, satış ekiplerinin verimliliğini, boru hattı görünürlüğünü ve genel “Salesforce veri hijyenini” iyileştirmek için yola çıkıyor. Janis Zech platformunu şuna benzer bir şeye benzeten:fikir gelir ekipleri için.”

“[The main problem we solve is] şirketlerin boru hattını doğru bir şekilde tahmin etmelerine yardımcı oluyor – bu genellikle hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış satış verilerinin yakalanmasını, anlaşma içgörülerinin ortaya çıkarılmasını ve tahmin tahminlerini yürütmek için boru hattı analitiğinin alınmasını gerektirir, “diye açıkladı Zech TechCrunch’a.

Bana verileri göster

Weflow’un çözmeye çalıştığı nihai sorun, verilerin B2B satış alanında, sayısız toplantı, e-posta ve bir anlaşmanın sonuçlandırılmasına yol açan çağrıları kapsayacak şekilde tamamen yayılması sorunudur. Weflow, içgörü sağlamak için bu verileri tutarlı bir yapı içinde bir araya getirmeyi vaat ediyor.

Bunu yapmak için Weflow, “gelir çalışma alanı” olarak adlandırdığı ve şirketlerin satış boru hattını yönetmek için anlaşma içgörüleri ve araçları sunarken CRM verilerini yakalamasına olanak tanıyan, her şeyi kapsayan bir platform olarak sunulan şeyi geliştirdi. Daha yakın bir zamanda, şirket işbirlikçi tahmin ve ardışık düzen analitiğini de tanıttı.

Örtünün altında Weflow, bir anlaşmanın kapanma olasılığını tahmin etmek için satın alma sinyalleri, satış faaliyetleri ve geçmiş verileri gibi şeyleri dikkate alan etkin bir tahmin olan “anlaşma puanı” olarak adlandırdığı şeyi tahsis etmek için yapay zekayı kullanır. Zech, gelecekte platformun gelecekteki gelirleri tahmin etmek için yapay zekaya dayanacağını ve ayrıca gizli anlaşma içgörülerini ortaya çıkarmak için yapılandırılmamış e-posta verilerinden ve hatta video/çağrı dökümlerinden yararlanacağını söylüyor.

Weflow'da tahmin

Weflow’da tahmin Resim Kredileri: akış

‘Satış gücü yorgunluğu’

Zech ve iki kurucu ortağı Henrik Basten ve Philipp Stelzer, Weflow’u başlatmış olsalar da 2021’deBerlin merkezli girişim, Zech’in 2009’da kurduğu Fyber adlı bir adtech girişiminde yaşadığı hayal kırıklıkları üzerine inşa edildi (o zamanlar SponsorPay olarak bilinen).

Zech, “Fyber’da ciddi bir ‘Salesforce yorgunluğu’ yaşadığımız için, CRM’lerin anlaşmalar üzerinde etkili bir şekilde çalışılacak ve satış performansını artıracak yerler değil, kullanışsız bir altyapı haline geldiğini fark ettik” dedi. “Bu, çoğu şirketin gelir tablosunu etkileyen bir sorun.”

Zech sonunda Fyber’ı 150 milyon Euro’ya sattı 2014 yılında ise A.Ş.’ye hem melek hem de ortak olarak yatırım yapmıştır. Nokta Dokuz Sermaye. Daha yakın bir zamanda, Back adlı bir şirketi doğuran bir başlangıç ​​stüdyosu kurdu. Gradient Ventures da yatırım yaptı ondan önce Geçen Mayıs ayında Personio tarafından satın alındı.

Weflow’a gelince, risk destekli olanlar da dahil olmak üzere halihazırda piyasadaki diğer araçlarla açık benzerlikler var. Salesforce ekosistem şirketi ScratchpadVe gelir tahmini tek boynuzlu at Clari. Zech’e göre, Weflow’un bu alandaki görevliler üzerindeki ana satış noktası şunları içerir: kullanıcı başına fiyatlandırma şeffaflık (örn. Clari görünüşte sadece teklifler bir “teklif al” düğmesi, Scratchpad ise müstakbel müşterileri davet ediyor “bir demo planlamak” için). Ayrıca Weflow, Gmail ve Google Takvim ile kolayca entegre olmak için görev yöneticisi, not defteri ve bir Chrome uzantısı gibi iş akışı araçları sunar.

Google faktörü

Baş destekçi olarak Google’ın VC yan kuruluşunu güvence altına almak, diğer ticari faydaların yanı sıra potansiyel yeni ortaklara, müşterilere kapıları açan herhangi bir genç girişim için büyük bir darbedir.

Gradient’in yatırımlarındaki aslan payı ABD’den gelse de, Avrupa girişim sahnesine yabancı değil. Geçen ay, olduğunu öğrendik Versed’e yatırım yaptı, herkesin üretken AI kullanarak video oyunları oluşturmasına yardımcı olacak araçlar geliştiren Hollandalı bir girişim. Ve geçen yıl o İngiltere destekli sigorta teknolojisi girişimi Pennyilave olarak Almanya’nın Konserleri olarak bir mobil ağ başlatmayı kolaylaştırmak istiyor.

Tüm bunlardan önce, Gradient ayrıca Danimarka’nın Sözleşme Kitabı; Hollanda konumundan Kaizo; Finlandiyalı Oura; ve belirtildiği gibi, Almanya’nın Back Technologies.

Şimdiye kadar Weflow, 2021’de tohum öncesi fonlamada 2,7 milyon dolarve taze nakit enjeksiyonuyla yapay zeka çabalarına daha fazla yatırım yapmak istediğini ve onu platformunun diğer alanlarına da taşıyacağını söyledi.

Baş yatırımcı Gradient Ventures’ın yanı sıra Weflow’un tohum turu, mevcut yatırımcı Cherry Ventures, Hello World ve birkaç melek yatırımcının katkılarını içeriyordu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın