Mercedes-Benz, Tesla’nın NACS şarj standardını benimsiyor

Mercedes-Benz benimsenen en son otomobil üreticisi Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı (NACS). 2024’ten itibaren Mercedes EV’ler, Tesla’nın Kuzey Amerika’daki Supercharger ağına erişim elde edecek. Ancak Mercedes bugün ayrıca şirketin kendi şarj ağını genişlettiğini ve 2023’ün son çeyreğinde açılacak olan ilk istasyonlarla birlikte Kuzey Amerika’da 2.500’den fazla yüksek güçlü şarj cihazına sahip olmayı beklediğini duyurdu.

Mercedes katıldı ford, GM, Riva, volvo ve Kuzey Amerika Şarj Standardına geçişte Polestar. Bu, Kuzey Amerika’nın henüz NACS uyumluluğu sunmayan başlıca otomobil üreticileri olarak Volkswagen, BMW, Hyundai, Toyota, Honda, Stellantis ve Tata’nın Jaguar Land Rover’ını bırakıyor. Dahil olmak üzere birkaç eyalet Teksas Ve Kentucky Hatta devletin nakit parasıyla finanse edilen şarj istasyonlarının NACS kullanması zorunlu kılınıyor.

rent a car 34

Gibi TechCrunch’tan Tim De Chant yazdıNACS, otomobil üreticileri Tesla’nın şarj ağına uyumluluk sunmak için acele ederken hızla ivme kazanıyor.

2024’ten itibaren Mercedes-Benz, şirketin mevcut CCS BEV’leri için bir NACS adaptörü sunacak. Ardından, 2025 ve sonrası model yılları için şirketin Kuzey Amerika araçları bir NACS bağlantı noktasıyla üretilecek.

Mercedes ayrıca 2030 yılına kadar Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve “diğer ana pazarlarda” 10.000 şarj cihazıyla 2.000’den fazla şarj merkezi kurma planıyla kendi şarj ağını kurduğunu söylüyor. Nisan 2023 itibarıyla dünya çapında 45.000 şarj cihazına sahipti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın