Terraform Labs kurucusu Do Kown, Karadağ’da dört ay hapis cezasına çarptırıldı

rent a car 34

Terraform Labs’ın Do Kwon’unun uzun ve tuhaf destanında bu hafta başka bir bölüm yayınlandı. Rezil kripto kurucusu, resmi belgelerde tahrifat yapmaktan Karadağ’da dört ay hapis yatacak.

Karadağ’ın başkenti Podgorica’da bir Temel Mahkeme, Bu hafta Kwon ve Terraform Labs’ın eski CEO’su Chang-joon Han’ı seyahat belgelerinde sahtecilik yapmaktan dört ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkemeden yapılan açıklamaya göre cezalar, iki kişinin Mart ayında Podgorica Havalimanı’nda Dubai’ye uçmaya çalışırken tutuklandıktan sonra 85 gün gözaltında geçirdikleri süreyi içeriyor. İki isim, mahkemenin kararı yazılı olarak almasını takip eden sekiz gün içinde karara itiraz edebilecek.

Kwon ve Han suçsuz olduğunu iddia etti pasaport ve seyahat belgesinde sahtecilik suçlamasıyla Mayıs ayındaki ilk duruşmalarında. O sırada yetkililer, aralarında iki Kosta Rika pasaportu, iki Belçika pasaportu ve iki kimlik kartının da bulunduğu sahte belgelere el koydu.

Karadağ’da bir yüksek mahkeme bir alt mahkemenin önceki kararını geçersiz kıldı bu Kwon ve Han’ı kefaletle serbest bırakırdı. Ancak bir hafta sonra, Karadağ üst mahkemesi bir kez daha kefaletle serbest bırakılmayı kabul etti her biri için 400.000 € (437.000 $) ve polis gözetiminde ev hapsi önerdi.

Kwon için bir sonraki adım, hem ABD hem de Güney Kore’nin Terraform Labs’ın çöküşüyle ​​ilgili her iki ülkedeki suçlamalar nedeniyle onu iade etmeye çalıştığı için hala belirsiz.

ŞubattaABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kwon ve Terraform’u Terra USD ve Luna jetonları satın alan ABD’li yatırımcıları dolandırmakla suçladı.

SEC Başkanı Gary Gensler, “Terraform ve Do Kwon’un, en başta LUNA ve Terra USD olmak üzere bir dizi kripto varlık menkul kıymeti için gereken tam, adil ve gerçeğe uygun açıklamayı halka sağlayamadığını iddia ediyoruz” dedi. “Ayrıca yatırımcılar için yıkıcı kayıplara yol açmadan önce güven oluşturmak için yanlış ve yanıltıcı beyanları tekrarlayarak dolandırıcılık yaptıklarını da iddia ediyoruz.”

Koreli savcı Dan Sunghan geçen ay WSJ’ye verdiği demeçte, Terraform olaylarıyla bağlantılı kilit suç ortaklarının ve kanıtların çoğu Güney Kore’de bulunduğundan, “Davayı Güney Kore’de soruşturmak adaleti sağlamanın en etkili yolu olacaktır” dedi.

ABD ve Güney Kore’nin Karadağ ile iade anlaşmaları yok.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın